Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Aki öngyilkos lesz az a...

Aki öngyilkos lesz az a pokolra jut vagy örök kárhozatra?

Figyelt kérdés

Nagyon visszatart ez a félelem

A vallás egyébként tényleg hatalmas bűnt követ el a pokollal való fenyegetéssel. Mivel ezért nem merem megtenni az öngyilkosságot. Félek pokolra jutok, vagy örök kárhozatra. Mert egyszerűen érzem hogy ez lenne a legnagyobb bűn. Az életem eldobása. Kellemetlen hogy az egyház azt sugallja hogy aki egész életében hívő volt és igyekezett keresztényien élni, az ha öngyilkos lesz egy önhibáján kívül történt probléma miatt az utána már a pokolra való. De ezzel a nézettel az egyház nem ad más alternatívát emberek tömegének így marad az alkoholba menekülés.



2023. aug. 7. 09:30
1 2 3 4 5 6
 11/51 Lucifer-666 ***** válasza:
48%

Most nekem is olyan jó kis melankólikus hangulatom lett, mint régen. Jót tett, hogy 1 órája ettem először. Előtte csak két kávét egy csésze teát és fél liter sört ittam.


Kitartást!

Hallgass egy kis nyugtató zenét:

[link]

2023. aug. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
0%
Amúgy azt mondják, hogy volt egy ősrobbanás abból a meteorból baktériumok alakultak ki és létrejött az evolúció állatok és abból lettünk mi aztán amiből még vagyunk, létezünk genetika.
2023. aug. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim válasza:
26%
Amúgy én is ezen gondolkodom. Sajnos ha valami életképtelen akkor nem lesz jobb. Most még csak iskolába jár nem is tudja milyen szenvedés ez az egész élet. Azt még csak később tudja meg...
2023. aug. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
87%

# 13.

Az iskolához képest az élet már gyerekjáték volt.

2023. aug. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim válasza:
24%
Persze... Max ha bele születtél a jóba csak akkor. Ha nem tesznek alá semmit az élet még 10 szer keményebb mint az iskola. Főleg manapság. Semmire nincs kilátás. Nincs jövő.
2023. aug. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
89%

#15. Nem születtem semmivel jobba mint bárki más.

De az iskola egy fogolytábor, egy börtön, börtönállapotokkal és kápókkal. Boldog voltam, amikor kiszabadultam, és végre úgy élhettem, ahogy szerettem volna. Soha többé nem kerültem olyan megalázó szituációkba, mint az iskolában. Soha többé nem kényszerültem senki vegzálását elviselni, mint az iskolában. Az iskola okozza számos gyerek és kamasz halálvágyát és öngyilkosságát. Az élet ahhoz képest már maga a szabadság, az életedet te alakítod, senki nem szólhat többé bele, a te felelősséged, ha rosszul irányítod.

És nem kell, hogy bármit alám tegyen bárki. Nem az anyagiak tesznek szabaddá. Hogyne lenne kilátás meg jövő? Azt csinálsz, amit akarsz!

2023. aug. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim válasza:
18%
Az egész élet egy börtön. Max akkor csinálsz azt amit akarsz ha gazdag vagy. Ha nem vagy az akkor ugyanúgy börtönben leszel. Munkahelyeknek hívják. Ha nincs különleges tehetséged valamihez, vagy nem gazdagzol meg valahogy akkor ez itt a földi pokol. Egyébként meg nincs értelme itt szpni még 50 en évet az még nagyon sok és hosszú szenvedés a semmiért.
2023. aug. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
90%
# 17. Eddig 60 évet éltem, sosem voltam gazdag, most sem vagyok, de egész életemben azt csináltam, amihez kedvem volt (az iskola után). Nincs különösebb tehetségem, de olyan munkát választottam, amit imádtam csinálni. Ha valamit el akartam érni, azt elértem. Boldog ember vagyok. Nem kell gazdagság a boldogsághoz. Az kell, hogy szerető emberek vegyenek körül és elégedett tudj lenni azzal, amid van.
2023. aug. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
64%

Ha tudatában van, mit tesz, akkor valószínűleg elkárhozik.


pokol=sír

kárhozat=második halál, ami végleges


Örök szenvedés nincs, a pap pedig semmi alól nem oldoz fel.

2023. aug. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
90%

17

Légy szíves a saját nyomorodat ne általánosítsad és ne vetítsed ki másokra.


Üdv,

Egy átlagos családban felnőt válaszoló aki szereti az életét és a munkáját.


Ha egész nap csak feküdni akarsz és semmit se csinálni akkor elhiszem, hogy megterhelő lehet számodra az, hogy ha meg kell emelned a kisujjad.

2023. aug. 9. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!