Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerinted jól tettem hogy...

Szerinted jól tettem hogy otthagytam a gyülit?

Figyelt kérdés
annyira meg untam, sőt féltem, mert minden gondolatom akörül forgott hogy Isten folyamatosan néz engem, figyel, hogy mit teszek, ezt a gyuliben mondták, meg hogy Isten előtt a halálom után minden féltve őrzött titkomra fény derül, nincs menekvés, stb. meg házasság előtt nem lehet szexelni nem lehet bulizni, élni, csak dolgozni aztán megházasodni gyereket nemzeni, dolgozni, gyulibe járni.. úgy gondolom ez tok unalmas élet lenne. otthagytam a gyulit viszont nemjarok templomba se úgy gondolom a vallás; ámítás, kábítás, agymosás... mióta ki léptem onnan ; ugyan úgy NEM drogozom, nem iszom, nem dohányozom (csak kávézni szoktam, vagy buliba iszok 3 pohár sort meg egy kis pálinkát) azóta bulizok, van barátnőm. másnak nem ártok, mást nem.bántok. szerinted is jól tettem? 22F
2023. márc. 19. 18:22
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Jah, azzal nincs gond ha hisz, inkább sokszor az a probléma, amikor az emberek hozzád hasonlóan, saját elképzeléseik szerint, saját maguk által kitalált istenekben hisznek.


Például te ezt írod:

"Akkor csináld azt amit én, higgy Istenben otthon magadnak, nem kell ehhez semmilyen gyülekezet, vagy egyház ami csak félrevezet, hogy a saját zsebét tömje."


Ez nyilván valami hamis istenség lehet, amit te találtál ki, mert minket keresztényeket a Biblia pont ennek ellenkezőjére tanít. Pál apostol ki is emeli Zsidóknak írt levelében:

"összejöveteleinkről ne maradjunk el, mint némelyek szoktak"

2023. márc. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
51%

"Ez nyilván valami hamis istenség lehet, amit te találtál ki, mert minket keresztényeket a Biblia pont ennek ellenkezőjére tanít."


Már miért lenne kitalált Isten? Én is Istenben/Jézusban hiszek, és állítom sokkal jobban mint akik a templomban ücsörögnek.

Ha meg kellene halnom a hitemért, akkor szó nélkül megtenném. Ahogyan Jézus is megtette értem, értünk.


Az én problémám személy szerint az, hogy nagyon zárkózott vagyok, és így nem tudok keresztény közösségekbe lenni. Sőt semmilyen közösségbe.


A kérdezőnek is megvan a maga oka rá, hogy sajátos módján higgyen Istenben. Miért ne hihetne magában Istenben, a gyülekezete nélkül?

Hisz Isten nem mond le róla, és ugyanúgy szereti, akkor ő miért mondjon le Istenről, holmi jött ment gyülekezet miatt?

2023. márc. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

"Én is Istenben/Jézusban hiszek, és állítom sokkal jobban mint akik a templomban ücsörögnek."

Minden tisztelettel, de te a saját magad kitalált istenségben hiszel. Hiszen amit a mi Istenünk tanít a Szentírásban, te pont annak ellenkezőjét propagálod. Akkor nyilván nem hihetsz benne.


"Miért ne hihetne magában Istenben, a gyülekezete nélkül?"

Mert benne van a Bibliában, hogy nem lehet. Ennyire egyszerű.

2023. márc. 19. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
30%

#13 Jó vicc, trollkodj máshol. Szánalmas ez már az ateisták részéről, hogy keresztényeknek kiadva magukat próbálnak Istentől elválasztani embereket.

Pfujjj....

2023. márc. 20. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Te már elég távolt vagy Istentől, szóval ha akarnálak se kéne Tőle elválasztanom téged.
2023. márc. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Legjobb döntés , igyál rá valami édeset . Hit gy Jehova pünkösdisták mormon illuminatus szervezet zsarolas trükk átverés penzgyűjtes politikai ideologia . Pont mint a katolicizmus .... Majd mások is rájönnek . Nemeth Sanci szerint aki nem ment oltásokert pokolra fog jutni, fain nekem ott sok haver ismerős lesz . Élj a hobbinak keress gyakorlatibb nem elvont dolgot ,de a politikat vallást hiteletet kerüld .
2023. máj. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!