Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények olyan Istenben...

Keresztények olyan Istenben hisznek akit ide oda lehet küldözgetni és nem tud magától beszélni?

Figyelt kérdés

Egy másik kérdésnél merült fel ez a kérdés az alábbi Bibliai versekre vonatkozóan:


János 16:7 Én azonban az igazságot mondom nektek: jobb nektek, ha én elmegyek; mert ha nem megyek el, a Pártfogó nem jön el hozzátok, ha pedig elmegyek, elküldöm őt hozzátok.


Keresztények szerint ez a Pártfogó a Szentlélek vagyis Isten, de a vers úgy szól hogy van valahol tehát fizikailag korlátozott és lehet küldözgetni.



János 16:13 nem önmagától szól, hanem azokat mondja, amiket hall,


Eszerint nem tud magától beszélni, csak azt mondja amit hallott. Ez Istenre hogy lehet igaz?


Kértem a keresztényeket hogy értelmezzék ezeket a verseket de nem tették meg. Hátha egy külön kérdésben kiírva lesz aki megpróbálja.



2023. ápr. 28. 12:41
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/79 anonim ***** válasza:
73%

#20

Persze, már a kérdéséről fel lehet ismerni a konteóst.

2023. ápr. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/79 anonim ***** válasza:
73%
Ja, részemről is léphetünk. Úgyis földbe lett már döngölve. Legalább találna ki olyan hazugságokat néhanapján, amiket legalább kihívás cáfolni :D
2023. ápr. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/79 A kérdező kommentje:

"De felfogtam, ezért reméltem, hogy egy másik példán keresztül megérted. Túl sokat feltételeztem értelmi szintedről, nézd el nekem."


De Jézus esetében úgy szól a mese hogy teljesen ember lett. Egy ember setében pedig elfogadható hogy fizikalag korlátozott és hogy nem magától beszél. Akkor a Szentlélek is emberi alakban jött el?



"Igen. De lehet ez is meghaladja szellemi képességeidet. Pedig ha csak az itt a keresztények molesztálásával töltött időd felét arra használtad volna, már régen sikerült volna kétszer is elolvasnod. S akkor nem tennél fel ilyen együgyű kérdéseket :)"


Ezért nem fogom elolvasni a Bibliát. Ti gondolom megtették és meg tudjátok magyarázni Istent hogy lehet küldözgetni és miért nem tud magától beszélni :)

2023. ápr. 28. 19:33
 24/79 A kérdező kommentje:

"Persze, már a kérdéséről fel lehet ismerni a konteóst."


Ebben mi a konteón? A te Bibliádból idéztem, és azt kértem éretlmezzétek hogy vonatkozhat ezek a versek Istenre. Menni fog?

2023. ápr. 28. 19:37
 25/79 anonim ***** válasza:
75%
En sem fogom elolvasni a Korant. Ettol meg ugye nem baj, ha kiragadok belole random reszeket es kritizalom oket anelkul, hogy ertenem a mondanivalojat?
2023. ápr. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/79 A kérdező kommentje:

"En sem fogom elolvasni a Korant. Ettol meg ugye nem baj, ha kiragadok belole random reszeket es kritizalom oket anelkul, hogy ertenem a mondanivalojat?"


Akkor elmagyaráznám neked hogyan kell értelmezni és ezt várom tőletek is de ez még nem történt meg.

2023. ápr. 28. 19:41
 27/79 anonim ***** válasza:
78%
Olvasd el a Bibliat, es megismered.
2023. ápr. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/79 A kérdező kommentje:
Ez a válasz? Az idézett két vers alapján, ha azt mondjátok azokban Istenről van szó, akkor azt jelenti ti keresztények valójában nem Istenben hisztek hanem valami fogyatékos istenségben akit ide oda lehet küldözgetni és még beszélni sem tud magától, és neked annyi a válaszod hogy olvassam a Bibliát :)
2023. ápr. 28. 20:08
 29/79 anonim ***** válasza:
73%
Mivel már azt is leírtuk, hogy miért nem jelent ilyesmit, és azt is, hogy mit jelent, erre te továbbra is ugyanazt a már megcáfolt hazugságodat ismételgeted... mégis milyen választ vársz? Buksisimit, hogy jajj de ügyes kis hazudozó vagy?
2023. ápr. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/79 anonim ***** válasza:
78%
@28 mindenki tudja, hogy nem erdeklodni, hanem kinyilatkoztatni jarsz ide. Most hogy ezt megtetted, zarhatjuk is a kerdest, nemdebar?
2023. ápr. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!