Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények miért Izraelt...

Keresztények miért Izraelt támogatják?

Figyelt kérdés

Egyértelmű hogy ennek vallási oka van, de nem látom mi ebben a jó keresztényeknek. Egyrészt Izrael népirtást követ el a palesztinok ellen ami nem vet jó fényt az őket támogató keresztényekre sem. Másrészt zsidók nem fogadják el Jézust mint Messiást, mert ők még várják. Keresztény szempontból viszont, ha jön valaki aki Messiásnak mondja magát, csak az Antikrisztus lehet. Ha így lesz a zsidók felsorakoznak az Antikrisztus mellett és nyilván a keresztényeket is támadás érni.

Van még egy olyan elképzelés főleg cionista keresztények részéről, hogy mesterségesen kirobbantják a nagy háborút a Közel Keleten, ami Jézus visszatérést előrébb hozza. Én eben sem látok túl sok értelmet.


Összefoglalva, keresztények miért támogatnak egy olyan államot ami az Antikrisztust fogja szolgálni?



2023. nov. 2. 12:52
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/230 A kérdező kommentje:
Ha Bagdadiról kiderült hogy az USA embere akkor Zarqawi is az USA ember.
2023. nov. 3. 14:59
 62/230 anonim ***** válasza:
100%

Németországban először a kommunistákért jöttek, s én nem emeltem szót, mert nem voltam kommunista. Aztán jöttek a zsidókért. s én nem szóltam, mert nem vagyok zsidó. Aztán a szakszervezetiekért jöttek, és én nem lévén szakszervezeti tag, hallgattam. Aztán jöttek a katolikusokért, és nem szólaltam föl, mert protestáns vagyok. Aztán eljöttek értem, és ekkorra már nem maradt, aki szóljon.

NIEMÖLLER, MARTIN (1892–1984, német protestáns lelkész)

2023. nov. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/230 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
100%

Igazából az a kép egy oroszok miatt manipulált kép volt:

[link]

2023. nov. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/230 A kérdező kommentje:

Mitől manipulált kép? Ezt írja: These photographs are manipulative, because they depict not Abu Bakr al-Baghdadi,


Nekem nagyon úgy tűnik hogy ez Baghdadi. És a többiről is kiderült hogy terrorista.

2023. nov. 3. 17:32
 65/230 anonim ***** válasza:
100%
Neked persze, kérdező, mert neked csak annyi számít, hogy a téveszméiddel egybecsengjen.
2023. nov. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/230 A kérdező kommentje:
De komolyan, miből derül ki hogy nem Baghdadi látható a képen?
2023. nov. 3. 18:20
 67/230 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
100%

Egyszerű.

A kép az elnök Twitter oldaláról van, is a képen ott van még a szabad szír hadsereg vezetője is.

Miért rakná ki a twitterre az amerikai elnök hogy mosolyogva pózol a terroristák vezetőjével? Értelemszerűen az ott nem a szuper titkos össze esküvés egy kulcs szereplője, hanem egy egyszerű katona, aki egy pixeles képen hasonlit bagdadira.


Eleve miért csak egyetlen orosz média orgánum, is nem amerika összes politikai ellensége hívná fel erre a figyelmet? Mert tudják hogy az ott nem a bagdadi, max annak néz ki.


Most komolyan, a kép a twitteren van! A nagy össze esküvés, amiben terror szervezetek tömegét teremtették meg, is még a 9/11-es merényletet is eljátszották, igényel annyi észt hogy nem a twitterre tolják ki az elnőkőt amint mosolyog a bagdadival.

2023. nov. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/230 A kérdező kommentje:

"Miért rakná ki a twitterre az amerikai elnök hogy mosolyogva pózol a terroristák vezetőjével? Értelemszerűen az ott nem a szuper titkos össze esküvés egy kulcs szereplője, hanem egy egyszerű katona, aki egy pixeles képen hasonlit bagdadira."


Persze, totál véletlenül egy olyan emberrel tárgyal aki pont úgy néz kimint Bagdadi :))) És akkor ki ő ha nem Bagdadi, mert erre nem tér ki a cikk?



"Eleve miért csak egyetlen orosz média orgánum, is nem amerika összes politikai ellensége hívná fel erre a figyelmet? Mert tudják hogy az ott nem a bagdadi, max annak néz ki."


Mert nem merik. Még Erdogan sem meri az USA-t nyíltan megvádolni csak burkoltan.



"Most komolyan, a kép a twitteren van! A nagy össze esküvés, amiben terror szervezetek tömegét teremtették meg, is még a 9/11-es merényletet is eljátszották, igényel annyi észt hogy nem a twitterre tolják ki az elnőkőt amint mosolyog a bagdadival."


Honnan tudjam? Lehet akkor még nem ez volt a terv. Vagy mást akartak ISIS vezetőnek de aztán Bagdadi lett végül és megfeledkeztek a képről.

2023. nov. 3. 18:46
 69/230 anonim ***** válasza:
100%

"Persze, totál véletlenül egy olyan emberrel tárgyal aki pont úgy néz kimint Bagdadi"

Nem néz ki totál úgy, legfeljebb hasonlít rá, és az is még egy homályos kép alapján tűnik csak úgy. És pont nem vele tárgyal.

2023. nov. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/230 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem homályos egyik kép sem. Amelyiken ül ott oldalról látszik, másik kettőn szemből tisztán.


A képen még beazonosítottak két férfit akik szintén ISIS tagok:


[link]

2023. nov. 3. 18:59
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!