Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények miért Izraelt...

Keresztények miért Izraelt támogatják?

Figyelt kérdés

Egyértelmű hogy ennek vallási oka van, de nem látom mi ebben a jó keresztényeknek. Egyrészt Izrael népirtást követ el a palesztinok ellen ami nem vet jó fényt az őket támogató keresztényekre sem. Másrészt zsidók nem fogadják el Jézust mint Messiást, mert ők még várják. Keresztény szempontból viszont, ha jön valaki aki Messiásnak mondja magát, csak az Antikrisztus lehet. Ha így lesz a zsidók felsorakoznak az Antikrisztus mellett és nyilván a keresztényeket is támadás érni.

Van még egy olyan elképzelés főleg cionista keresztények részéről, hogy mesterségesen kirobbantják a nagy háborút a Közel Keleten, ami Jézus visszatérést előrébb hozza. Én eben sem látok túl sok értelmet.


Összefoglalva, keresztények miért támogatnak egy olyan államot ami az Antikrisztust fogja szolgálni?



2023. nov. 2. 12:52
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/230 A kérdező kommentje:

"Meg ilyen hazugságokat kitalálni, de komolyan? Az az USA nem engedte, aki konkrétan részt vett benne?"


Miben vett részt az USA? :) Egyébként meg azt írtam Törökország felajánlotta hogy kipucolja onnan az ISIS-t de az USA nem engedte, csak nem fogtad fel.

2023. nov. 3. 22:24
 92/230 anonim ***** válasza:
100%

"Ha Salim Idrissel találkozott akkor csak ő lenne ott."

Már miért csak ő lenne ott? A legtöbb vezető nem egyedül jár-kel. Pont erről beszéltem, inkább ilyen nevetséges meséket találsz ki, csak hogy ragaszkodhass a hazug propagandához, aminek gondolkodás nélkül bedőltél. Győzködjön ám téged a tudod ki... ha te ennyire ragaszkodsz hozzá hogy hazug mesékben higgy, minthogy életedben egyszer végre szembenézz a valós tényekkel, felőlem aztán tessék!

2023. nov. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/230 anonim ***** válasza:
100%

"de az USA nem engedte"

Igen, ezt hazudtad, most ugyanezt a hazugságot ismételgeted. Roppant meggyőző :D

2023. nov. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/230 A kérdező kommentje:

"Már miért csak ő lenne ott? A legtöbb vezető nem egyedül jár-kel. Pont erről beszéltem, inkább ilyen nevetséges meséket találsz ki, csak hogy ragaszkodhass a hazug propagandához, aminek gondolkodás nélkül bedőltél."


Nézz már meg egy ilyen találkozót. A két vezető tárgyal egymással. Ha többen mennek akkor a másik fél egy szinten lévő emberivel tárgyal. Itt viszont nincs szó ilyenről. Mccain egyedül van, a többiek esetében meg egyáltalán nem látszik hogy ennek az Idrisnek az emberei lennének. A képen is csak Mccain lenne és Idris. Vagy láttál már olyat hogy Putyin testőrei odaállnak mikor fotózzák? :)) Vagy Biden testőrei? Elképesztő hogy mit össze nem hazudsz. Arról nem is beszélve hogy már rég beazonították volna őket név szerint de ilyen nem történt.



"Győzködjön ám téged a tudod ki... ha te ennyire ragaszkodsz hozzá hogy hazug mesékben higgy, minthogy életedben egyszer végre szembenézz a valós tényekkel, felőlem aztán tessék!"


Közöd nincs a tényekhez. És konkrétan terroristákat védesz.

2023. nov. 3. 23:09
 95/230 A kérdező kommentje:

"Igen, ezt hazudtad, most ugyanezt a hazugságot ismételgeted. Roppant meggyőző"


Ez tény. Törökország bement Szíriába és megtisztított egy nagyobb területet az ISIS-től és ment volna tovább de az usa nem engedte.

2023. nov. 3. 23:11
 96/230 anonim ***** válasza:
100%
Törökország valahogy legalább annyira támadja szerencsétlen kurdokat, mint az ISIS-t, ha nem sokkal jobban.
2023. nov. 3. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/230 A kérdező kommentje:
Milyen szerencsétlen kurdokról beszélsz? Törökország kizárólag a PKK PYD nevű szélsőbalos marxista terrorszervezeteket támadja.
2023. nov. 3. 23:55
 98/230 anonim ***** válasza:
100%
Tehát hogy a kurdoknak elegük lett a török elnyomásból, és próbálnak harcolni a szabadságukért, szerinted teljesen rendben van terroristaként kezelni és gyilkolni őket?
2023. nov. 4. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/230 A kérdező kommentje:
Nem csak én mondom hogy terroristák hanem az EU és az USA is. Törökországban nincs semmiféle elnyomás. Ezt konkrétan személyesen láttam. Ha volt is az az 1980-as években volt, de már rég nincs. A PKK pedig egy marxista szélsőbalos terrorszervezet ami számtalan robbantásos merényletet követett el tízezrek halálát okozta de ezek szerint neked szimpatikus egy ilyen tömeggyilkos szervezet. Egyébként Törökországban már nincs is támogatottsága. A legutóbbi 1-2 évvel ezelőtti merényletet egy szíriai követte el nem Törökországi kurd.
2023. nov. 4. 00:30
 100/230 anonim ***** válasza:
100%
Én nem helyeslem, hogy néhány kurd ezt csinálja az elnyomás ellen, de megértem.
2023. nov. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!