Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Aki öngyilkos lesz az a...

Aki öngyilkos lesz az a pokolra jut vagy örök kárhozatra?

Figyelt kérdés

Nagyon visszatart ez a félelem

A vallás egyébként tényleg hatalmas bűnt követ el a pokollal való fenyegetéssel. Mivel ezért nem merem megtenni az öngyilkosságot. Félek pokolra jutok, vagy örök kárhozatra. Mert egyszerűen érzem hogy ez lenne a legnagyobb bűn. Az életem eldobása. Kellemetlen hogy az egyház azt sugallja hogy aki egész életében hívő volt és igyekezett keresztényien élni, az ha öngyilkos lesz egy önhibáján kívül történt probléma miatt az utána már a pokolra való. De ezzel a nézettel az egyház nem ad más alternatívát emberek tömegének így marad az alkoholba menekülés.



2023. aug. 7. 09:30
1 2 3 4 5 6
 1/51 A kérdező kommentje:

Van valami módja annak hogy öngyilkosság esetén is az ember a mennybe juthasson? Utolsó kenet? Pappal kéne beszélnem? Én olyan értelmezésről is olvastam hogy a pokol valójában egy órökké tartó, lelki folytogató érzés

A mennyország pedig egy örökké tartó boldogság érzés

Nem merem egyszerűen megtenni, nem kockáztathatom meg hogy az örökkévalóságban nekem rossz legyen

De itt is kegyetlen és csak azért vagyok köteles elviselni örök magányban mert nem akarom megkockáztatni hogy az örökkévalóságot a pokolban éljem le

Inkább itt élek le magányban egy életet

2023. aug. 7. 09:33
 2/51 anonim ***** válasza:
43%
Egyik sem létezik. Ha a világ másik részén élnél ahol nem a kereszténység a fő mesekönyv, nem kellene ezektől sem rettegni. Akkor sem az öngyilkosság a megoldás, nincs olyan hogy "örök magány", csak az önsajnáltatásban való fürdés. Csináld máshogy.
2023. aug. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 A kérdező kommentje:
De nekem életem egyetlen baratja hagyott ott. Senki nincs más az életemben. Iskolában nem merek senkihez se szólni, ő volt nekem az egyetlen.
2023. aug. 7. 09:43
 4/51 A kérdező kommentje:
Nem akarok öngyilkos lenni, ne féljetek emiatt. Pont az tart vissza hogy félek a túlvilágtól. Ezek elméleti kerdések.
2023. aug. 7. 10:00
 5/51 anonim ***** válasza:
16%
Nyugodtan megteheted. Se neked nem lesz jobb/rosszabb,se minket,többieket nem érdekel milyen rigojáid vannak.Én támogatok és együttérzek mindenkivel aki ezen gondolkodik.
2023. aug. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
21%

A valóságban nincs semmi ilyen. Istenről beszélünk..., hogy képzelheted, hogy egy végtelenül szerető, végtelen bölcsességgel rendelkező szenvedést akarhat bárminek, ami ő benne létezik amúgy is? Csak fejlődés van. Ha megölöd magad, ugyaninnen folytatod legközelebb.

De ha megölöd magad és utána is félsz a pokoltól, keress meg engem és próbálj valahogy jelezni, hogy észre vegyelek, akkor majd megmutatom neked energiákkal, hogy miért is nincs mitől félj.

2023. aug. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
67%

"De nekem életem egyetlen baratja hagyott ott. Senki nincs más az életemben. Iskolában nem merek senkihez se szólni, ő volt nekem az egyetlen."


Most lehet, hogy az életed rossznak tűnik, de inkább gondolj arra, hogy lesz még jobb és próbálj ezért tenni, hogy később úgy gondolhass vissza rá, hogy ezért megérte kitartani.


Ezenfelül pedig az, hogy ezen már gondolkodsz az egyik első jele lehet annak, hogy később majd meg is teszed.

Kérj segítséget időben.

2023. aug. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
84%
Nem a pokoltól való félelem miatt nem kell öngyilkosnak lenned hanem azért mert hidd el jobb lesz. Meg az élet többről szól. Írhatsz es beszélhetünk ha gondolod.
2023. aug. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
39%
Keresd inkább a kapcsolatot Istennel, mert neki van célja az életeddel. Tudd meg tőle, hogy mi ez a cél, mert abban meg fogod találni az életed értelmét. Isten veled van, szeret téged, nem véletlenül születtél meg. Meg fogja mutatni, hogyan lehetsz boldog. Bízz benne, és ne akarj meghalni!
2023. aug. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
84%
A pokol és az örök kárhozat az pont ugyanaz.
2023. aug. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!