Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Aki öngyilkos lesz az a...

Aki öngyilkos lesz az a pokolra jut vagy örök kárhozatra?

Figyelt kérdés

Nagyon visszatart ez a félelem

A vallás egyébként tényleg hatalmas bűnt követ el a pokollal való fenyegetéssel. Mivel ezért nem merem megtenni az öngyilkosságot. Félek pokolra jutok, vagy örök kárhozatra. Mert egyszerűen érzem hogy ez lenne a legnagyobb bűn. Az életem eldobása. Kellemetlen hogy az egyház azt sugallja hogy aki egész életében hívő volt és igyekezett keresztényien élni, az ha öngyilkos lesz egy önhibáján kívül történt probléma miatt az utána már a pokolra való. De ezzel a nézettel az egyház nem ad más alternatívát emberek tömegének így marad az alkoholba menekülés.



2023. aug. 7. 09:30
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:

Kárhozatra jut, ahogyan a bibliai Júdás is, aki felakasztotta magát.


Semmiképp ne legyél öngyilkos, vannak az életben lehetőségek, ha most nincsenek, akkor lesznek, minden esélyt eldob magától, aki végez magával. Nem éri meg, nincs visszaút.

2023. aug. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:

31

A mondandód 2. felével egyetértek de ehhez tudnád idézni azt a részt ami kimondja, hogy pokolra jutott?

"Kárhozatra jut, ahogyan a bibliai Júdás is, aki felakasztotta magát."

2023. aug. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:
100%

#32



Júdásról azt mondta Jézus, hogy a kárhozat fia! Gondolom ez azt is jelenti, hogy elkárhozott. Jézus még azt is kijelentette, hogy Júdás elveszett.

2023. aug. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
69%
Júdás valóban kárhozatra jutott a Biblia szerint, de nem kimondottan azért, mert felakasztotta magát (persze ez is hozzá tartozott), hanem mert a megátalkodottság állapotába került.
2023. aug. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:
18%

24


Azért mert most nagyjából rendben van az életed, még gyötrődhetsz annyira, hogy a kisujjadat se fogod mozdítani, esetleg a szobában, félhomályban a plafont nézed majd meredten és éget a kín belűl.


Semmi empátia nincs benned, egy oktondi kis pöcs vagy, aki szart se tud az emberekről és arról, milyen mélységek vannak a szenvedésben.

2023. aug. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:
24%

Ideböfögöd egy potenciális öngyilkosjelöltnek, hogy te mekkora faszagyerek vagy és tök jó kis életed van.

Baszdmeg, rádverhet olyat az élet, hogy magadra sem ismersz majd.

Gondolkozzál!

2023. aug. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:
100%

# 36 Te meg azt böfögödöd ide egy potenciális öngyilkosjelöltnek, hogy "add fel, ha süt is nap".

Miért baj az, ha valaki arról ír neki, hogy lehet az élete jó is? Ha másnak megy, neki miért ne mehetne? Attól még, hogy valakire "ráver" az élet, nem az öngyilkosság a megoldás!

Te gondolkozzál, hogy mire biztatsz valakit! Vállalod a felelősséget, ha megteszi?

2023. aug. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:

35. (tegnap 22:14) 36. (tegnap 22:19)


A kérdezőhöz írt válaszom a 7-es ami mellé még írtam privátot a kérdezőnek pár jó tanáccsal és küldtem elérhetőségeket ahol segítséget tudd kérni. (ekkor még nem törölték)


Utána reagáltam egy olyan válaszra, ahol azt taglalta a válaszoló általánosítva, hogy az élet mennyire szörnyű.

Ezek után reagáltál te az én válaszomra mintha csak el le akarnál húzni, el akarnád rontani a boldogságomat.


Egy lehúzási próbálkozásra már ne várjon túl sok kedvességet az ember, empátiát pedig ennyi alapján nincs mi alapján. Eleve a 20. válaszom csak arról szólt, hogy nem mindenkinek szörnyű az élet és nem kell lehúzni ilyenekkel másokat, például az amúgy is rossz passzban lévő kérdezőt.


Nem azt kell neki szajkózni, hogy mennyire szörnyű lesz neki bármi is legyen mert az élet alapjáraton is rossz. Mert nem az.


A 24. reakciómhoz pedig, hozzá tett még az is, hogy össze kevertelek másik válaszolóval is.



"Semmi empátia nincs benned, egy **** se tud az emberekről és arról, milyen mélységek vannak a szenvedésben."

1. Mi alapján is feltételezed ezt?

2. Nincs bennem empátia mert nem lejjebb akarom húzni, húzatni kérdezőt?


"Ideböfögöd egy potenciális öngyilkosjelöltnek, hogy te mekkora faszagyerek vagy és tök jó kis életed van."

Azt nem a kérdezőnek írtam hanem annak a válaszolónak aki azzal próbálta felvillanyozni, hogy bármi is lesz csak még rosszabbra számíthat, ami egy hazugság és ami csak még lejjebb húzza.


Gondolkozzál!


Megjegyezném még, hogy ha nem akarod, hogy még fölöslegesebben írogass akkor moderáld kicsit a magad mert így a moderátor fogja. Én nem jelentelek, de bárki más jelenthet és akkor mind két válaszod törlődik.

2023. aug. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:
0%

Gyerekek ez mind kitaláció és tévhit nem létezik semmi a halál után, hanem pont a menny fénye helyett pont egy üres sötétség lesz a halál után. Senki nem képzelte még magát komolyan bele a halálba még 1x se mert én már számtalanszor beleképzeltem már magam a halálba hogy a mennyek fénye helyett pont a teljes sötétséget kapja meg mindenki, hogy egyszerűen mint egy számítógép végleg kikapcsolsz.


Ezeket a mitológiákat a Biblia alapján, hogy mennyek országa és pokol, ezeket mind csak azért találták ki, hogy valamivel félelemben legyen tartva csak az emberiség, azaz kezeljék a papok az emberiséget.

2023. aug. 15. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
23%
Valakik ezt kitalálták és szétterjesztették az egész világon át mindenhol hogy valakik kitalálták Jézust és Istent csináltak belőle hogy kezelni lehessen az emberiséget és kitalálták az ördögöt is angyalokat és szétbutították az emberiséget a világot és az a baj, hogy mindenki azt hiszi hogy lesz mennyország és ahogy a Temetésen a pap mondja a halottnak, hogy ragyogjon a világosság neki és helyette majd pont a sötétség fog neki ragyogni, mint egy kompjuter számítógép végleg kikapcsol.
2023. aug. 15. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!