Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények olyan Istenben...

Keresztények olyan Istenben hisznek akit ide oda lehet küldözgetni és nem tud magától beszélni?

Figyelt kérdés

Egy másik kérdésnél merült fel ez a kérdés az alábbi Bibliai versekre vonatkozóan:


János 16:7 Én azonban az igazságot mondom nektek: jobb nektek, ha én elmegyek; mert ha nem megyek el, a Pártfogó nem jön el hozzátok, ha pedig elmegyek, elküldöm őt hozzátok.


Keresztények szerint ez a Pártfogó a Szentlélek vagyis Isten, de a vers úgy szól hogy van valahol tehát fizikailag korlátozott és lehet küldözgetni.



János 16:13 nem önmagától szól, hanem azokat mondja, amiket hall,


Eszerint nem tud magától beszélni, csak azt mondja amit hallott. Ez Istenre hogy lehet igaz?


Kértem a keresztényeket hogy értelmezzék ezeket a verseket de nem tették meg. Hátha egy külön kérdésben kiírva lesz aki megpróbálja.



2023. ápr. 28. 12:41
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/79 A kérdező kommentje:

"Jézust meg az Atya küldte, de ettől még a Biblia Istennek nevezi Jézust. Olyat pedig sehol se olvastam, hogy ne tudna magától beszélni, a Biblia elég sok helyen írja, hogy magától beszél, magától hoz döntéseket, sőt vezérel, stb"


Látom nem fogtad fel hogy itt nem Jézusról van szó hanem a Szentlélekről :)



"Egyszer olvasd el a Bibliát. Az a baj, hogy csak olyan kereszténygyűlölő iszlám és ateista blogokról tájékozódsz, akik írói maguk se olvasták a Bibliát, egyetlen egyszer se :) Ezért lehetnek állításaik között ilyen ostoba blődségek is."


Azt kértem tőletek keresztényektől hogy értelmezzétek ezt a két verset. Erre az a válaszod hogy olvassam el a Bibliát? :)

2023. ápr. 28. 19:17
 12/79 A kérdező kommentje:

"Pontosan. És semmi olyasmi nem következik belőle, hogy akit megbíztál, az egyébként ne tudna beszélni.

Csak sikerült felfognod :)"


De itt magáról Istenről van szó. Ő kinek az üzenetét továbbítja és hogy lehet utasítgatni Istent hogy csak azt mondja ami az üzenetben áll?

2023. ápr. 28. 19:19
 13/79 anonim ***** válasza:
73%

"De itt magáról Istenről van szó. Ő kinek az üzenetét továbbítja és hogy lehet utasítgatni Istent hogy csak azt mondja ami az üzenetben áll?"

Ott van a második kommentben. Minek kérdezel, ha el se olvasod a válaszokat?

2023. ápr. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/79 anonim ***** válasza:
67%

"Látom nem fogtad fel hogy itt nem Jézusról van szó hanem a Szentlélekről :)"

De felfogtam, ezért reméltem, hogy egy másik példán keresztül megérted. Túl sokat feltételeztem értelmi szintedről, nézd el nekem.


"Azt kértem tőletek keresztényektől hogy értelmezzétek ezt a két verset. Erre az a válaszod hogy olvassam el a Bibliát? :)"

Igen. De lehet ez is meghaladja szellemi képességeidet. Pedig ha csak az itt a keresztények molesztálásával töltött időd felét arra használtad volna, már régen sikerült volna kétszer is elolvasnod. S akkor nem tennél fel ilyen együgyű kérdéseket :)

2023. ápr. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/79 A kérdező kommentje:

"Miért lenne az? A vers semmit nem említ, ami korlátozná a képességeit."


Hogyne lenne korlátozva így?

Isten mindenható és mindenek felett áll. Isten esetében nincs olyan hogy ott van vagy itt van, vagy hogy küldi valaki valahonnan valahova. Ezek fizikalig korlátozott teremtmények esetében lehetségesek.

2023. ápr. 28. 19:21
 16/79 A kérdező kommentje:

"Ott van a második kommentben. Minek kérdezel, ha el se olvasod a válaszokat?"


Elolvastam a második kommentet de abban sehol nem írja ő kinek az üzenetét továbbítja és hogy lehet utasítgatni Istent hogy csak azt mondja ami az üzenetben áll.

2023. ápr. 28. 19:24
 17/79 anonim ***** válasza:
73%

"Hogyne lenne korlátozva így?"

Úgy, hogy semmi nem utal ilyesmire. Téged is lehet nyilván küldtek már pár helyre életed során, de sosem azért, mert küldés nélkül korlátozva lettél volna.

Elemi logika, ember. Minek akarsz mindenáron egy hazugságot beleerőltetni egy olyan versbe, ami ott nem is szerepel?

2023. ápr. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/79 anonim ***** válasza:
73%

"Elolvastam a második kommentet de abban sehol nem írja ő kinek az üzenetét továbbítja"

Konkrétan ezzel kezdődött a kommentje. Tehát akkor csak hazudozol, mert valójában nem is a válasz érdekelt a kérdésedre, csak provokálni akartál. Csak kibújt a szög abból a fanatikus zsákból :)

2023. ápr. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/79 anonim ***** válasza:
73%

#17

Mert ezt olvasta a krisztofób oldalakon és megtetszett neki.

2023. ápr. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/79 anonim ***** válasza:
31%
Ja, hogy ez ugyanaz a keresztényfóbiás hazugsággyár, aki szerint a nácik keresztények, az iszlám terroristákat az USA hozta létre, Törökország nem is bombázza Szíriát vagy támogatja a felkelőket. Akkor ennyi volt, lapozhatunk! Úgyis csak hazudozni és mocskolódni fog, ennél többre egyetlen kérdés alatt sem telik tőle.
2023. ápr. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!