Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Aki öngyilkos lesz az a...

Aki öngyilkos lesz az a pokolra jut vagy örök kárhozatra?

Figyelt kérdés

Nagyon visszatart ez a félelem

A vallás egyébként tényleg hatalmas bűnt követ el a pokollal való fenyegetéssel. Mivel ezért nem merem megtenni az öngyilkosságot. Félek pokolra jutok, vagy örök kárhozatra. Mert egyszerűen érzem hogy ez lenne a legnagyobb bűn. Az életem eldobása. Kellemetlen hogy az egyház azt sugallja hogy aki egész életében hívő volt és igyekezett keresztényien élni, az ha öngyilkos lesz egy önhibáján kívül történt probléma miatt az utána már a pokolra való. De ezzel a nézettel az egyház nem ad más alternatívát emberek tömegének így marad az alkoholba menekülés.



2023. aug. 7. 09:30
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim válasza:
21%
A vallás egy nagy átverés, amit azok terjesztettek el, akik lopni akartak és akik most is lopnak. A követőik pedig hiszékeny, könnyen befolyásolható személyek. Nem mondom azt, hogy nincs túlvilág vagy valami hasonló, esetleg Isten, de biztosan nem abban a formában, mint amit az egyházak hazudnak.
2023. aug. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
0%

Az Istent csak kitalálták, hogy higyjenek valamiben az emberek, ami nem létezik, amikor ki látta egyáltalán Istent? Ki fogott vele kezet? Ki ölelte át? Ki beszélgetett vele?

Amikor mindenki magának az Istene.

2023. aug. 16. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
0%
Úgyhogy ez kincs ami nincs.
2023. aug. 16. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
0%
Jézus lehet élhetett, vagyis lehet, hogy létezett egy ember ilyen névvel, hogy Jézus élhetett a földön, de Istent persze lehet, hogy kitalálták a maják vagy a papok, valamilyen olyan emberek, akik ilyen misztikus dolgok kitalálásához értenek, mint az angyalok, tündérek, boszorkányok, hogy valamitől féljen, tartson az ember.
2023. aug. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
0%

Jézus lehet élhetett a földön, vagyis lehet, hogy élt egy ilyen ember a földön ezzel a névvel, hogy Jézus.

De! Istent persze lehet kitalálták a maják vagy a papok, valamilyen olyan emberek, akik ilyen misztikus dolgok kitalálásához értenek, mint az angyalok, tündérek, boszorkányok, szirének hogy valamitől féljen, tartson az ember.

2023. aug. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:

Ha valaki a személyes véleményemre kíváncsi akkor nincs semmi a halál után, mennyországot és poklot kitalálták valakik ezeket csak ilyen mitológiai szimbólumokat, hogy valakik kitalálták ezeket, hogy lehessen mivel butítani és befolyásolni az embereket, hogy ha jó leszel akkor egy mesés szép helyre kerülsz, ha meg rossz leszel akkor pokolra kerülsz.

Én szerintem meg semmi nincs a halál után, ha sok mindenki beleképzeli magát a halálba, hogy egyszerűen megsemmisülsz, elhamvasztanak ergó megszünsz létezni az milyen érzés lehet, ebbe senki nem képzelte bele magát őszintén?

Úgyhogy én ahogy a sok emberek is megmondták halál után semmi nem létezik, valakik kitalálták ezeket, hogy menny és pokol és szétbutították vele az emberiséget, hogy lehessen a tömegeket valahogy irányítani azaz kezelni.

De amúgy nem lesz semmi a halál után, aki meghalt az elpusztul.

Eltemetik, vagy elhamvasszák és megszünik létezni és ennyi nincs tovább ha valaki ebbe beleképzeli magát sokszor, számtalanszor az rájön, hogy menny és pokol kitaláció ez csak az emberek manipulálására megy rá, hogy lehessen az embereket hogyan mivel kezelni.

2023. aug. 21. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:
36%
46. Itt az a baj, hogy szerintem senki nem kíváncsi a személyes véleményedre. 😂
2023. aug. 22. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:

"megszünsz létezni az milyen érzés lehet, ebbe senki nem képzelte bele magát őszintén?"

Nem hiszem. Egy normális embernek általában nincs ideje ilyesmin gondolkodni. Minek is gondolkodna ilyen hülyeségeken?

2023. aug. 22. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy hülyeség.
2023. aug. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:
Én speciel nem azért születtem meg, hogy a halálon gondolkodjak.
2023. aug. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!