Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények miért Izraelt...

Keresztények miért Izraelt támogatják?

Figyelt kérdés

Egyértelmű hogy ennek vallási oka van, de nem látom mi ebben a jó keresztényeknek. Egyrészt Izrael népirtást követ el a palesztinok ellen ami nem vet jó fényt az őket támogató keresztényekre sem. Másrészt zsidók nem fogadják el Jézust mint Messiást, mert ők még várják. Keresztény szempontból viszont, ha jön valaki aki Messiásnak mondja magát, csak az Antikrisztus lehet. Ha így lesz a zsidók felsorakoznak az Antikrisztus mellett és nyilván a keresztényeket is támadás érni.

Van még egy olyan elképzelés főleg cionista keresztények részéről, hogy mesterségesen kirobbantják a nagy háborút a Közel Keleten, ami Jézus visszatérést előrébb hozza. Én eben sem látok túl sok értelmet.


Összefoglalva, keresztények miért támogatnak egy olyan államot ami az Antikrisztust fogja szolgálni?



2023. nov. 2. 12:52
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/230 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
100%

"Persze, totál véletlenül egy olyan emberrel tárgyal aki pont úgy néz kimint Bagdadi :))) És akkor ki ő ha nem Bagdadi, mert erre nem tér ki a cikk?"

Fogalmam sincs, gondolom valami noname katonai tiszt. Is nem, nem pont ugyan úgy néz ki, hanem hasonlit rá. Ahogy bagdadi is hasonlit más arabokra. A nép csoportok tagjai sokszor hasonló fizimiskával rendelkeznek.

Nézd ezt az alakot, ez is bagdadi?: [link]


"Mert nem merik. Még Erdogan sem meri az USA-t nyíltan megvádolni csak burkoltan."

Szóval még egy egyértelmű mindenki által elérhető képpel sem mer vádolni az erdogan, de egy orosz lap igen? Ha.


"Honnan tudjam? Lehet akkor még nem ez volt a terv. Vagy mást akartak ISIS vezetőnek de aztán Bagdadi lett végül és megfeledkeztek a képről."

A kép 2013-as, bagdadi 2010-óta emír ranggal rendelkezett, is ismert terrorista volt. Is mi az hogy meg feledkeztek? Egy olyan kormány aki szerinted ennyi össze esküvést sző, kitudja hány média emberrel, meg feledkeztek? Ennyi idő alatt még egy egyszerű kamu kritikát sem találtak ki?



Mondom én hogy gondolkozz már!

2023. nov. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/230 anonim ***** válasza:
100%
És még véletlen sem pont úgy néz ki egyik sem? Te tényleg gondolkodás nélkül benyalsz bármilyen propagandát?
2023. nov. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/230 A kérdező kommentje:

"Fogalmam sincs, gondolom valami noname katonai tiszt. Is nem, nem pont ugyan úgy néz ki, hanem hasonlit rá."


Egy amerikai szenátor ha odautazik nem noname emberekkel fog beszélni hanem vezetőkkel. Szóval akárki is ő az biztos hogy nem noname.

Te amúgy értelmi fogyatékos vagy? Ezt most komolyan kérdezem, nem bántásból. A képen ISIS terroristák vannak és az egyik közülük úgy néz kimint Bagdadi de szerinted ő nem Bagdadi :)))



"Szóval még egy egyértelmű mindenki által elérhető képpel sem mer vádolni az erdogan, de egy orosz lap igen? Ha."


Igen. Pontosan. Ilyen lapok százával megírták hogy az USA-ban hogy a 9/11 mögött Bush van, de senkit nem érdekelt az USA vezetéséből. De ha Erdogan mondaná annak nagy súlya van, mindenki odafigyelne. Az USA pedig támadásnak venné.



"A kép 2013-as, bagdadi 2010-óta emír ranggal rendelkezett, is ismert terrorista volt. Is mi az hogy meg feledkeztek? Egy olyan kormány aki szerinted ennyi össze esküvést sző, kitudja hány média emberrel, meg feledkeztek? Ennyi idő alatt még egy egyszerű kamu kritikát sem találtak ki?"


2013-ban még nem ismerte az ISIS-t a média, közvélemény.

Simán lehet hogy megfeledkeztek a képről. Vagy levették de már valaki addigra lementette.

2023. nov. 3. 19:19
 74/230 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
100%

"Egy amerikai szenátor ha odautazik nem noname emberekkel fog beszélni hanem vezetőkkel. Szóval akárki is ő az biztos hogy nem noname."

Úgy értettem a nonamet, hogy nem éppen fontos. Nagy esélyel cserélhető, átlagos tiszt.

"Te amúgy értelmi fogyatékos vagy? Ezt most komolyan kérdezem, nem bántásból. A képen ISIS terroristák vannak és az egyik közülük úgy néz kimint Bagdadi de szerinted ő nem Bagdadi :)))"

Linkeltem egy képet amin van egy csávó aki szintén úgy néz ki, pedig az egy szakál model. Is egyébként, ha nagyon keresném, még a többi kettő közül is találok másokat akik hasonlitanak rájuk...Csak az a baj, hogy a mellékelt másik kettő névhez nem találtam más képet, vagy egyáltalán semmit, így simán lehet kitaláció. Majd meg vizsgálom ha mellékeled hogy kik ezek.



"Igen. Pontosan. Ilyen lapok százával megírták hogy az USA-ban hogy a 9/11 mögött Bush van, de senkit nem érdekelt az USA vezetéséből. De ha Erdogan mondaná annak nagy súlya van, mindenki odafigyelne. Az USA pedig támadásnak venné."

Milyen támadást tenne az usa, amit eddig nem tett meg török országgal?


"2013-ban még nem ismerte az ISIS-t a média, közvélemény."

Nem annyira mint most, de azért nem volt annyira ismeretlen hogy ki twitterkedje az elnők...

2023. nov. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/230 A kérdező kommentje:

"Úgy értettem a nonamet, hogy nem éppen fontos. Nagy esélyel cserélhető, átlagos tiszt."


Biztos hogy nem. Egy vezető politikus szintén vezetőkkel tárgyal.



"Linkeltem egy képet amin van egy csávó aki szintén úgy néz ki, pedig az egy szakál model. Is egyébként, ha nagyon keresném, még a többi kettő közül is találok másokat akik hasonlitanak rájuk...Csak az a baj, hogy a mellékelt másik kettő névhez nem találtam más képet, vagy egyáltalán semmit, így simán lehet kitaláció. Majd meg vizsgálom ha mellékeled hogy kik ezek."


Ja hogy azt akarod mondani hogy a másik kettő sem ISIS tag, csak hasonlít rájuk? :) Szóval totál véletlenül ez a három férfi úgy néz ki mint vezető ISIS terroristák de egyik sem az szerinted :))) Én inkább azt mondanám ez a három férfi azért hasonlít ISIS terroristákra mert pontosan ők azok. Idióta.



"Linkeltem egy képet amin van egy csávó aki szintén úgy néz ki, pedig az egy szakál model."


Egyáltalán nem úgy néz ki.



"Milyen támadást tenne az usa, amit eddig nem tett meg török országgal?"


Pénzügyi támadás, spekuláció a a líra ellen, gazdasági korlátozások, utásítás a pkk-nak hogy robbantgasson stb.



"Nem annyira mint most, de azért nem volt annyira ismeretlen hogy ki twitterkedje az elnők..."


Visszaemlékezve 2013-ban szerintem még senki nem tudta mi az ISIS vagy ki az a Bagdadi. Mármint közvélemény és átlag emberek.

2023. nov. 3. 19:54
 76/230 anonim ***** válasza:
100%

"Szóval totál véletlenül ez a három férfi úgy néz ki mint vezető ISIS terroristák"

Pont nem úgy néz ki. Minimális, nagyon erőltetett belemagyarázásról lehet csak beszélni. Az egyetlen aki egyértelműen beazonosítható a szír felkelők vezetője, akiknek megint csak semmi köze az ISIS-hez.

2023. nov. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/230 A kérdező kommentje:
Szerintem meg pont úgy néz ki. Na akkor most mi van?
2023. nov. 3. 20:02
 78/230 anonim ***** válasza:
100%
Hogy ezek így csak vélemények. Vagyis a kép nem bizonyít semmit.
2023. nov. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/230 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
100%

"Biztos hogy nem. Egy vezető politikus szintén vezetőkkel tárgyal."

Néha még egy közlegényel, vagy őrmesterrel is beszél ha az erősitheti a morált.

"Pénzügyi támadás, spekuláció a a líra ellen, gazdasági korlátozások, utásítás a pkk-nak hogy robbantgasson stb."

Is eddig ezt miért nem tették? Erdogan nem csinált semmi olyat, ami miatt ezt meg kéne tenniük? A török elnők tényleg ennyire nem tud ellenük tenni semmit?


"Egyáltalán nem úgy néz ki."

Szerinted. De ahogy te mondtadd:"Szerintem meg pont úgy néz ki. Na akkor most mi van?", mondom ezt én is.

Ez a ficko is pontosan annyira hasonlit bagdadira, mint amit te linkeltél: látszolagosan, de nem 100%-ig. Szemöldök méret, meg ilyenek.

2023. nov. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/230 anonim ***** válasza:
55%

Nagyon aranyosan vitatkoztok egymással.


Nézzünk egy esetet, amely hasonló volt ahhoz, ami most történik Izrael-Palesztina kapcsán:


"Ekkor valaki megszólalt a tömegben: „Mester, mondd meg testvéremnek, hogy ossza meg velem az örökséget.” De elutasította: „Ember, ki hatalmazott fel rá, hogy bírótok legyek és elosszam örökségeteket?” Majd a néphez fordult: „Vigyázzatok és óvakodjatok minden kapzsiságtól, mert nem a vagyonban való bővelkedéstől függ az ember élete.”"

(Lukács 12:13-15)


Miközben kerestem ezt az igerészt nektek meglepődtem, mert teljesen ehez a kérdéshez vág Lukács evangéliumának egész 12. fejezete.

[link]


Úgy vélem érdemes végigolvasni az egészet, hogy az ember megértse, hogy hogyan is kellene hozzáállni ehhez az egész helyzethez.

2023. nov. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!