Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Van olyan keresztény irányzat...

Van olyan keresztény irányzat ami nem december 24-én ünnepli Jézus születését?

Figyelt kérdés
Az ortodoxok tudom kicsit később ünneplik, de inkább arra gondolok hogy nyáron vagy ősszel, ami inkább megfelelne a Bibliában írottaknak. És nem kapnák meg az a kritikát hogy december 24 az a pogány napisten ünnepe.

dec. 25. 11:53
1 2 3 4 5 6 7
 21/69 A kérdező kommentje:

#19

Láthatod, a 20-as még további infokat írt hogy miért nem december. Ha ezeket mind összegyűjtenék és kiválasztanának egy új időpontot a keresztények, senki nem mondhatná hogy a pogány napistent ünneplik a keresztények.

dec. 27. 00:43
 22/69 anonim ***** válasza:
52%

Kedves Kérdező


Hidd el, teljesen mindegy már, hogy a Biblia igazságától eltért vallások mit változtatnának és mit nem. Nem embereknek kell megfelelni, hanem Istennek.

A keresztény életforma a megjövendölt hitehagyás alapján megszünt olyan lenni, mint amilyen eredetileg volt az első tanítványok idejében.

Ezt előre látta Isten, és figyelmeztetésül leíratta mindenkinek.


Az emberek többsége ezt nem tudja, mert vagy nem olvassák Isten szavát, vagy ha olvassák is, nem értik. Ahogy azok sem, akik állítólag képviselői Istennek.

Nem a karácsony, vagy a Jézus születésének időpontja az egyetlen olyan

szokás, ami nem Bibliai tanítás. S ha megfigyeled, az emberek többségét sajnálatos módon, nem is érdekli, hogy igaz, vagy hamis, csak legyen ok az ünneplésre.

Jézus nemvéletlen mondta a következősúlyos szavakat már akkor is:

(Márk 7:6–9) . . .»Ez a nép az ajkával ugyan tisztel engem, de a szíve messze eltávolodott tőlem. 7 Hiába imádnak engem, mert a tanításaikat emberek parancsolataira alapozzák.« 8 Elhagyjátok Isten parancsolatát, és emberek hagyományához ragaszkodtok.” 9 Még ezt is mondta nekik: „Ügyesen figyelmen kívül hagyjátok Isten parancsolatát, hogy megtartsátok a saját hagyományotokat.


Akkor is a vallásvezetők mindenfélét kitaláltak Isten nevében, s ezzel csak azt érték el, hogy mégjobban magukra haragították Őt. Féltették a tekintélyüket, a nép feletti hatalmukat. Elfelejtették, hogy a kinevezésük mást jelent.


Az idő nagyon kevés már arra, hogy változtassanak, de egyébként is felesleges, mert Isten másokat választott. Nem öröm ez. Pedig ott van a kezükbe Isten szava, s nem fedezik fel belőle a saját ítéletüket.

(Jelenések 18:23, 24) 23 Többé nem világít benned lámpafény, és vőlegény és menyasszony hangja sem hallatszik benned soha többé, mert kereskedőid a föld főrangú emberei voltak, és mert azzal, hogy spiritizmussal foglalkoztál, félrevezetted az összes nemzetet. 24 Igen, próféták és szentek vérét találták benne, és mindazokét, akiket legyilkoltak a földön.”

Ezeknek a vallásokna a kezéhez sokártatlan ember vére tapad, akiket Isten nevében megöltek, akár az inkvizíció alatt, akár úgy, hogy háborúban áldásukat adták, a nemzeti érdekek miatt.

Így a katolikus katolikust, református reformátust gyilkolt le a háború oltárán....

Jézus nevére pedig hiába hívatkoznak, törvényt szegtek.

(Máté 7:22, 23) 22 Sokan mondják majd nekem azon a napon: »Uram, Uram, hát nem a te nevedben prófétáltunk, űztünk ki démonokat és tettünk sok csodát?« 23 De én akkor ezt mondom nekik: »Semmi közöm hozzátok! Távozzatok tőlem, ti törvényszegők!«

dec. 27. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/69 anonim ***** válasza:

#21

Kár, hogy a Biblia nem írja, hogy pontosan mennyi ideig tevékenykedett Jézus. Sőt még születési évét se tudjuk. Egyedül halála napját lehet jól megsaccolni, persze akkor, ha tudjuk halála évét, amit szintén nem tudunk pontosan.


Amúgy mi az oka, hogy a pogány Mabon ünnepére akarjátok tenni Jézus születését? Különösen a jehovások próbálják összefüggésbe hozni a pogány Mabonnal.

dec. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/69 anonim ***** válasza:
52%

23


"Kár, hogy a Biblia nem írja, hogy pontosan mennyi ideig tevékenykedett Jézus."

De írja. 30 évesen keresztelkedett és akkor kezdte el a szolgálatát. 3,és fél évet szolgált. Erről írtam fentebb.


"pogány Mabon ünnepére akarjátok tenni Jézus születését"


Már bocsáss meg, de Jézus születését, pont hogy semmilyen pogány ünneppel nem akarjuk összefüggésbe hozni. Hogy akkor abban az időben volt ilyen pogány ünnep, az egy dolog, Jézusnak valamikor meg kellett születnie.

Már csak azért sem, mivel mi magát a születésnapot sem tartjuk megtartani valónak. Igyekszünk mindenben úgy eljárni, hogy ne legyen semmilyen összefüggés ilyesmivel Isten szándékának.

Ezzel az erővel, bármikor "pogány" ünneppel azonosíthatnánk....

dec. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/69 anonim ***** válasza:
52%

(Lukács 3:23) 23 Jézus körülbelül 30 éves volt, amikor elkezdte a szolgálatát, . . .

János beszámolója konkrétan ír három pászkáról

(János 2:13) 13 Közel volt pedig a zsidók pászkája, és Jézus felment Jeruzsálembe.

(János 6:4) 4 Közel volt pedig a pászka, a zsidók ünnepe.

(János 11:54, 55) . . .. 55 Közel volt pedig a zsidók pászkája, és sokan mentek fel vidékről Jeruzsálembe a pászka előtt, hogy szertartásilag megtisztuljanak.

dec. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/69 anonim ***** válasza:

"De írja. 30 évesen keresztelkedett és akkor kezdte el a szolgálatát. 3,és fél évet szolgált. Erről írtam fentebb."

Te hiába írtál, ha a Biblia nem írja :)

A Bibliában mindössze néhány hozzávetőleges adatot találunk erről.


"Jézus, amikor tanítani kezdett, mintegy harminc esztendős volt."

Tehát még ezt is hozzávetőlegesen tudjuk, nagyjából 30 éves volt Lukács szerint. Tehát lehetett 30. 31, 32, stb... Az biztos, hogy legalább 30 volt, különben nem taníthatott volna.


"Már bocsáss meg, de Jézus születését, pont hogy semmilyen pogány ünneppel nem akarjuk összefüggésbe hozni."

Dehogynem, a Mabonnal, alaposan kutattam utána, az általatok vélt időpont azzal esik egybe. Kérdés, hogy milyen furmányosság miatt akarjátok Jézus születését Mabon ünnepére tenni.

dec. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/69 anonim ***** válasza:
52%

26.


"milyen furmányosság miatt akarjátok Jézus születését Mabon ünnepére tenni."


Mi van? Tejó Isten....ez most komoly?

dec. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/69 anonim ***** válasza:

#27

Legalább annyira, mint az a jehovás vélekedés, hogy a keresztények Saturnáliát ünnepelnek :)

dec. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/69 anonim ***** válasza:
52%

Ez az év Tibériusz császár uralkodásának 15. éve volt, akinek a római szenátus i. sz. 14. szeptember 15-én (a Gergely-naptár szerint) adta meg a császári címet. I. sz. 29-ben kezdte el Keresztelő János a prédikálómunkáját, és kb. hat hónappal később keresztelte meg Jézust

Tehát az uralkodásának 15. éve i. sz. 28 szeptemberétől i. sz. 29 szeptemberéig tartott. / a zsidó naptár szerint az új év szeptemberben kezdődik, nem decemberben. /

dec. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/69 anonim ***** válasza:

#29

Aha, viszont Heródes Kr.e. 4-ben meghalt, Jézus pedig az ő idején született. Szóval a pont 30 sehogy se jön ki.

dec. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!