Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények olyan Istenben...

Keresztények olyan Istenben hisznek akit ide oda lehet küldözgetni és nem tud magától beszélni?

Figyelt kérdés

Egy másik kérdésnél merült fel ez a kérdés az alábbi Bibliai versekre vonatkozóan:


János 16:7 Én azonban az igazságot mondom nektek: jobb nektek, ha én elmegyek; mert ha nem megyek el, a Pártfogó nem jön el hozzátok, ha pedig elmegyek, elküldöm őt hozzátok.


Keresztények szerint ez a Pártfogó a Szentlélek vagyis Isten, de a vers úgy szól hogy van valahol tehát fizikailag korlátozott és lehet küldözgetni.



János 16:13 nem önmagától szól, hanem azokat mondja, amiket hall,


Eszerint nem tud magától beszélni, csak azt mondja amit hallott. Ez Istenre hogy lehet igaz?


Kértem a keresztényeket hogy értelmezzék ezeket a verseket de nem tették meg. Hátha egy külön kérdésben kiírva lesz aki megpróbálja.



2023. ápr. 28. 12:41
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/79 A kérdező kommentje:
Én sehol nem látom a válaszat :) Leírnátok akkor újból, csak hogy tudjam mit is szántatok válasznak?
2023. ápr. 28. 20:24
 32/79 anonim ***** válasza:
31%
Tehát már tőled is csak annyi telik, hogy még a kommentekről is hazudsz. Az igen :)
2023. ápr. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/79 A kérdező kommentje:
Én nem hazudok. Azt kérdeztem mit szántatok válasznak.
2023. ápr. 28. 20:29
 34/79 anonim ***** válasza:
31%

És mivel már erre is kaptál konkrét választ korábban...

Inkább nem is folytatom, beléd aztán teljesen kár a szó. Ha értelmezni nem vagy képes a válaszokat, akkor azért. Ha tényleg csak hazudod, hogy nem kaptál választ, akkor meg azért.

2023. ápr. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/79 A kérdező kommentje:
Ja értem, most eljátszod hogy már válaszoltatok a kérdésre csak én vagyok hülye és nem értem :) Azt azért leírod melyik komment az? :)
2023. ápr. 28. 20:37
 36/79 anonim ***** válasza:
31%
Szó szerint ez is le lett már írva neked. Reménytelen vagy...
2023. ápr. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/79 A kérdező kommentje:
Milyen kedvesek a keresztények. A kommentemet töröltetik, de a kérdésre válaszolni nem akarnak :)
2023. ápr. 29. 17:22
 38/79 anonim ***** válasza:
91%

Nos itt láthatod az Atya csodálatos művét! Te aki persze agálsz a Szentháromság ellen most megértheted.


Az Atya elküldte Fiát. Miért küldte el? Hogy jóvátegye Ádám engedetlenségét. Emberré tette magát, hogy az emberek eredendő bűnét jóvátegye. Megteheti Allah, hogy elküldje? Megteheti, ti hatalmasnak nevezitek, mi mindenhatónak.


De mit mondott Krisztus? Amit sz Atyatól hallott. Írva van: "...mert amit az Atyától hallottam, mindent elmondtam nektek."


Nem önmagától szólt, hanem az Atyától halottakat mondta el. Az Atya késztette hogy elmondja. Ez nem képtelenséget mutat, hanem képességet, Képes hallani az Atyatól és képes ugyanazt elmondani.


Te képes vagy hallani Allahot? És képes vagy ugyanazt elmondani?


Megértheted hogy ez nem képesség nélküliséget jelent, hanem ellenkezőleg képességet.


Mi ezt értjük, de te valamiért nem, ezért írnak neked olyat, hogy neked nem érdemes válaszolni.


Te csak hidd hogy ez a prófétai küldöttség lényege, ennyit megenged a Korán neked hinni, mi azt hisszük ezek a Szentháromság szavai.

2023. ápr. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/79 anonim ***** válasza:
91%

#38

Hagyd csak! Látod hogy nem akar se megtérni, a válaszok sem érdeklik, csak egy fanatikus aki provokálni akar. Volt két másik kommentje is, amiben olyan ocsmány módon sértegette a keresztényeket hogy azokat törölték is a moderátorok. Épp ezt tette szóvá az előbbi kommentjében. Szóval felesleges neki egy szót is írni.

2023. ápr. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/79 A kérdező kommentje:

"Az Atya elküldte Fiát. Miért küldte el? Hogy jóvátegye Ádám engedetlenségét. Emberré tette magát, hogy az emberek eredendő bűnét jóvátegye. Megteheti Allah, hogy elküldje? Megteheti, ti hatalmasnak nevezitek, mi mindenhatónak."


Allah ha akar megbocsát. Ehhez nem kell emberként megszületnie és megöletnie magát azért hogy megbocsásson olyasmit amit el sem követtem. Nem is mennék bele jobban mert nem ez a téma de ennyiből is világosan látszik hogy totál értelmetlen vicc kategória ez a keresztény tanítás is.



"De mit mondott Krisztus? Amit sz Atyatól hallott. Írva van: "...mert amit az Atyától hallottam, mindent elmondtam nektek."


De ki beszél itt Jézusról? Most a Szentlélek a téma.



"Mi ezt értjük, de te valamiért nem, ezért írnak neked olyat, hogy neked nem érdemes válaszolni."


Az a gond hogy a nem a kérdésre válaszolsz. Jézusról írogatsz miközben a Szentlélek a téma.



"Te csak hidd hogy ez a prófétai küldöttség lényege, ennyit megenged a Korán neked hinni, mi azt hisszük ezek a Szentháromság szavai."


Nem zavar hogy hogy ez nem a Koránban szerepel hanem a Bibliában? Ott van feketén fehéren a Bibliában hogy küldték és hogy nem magától szól. Ez a próféták jellemzője, de ti azt mondjátok ez a Szentlélek vagyis Isten. Érted már? Erre kellene magyarázatot adnotok.

2023. ápr. 29. 21:12
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!