Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények olyan Istenben...

Keresztények olyan Istenben hisznek akit ide oda lehet küldözgetni és nem tud magától beszélni?

Figyelt kérdés

Egy másik kérdésnél merült fel ez a kérdés az alábbi Bibliai versekre vonatkozóan:


János 16:7 Én azonban az igazságot mondom nektek: jobb nektek, ha én elmegyek; mert ha nem megyek el, a Pártfogó nem jön el hozzátok, ha pedig elmegyek, elküldöm őt hozzátok.


Keresztények szerint ez a Pártfogó a Szentlélek vagyis Isten, de a vers úgy szól hogy van valahol tehát fizikailag korlátozott és lehet küldözgetni.



János 16:13 nem önmagától szól, hanem azokat mondja, amiket hall,


Eszerint nem tud magától beszélni, csak azt mondja amit hallott. Ez Istenre hogy lehet igaz?


Kértem a keresztényeket hogy értelmezzék ezeket a verseket de nem tették meg. Hátha egy külön kérdésben kiírva lesz aki megpróbálja.



2023. ápr. 28. 12:41
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/79 A kérdező kommentje:

"Hagyd csak! Látod hogy nem akar se megtérni, a válaszok sem érdeklik, csak egy fanatikus aki provokálni akar."


Milyen válaszok? Hol látsz itt választ :) Én a Szentlélekről kérdeztem, ő meg Jézusról beszél, szóval totál másról beszél de én vagyok a provokátor ha ezt nem fogadom el válasznak? :)



"Volt két másik kommentje is, amiben olyan ocsmány módon sértegette a keresztényeket hogy azokat törölték is a moderátorok. Épp ezt tette szóvá az előbbi kommentjében. Szóval felesleges neki egy szót is írni."


Nem sértegettem senkit. Ha ti azt mondjátok azok a versek a Szentlélekre vonatkoznak akkor ti keresztények nem Istenben hisztek hanem valami fogyatékos istenségben akit küldözgetnek és nem tud magától beszélni.

2023. ápr. 29. 21:16
 42/79 anonim ***** válasza:
93%

"a gond hogy a nem a kérdésre válaszolsz. Jézusról írogatsz miközben a Szentlélek a téma."


Az Atya és a Fiú, Szentlélek egylényegű. Nem matematikai fogalom! A mennyben egyetlen lélek köti össze a hármat, az egyetlen Isten! Krisztus ugyanazt mondja mint az Atya a Szentlélek által.


A Szentlélek abban különbözik a Fiútól, hogy nem testesült meg! Ezért mondja hogy elküldi, mert birtokában van a Szentléleknek, de az nem test alakjában jelenik meg, mint ahogy a Fiú megjelent köztünk test alakban.


Addig nem küldheti el, mert ő birtokolja, amíg a Fiú a földön volt. Amikor feltámadt elküldte a Szentlelket az apostoloknak, akik nyelveken kezdtek szólni.


Tamás Indiába ment, Péter Rómába és így tovább.


Ezt tiltja a vallásod! Emiatt felesleges bármit írni és jószándékuan keresztény szempontból magyarázni neked.

2023. ápr. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/79 anonim ***** válasza:
100%

A Korán értetlenkedik fennakad a "három" szón.


Pontosabb lenne, ha Szenthármasságnak nevezték volna el és nem Szentháromságnak. Lényeg, hogy egylényegű egyik sem mond ellent a másiknak emiatt is egylényegű.

2023. ápr. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/79 anonim ***** válasza:
100%

A teljes szövegét rgyütt értelmezd:


"Még sok mindent kellene mondanom nektek, de most nem tudjátok elviselni: 13amikor azonban eljön ő, az igazság Lelke, elvezet titeket a teljes igazságra; mert nem önmagától szól, hanem azokat mondja, amiket hall, és az eljövendő dolgokat is kijelenti nektek. 14Ő engem fog dicsőíteni, mert az enyémből merít, és azt jelenti ki nektek. 15Mindaz, ami az Atyáé, az enyém; ezért mondtam, hogy az enyémből merít, és azt jelenti ki nektek."


Hogyhogy nem érted, hogy a Szentlélek ugyanazt mondja mint Isten, Krisztus ugyanazt mondja mint Isten?

2023. ápr. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/79 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen képtelenség a Szentlélekről külön beszélni. A Szentlélek szerves része Istennek és Krisztusnak.
2023. ápr. 29. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/79 anonim ***** válasza:
93%

"A Korán értetlenkedik fennakad a "három" szón."

Igazából nem is ezen, mert a Korán ebben is téved, számos verse alapján úgy tűnik, hogy Allah (vagy Mohamed) rosszul tudta, s a keresztény Szentháromság az Atya, a Fiú és Mária közösségét jelentette :)

2023. ápr. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/79 anonim ***** válasza:
53%
46os Ez utóbbi mondatod mem áll messze a katolikus népies szárnyától, hogy a Szenrlelket azonosítsa Máriával.
2023. ápr. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/79 A kérdező kommentje:

"Az Atya és a Fiú, Szentlélek egylényegű. Nem matematikai fogalom! A mennyben egyetlen lélek köti össze a hármat, az egyetlen Isten! Krisztus ugyanazt mondja mint az Atya a Szentlélek által."


Nem lehet egylényegű mert a Biblia leírása alapján az Atya, Jézus és a Szentlélek eltérő tulajdonságokkal, erővel rendelkeznek és alá fölé rendeltségi viszonyban vannak.



"A Szentlélek abban különbözik a Fiútól, hogy nem testesült meg! Ezért mondja hogy elküldi, mert birtokában van a Szentléleknek, de az nem test alakjában jelenik meg, mint ahogy a Fiú megjelent köztünk test alakban."


Mi van a birtokában a Szentléleknek? :) Azt nem írtad le .



"Ezt tiltja a vallásod! Emiatt felesleges bármit írni és jószándékuan keresztény szempontból magyarázni neked."


Minden valódi egyistenhívő szerint a Szentháromság politeizmus és bálványimádás. Legyen az muszlim, zsidó vagy háromságtagadó keresztény, ugyanezt mondja. Éppen ezért a kereszténység nem monoteista vallás. De ettől még megmagyarázhatod.



Szóval nem is értem mit akarsz mondani, ki birtokol és mit? :)

2023. ápr. 30. 09:00
 49/79 A kérdező kommentje:

"Hogyhogy nem érted, hogy a Szentlélek ugyanazt mondja mint Isten, Krisztus ugyanazt mondja mint Isten?"


Ez egy hazugság az idézett vers alapján.



Még sok mindent kellene mondanom nektek, de most nem tudjátok elviselni: 13amikor azonban eljön ő, az igazság Lelke, elvezet titeket a teljes igazságra; mert nem önmagától szól, hanem azokat mondja, amiket hall, és az eljövendő dolgokat is kijelenti nektek. 14Ő engem fog dicsőíteni, mert az enyémből merít, és azt jelenti ki nektek. 15Mindaz, ami az Atyáé, az enyém; ezért mondtam, hogy az enyémből merít, és azt jelenti ki nektek."



Jézus azt mondja sok mindent nem mondott el, tehát aki eljön többet fog mondani mint Jézus. Na most a Szentlélek mit mondott el amit Jézus nem? Egyáltalán mikor jött el, ki látta és mit mondott? Ez a vers sokkal inkább Mohamed prófétára igaz. Mohamed próféta az utolsó így ő elmondott mindent, eljövendő dolgokat is kijelentett, amik később teljesültek és Jézust is dicsőítette mint prófétát.

2023. ápr. 30. 09:04
 50/79 A kérdező kommentje:

"Igazából nem is ezen, mert a Korán ebben is téved, számos verse alapján úgy tűnik, hogy Allah (vagy Mohamed) rosszul tudta, s a keresztény Szentháromság az Atya, a Fiú és Mária közösségét jelentette :)"


Ez egy keresztény hazugság. Nem ír ilyet a Korán. Persze idézheted de biztos hogy nem fogod tudni mert egy hazugság.

2023. ápr. 30. 09:07
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!