Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Milyen sors várna, a Magyarors...

Milyen sors várna, a Magyarországi keresztények vallásgyakorlási jogait illetően, hogyha az ateisták vennék át a hatalmat?

Figyelt kérdés

2023. febr. 26. 16:35
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
100%

Akit csak egy képzeletbeli sárkány vagy valami túlvilági megtorlás tart vissza attól, hogy egy elvetemült bűnöző legyen annál az embernél alapjáraton már problémák vannak.

Én részemről azonban úgy tapasztaltam az emberek nagy része nem ilyen mentálisan sérült. Sőt olyan emberrel még nem találkoztam aki bűnözővé vált volna a vallási fenyegetések nélkül. Az is ezt bizonyítja amikor egy hívőből ateista lesz és továbbra is képes normális életet élni, pedig már nincs ott a fenyegetés.


Az pedig, hogy a megírás idejében nem volt elavult nem nagyon számít mert tekintve, hogy például a Bibliát milyen régen írták. Sőt még pont, hogy ellene szólnak mert abban az időben sok szempontból még nagyon elavult nézeteket vallottak.

Az egyház modernizálódása alatt nem tudom pontosan mit értesz, de ha közben lecserélik a nézeteiket akkor és lényegében kukába dobják a Biblia jelentős részét akkor mi értelme a vallásnak? Ha pedig nem teszik meg akkor továbbra is egy elavult nézetett képviselnek majd.


Azok a nézetek amik pedig megegyeznek az említett levezethető erkölccsel és a Bibliai erkölccsel pedig ugyan úgy megmaradnának. Csak lenne mögötte egy indoklás is és nem csak annyi, hogy mert csak.

Így pedig nem kéne mitől félned. Ha a vallásod valóbban olyan erkölcsös akkor a levezetett erkölcs is megfog vele egyezni.

2023. ápr. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:

"Atyádat és anyádat tiszteld!"

"Ne paráználkodj!"

"Ne hazudj, mások becsületében kárt ne tégy!"


És úgy általánosságban: "szeresd felebarátodat!"


Hát, ezek nemigen teljesülnek manapság. Pedig nem elavultak, és valójában eléggé általános érvényűek.

Különösen az utolsó, keveseket érdekel, hogy hat a viselkedése másokra, kevesen hajlandók figyelemmel lenni a másik ember jólétére, érdekeire, a legtöbben csak magukra gondolva törtetnek át az életen.


Sajnos, sok ember csak akkor viselkedik helyesen, ha következménye van annak, ha nem ezt teszi.

2023. ápr. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:

20 te miért támogatod a mostani rendszert?


Ez hátrányosan érint másokat így kicsit önzőségnek tűnik, hogy azt a rendszert támogatod ami téged támogat, főleg ha ez másokat hátrányosan érint.


Az egyezményes erkölcsi nézeteket miért nem támogatod?

Ha azok jobban szolgálják mások érdekeit mint a vallásod nézetei akkor is ragaszkodsz ahhoz ami árt másoknak?

Nem bízol esetleg a vallásod nézeteiben? Mert ha azok tényleg az emberek javát szolgálják akkor az egyezményes erkölcsi nézetek nem fognak eltérni attól.

2023. ápr. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
100%

"Hát, ezek nemigen teljesülnek manapság."

Most azonban nem is az a rendszer van amit én felvázoltam. Manapság a keresztény egyház és a kormány egymás s**gébben van.


Tehát amiket leírtál szépen mutatják, hogy a mostani rendszer mennyire nem jó és változtatni kéne.

2023. ápr. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
51%

23, támogatnám én, csak attól tartok, sokan nem tartanák be!

24, én most nem a magyar politikai helyzetről beszélek, annál is inkább, mivel nem Mo. az egyetlen keresztény állam.

Mindkettőtöknek: ha nincs egy, az egész társadalom által elfogadott, követett hitrendszer (és itt a hitet nem is feltétlenül kell a lasszikus vallási értelmében érteni), akkor kb annyira tartanák be az emberek a szabályokat, mint most a sebességkorlátozást.

2023. ápr. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
100%
Nem tartom erkölcsösnek azt a rendszert ami ráerőlteti magát mindenre. Pláne a korábban említett önkényességgel. Olyan “vallási” alapon tagadnak meg jogokat pl nőktől is Lengyelországban, ami teljesen szembe megy a józanésszel (abortusz tiltása, olyan esetek is előfordultak, hogy a nők meg is haltak emiatt). Szerintem ez elfogadhatatlan. Legyen erkölcs, persze, de ne vallàsos gyökerű hanem ép észen alapuló.
2023. ápr. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
49%
26, az abortusz nem kizárólag vallási kérdés. Nem kell ahhoz vallásosnak lenni, hogy valaki elfogadhatatlannak érezze egy élet elpusztítását. Itt két érdek ütközik, az anyáé és a magzaté. Nem könnyű dönteni, és nem is elvárható, hogy az összes ember, és ezek közössége, az országok azonos módon álljanak a dologhoz. A két véglet semmiképpen sem jó, de hogy a skála melyik részén tartózkodik az igazság, azt lehetetlen megmondani. De ne menjünk át abortusz-vitába, ha kérhetem.
2023. ápr. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
Csak megjegyezném, hogy a sebességkorlátozás be nem tartása egy komplexebb téma és nem hit kérdése.
2023. ápr. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
100%
#27 szerintem sem feltétlenül hitbeli kérdés, de mégis erre szoktak mutogatni az ellenzők. Hogy “keresztény ország vagyunk” és azért kell itt is szigorítani.
2023. ápr. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként egy ember és társadalom központúbb kormány esetén egyéb dolgokkal is lehetne támogatni azt, hogy normális emberek nőjenek fel az adott országban.


Például már az is elég sokat segít ha a kormány nem a gyártás szintű gyerekcsinálás szorgalmazza, hanem inkább azt, hogy a gyerekek szerető, boldog család nőjenek fel normális körülmények között és normális nevelést kapjanak.


Ezenfelül még sok hasonló dolog van amin változtatni kellene és amivel el lehetne érni, hogy több épelméjű és boldog ember legyen az országba akik mindenféle fenyegetés nélkül is betartják a törvényeket.

2023. ápr. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!