Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerintetek melyik a legjobb...

Szerintetek melyik a legjobb ateista érv, amire a kereszténység nem nagyon tud mit mondani?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 8. 15:57
1 2 3 4 5
 11/49 A kérdező kommentje:
8. Valóban ezt nagyon szépen összeszedted és úgy tudom hogy Nagy Gergely református lelkész apologéta elismerte hogy ez az egy év amivel valóban csökkenti a keresztény isten létezésének lehetőségét...talán legjobb érv, én biztos felpontoztalak...😁
2023. ápr. 8. 17:31
 12/49 anonim ***** válasza:
82%

@10

"Van már helyette 100 másik értelmezés."

Oké, de a Biblia elvileg abszolút igazságokat nyilatkoztat ki. Akkor mégis, hogyan lehet egy abszolút igazságnak 100 féle értelmezése? Miért értelmezésfüggő a Biblia, ha abszolút igaza van? És honnan lehet tudni, hogy a 100 közül melyik értelmezés a helyes, a valós?

2023. ápr. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 Demion ***** válasza:
87%

#8

"Nem fogod elhinni, de az apologéták már ezt is megmagyarázták. xD"


Magyarázatnak éppen magyarázat, csak kicsit nehéz komolyan venni mikor azt mondja, hogy az üres sírra az a legjobb magyarázat, hogy Jézus tényleg feltámadt...

2023. ápr. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 anonim ***** válasza:
100%

Én is alapvetően egyetértek a nyolcassal.

Azon kívül még a kereszténységgel szemben szerintem meggyőző érvek a valások meghatározottsága térben és időben, különböző felekezetek léte, az egyházak történelmi és jelenlegi bűnei,az egész gonosz problémája érvhalmaz, a biblia vagy a vallási hagyomány bizonyos állításai,vélekedései tévesnek bizonyultak, illetve az az egyszerű kérdés, honnan tudod,hogy a te vallásod igaz és minden azzal ellentmondó más vallás és célekedés téves?

Bár én általánosan ateistának mondom magam, és nem hiszek semmilyen isten létezésében,a vallások isteneit pedig annyira komolyan se tudom venni,azt nem gondolom azt,hogy biztos hogy egy ahhoz hasonló lény sem létezik,bár erősen kétlem.

2023. ápr. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 anonim ***** válasza:
87%
Soha nem tudtam magyarázattal szolgálni amikor azzal jönnek az ateisták, hogy Isten miért egendi például, hogy egy ártatlan kisgyerek halálosan megbetegedjen. Nem tudom miért engedi. Nincs rá válaszom.
2023. ápr. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
85%

Van több is. De ha nagyon elvakult embernek mondod akkor ők arra is ráhúznak valamilyen logikátlan sebtapaszt így teljesen mindegy.


Olyannal még nem találkoztam akivel logikusan, értelmesen átlehetett beszélni az érveket és még mindig komolyan hívő volt.


Persze ettől függetlenül lehet ilyen ember, de sajnos én nem ilyenekkel találkoztam.

2023. ápr. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
13%

Nincs igazi ateista érv az Isten ellen. Ateista érv az tudományokra próbál támaszkodni, de Isten nem evilágból való, azt nem tudja a tudomány vizsgálni. A legádázabb ateista tudós is csak azt tudja kimondani, hogy Isten nem szükségszerű. De ez a fal, ennél nem tud tovabb menni.

Marad tehát a filozófiai érvek. És milyen érdekes, a legtöbb ateista elkezd misztikumokba átmenni. Mint a #8-as érv, kicsit átmegy a teológia vagy apologetika asztalára, hogy oda mutasson lám ott sincs minden rendben amit ők mondanak. És sokszor ez az ateista érvelés nagyon is igaz.

2023. ápr. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:
85%

#17 Azért a keresztény vallást lehetne tudományosan is cáfolni.

Ha Jézus Krisztus holtteste előkerülne, és minden kétséget kizáróan bizonyítani tudnák, hogy az Jézus. Akkor a keresztény vallás

gyakorlatilag megsemmisülne, mivel Jézus feltámadt és a mennybe ment, ezért nem lehet itt a holtteste. Akkor már csak a zsidó és iszlám maradna az Ábrahámi vallásokból, nyilván a keresztények egy része ezekbe szivárogna át.


A 8-as válaszoló voltam.

2023. ápr. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:
0%
Ez is csak elvben működik. Nem lehetne azonosítani Jézus maradvanyait nincs minden kétséget kizáró bizonyíték. Lehetetlen, ez már átmegy a tudomány szűk területén
2023. ápr. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:
100%

"Egy ateista nem fog győzködni egy vallásos embert"


Meglepett ez a kijelentés, mert én legalább annyiszor láttam erre példát, mint fordított esetre.


(Mondom ezt úgy, hogy sem ateista nem vagyok, sem vallásos, így nem vagyok érzelmileg érintett a kérdésben.)

2023. ápr. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!