Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Van olyan keresztény irányzat...

Van olyan keresztény irányzat ami nem december 24-én ünnepli Jézus születését?

Figyelt kérdés
Az ortodoxok tudom kicsit később ünneplik, de inkább arra gondolok hogy nyáron vagy ősszel, ami inkább megfelelne a Bibliában írottaknak. És nem kapnák meg az a kritikát hogy december 24 az a pogány napisten ünnepe.

dec. 25. 11:53
1 2 3 4 5 6 7
 61/69 anonim ***** válasza:
53%
Egyébként meg is vásárolhatod az enciklopédiákat. Van amelyik 30.000 forintba kerül. De vannak költségesebbek.
dec. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/69 anonim ***** válasza:

"Ahhoz, hogy be tudj lépni az enciklopédiába, fizetned kell dollárban.

Nem gondoltad,hogy csakúgy beleolvashatsz ingyen?"

Te folyamatosan abból idézel, gondolom neked megvan, s szorult beléd annyi keresztényi szeretet, hogy kimásolod a kért cikket, s akkor nem kell megvennem. De lehet ennyi felebaráti szeretet sincs benned, talán mégis igaz, amit a tanúkra mondanak, hogy csak saját társaikat segítik.


"Igen ott járt, de nem ünnepelni ment"

Ahha, tehát Jézus felment az ünnepre, hogy ne ünneplejen :)


Ennél gyatrább érvet sehol se olvastam, pláne úgy, hogy írja előtte (amit te rafinált módon már kitöröltél):

"Jeruzsálemben elérkezett a templomszentelés ünnepe."


Tehát egyértelműen erre ment fel Jézus, mivel nem ott lakott, nem ott tanított, hanem messzebb.


"Képzeld 31 éve tanulmányozom a Bibliát"

Bocsánat, te az őrtornyot tanulmányozod, ami bizonyos dolgokban hivatkozik a Bibliára. Ha a Bibliát tanulmányoznád, akkor az őrtornyot ki is dobhatnád. De nem teszed, mert neked az az elsődleges forrás.

dec. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/69 anonim ***** válasza:
53%

"szorult beléd annyi keresztényi szeretet, hogy kimásolod a kért cikket, s akkor nem kell megvennem".


Ki másoltam, de nem fogadtad el. Sőt, a "jegyajándékról", még megtörtént esetet is írtam a Bibliából, amit szintén nem fogadtál el.


Hogy némelyek mit mondanak vagy gondolnak rólunk, az egy dolog. Jézus megmondta, mi vállaljuk.


Ha úgy véled, vagy úgy értelmezed, hogy Jézus ellent mondott a saját tanításának, és ünnepelte a hanukát, az is személyes döntésed. Ezzel csak azt erősíted magadban, hogy bármilyen dolgot meglehet tenni Jézus nevében...Tedd. /még a Sabbatot se tartotta meg amikor már szolgált, a tanítványai sem, ezért voltak felháborodva a farizeusok/ Sőt a rituális kézmosást sem.


Valaki kitalálta, hogy ha egy Bibliai témát megbeszélünk egy füzet segítségével, akkor nem a Bibliát tanuljuk.

Azonban az Őrtorony folyóiratnak a forrása, alapja a

Biblia, Isten szava. Minden témát a Bibliával hitelesítenek.


A Bibliát témákra osztottuk, hogy könnyebb legyen tanulni belőle.

PL: ha a házasságról akarunk tanulni, akkor azokat a Biblia verseket tartalmazza a cikk, amik arról szólnak, magyarázattal.


Ha az engedelmességről, akkor azokat a Biblia verseket tartalmazza a cikk, ami azzal a témával kapcsolatos, hogy jól alkalmazzuk.

Az őrtorony a Biblia tanulmányozására szánt folyóirat, témákra osztva.


Így nem kell külön keresgetni a Bibliában egy adott témához tartozó idézeteket, mert azok kigyűjtésre kerültek.

Ezért a Tanúk a BIBLIÁT TANULMÁNYOZZÁK TÉMA SZERINT, egy folyóirat segítségével, amit a Máté 24:45-47 versekben említett kinevezettek készítenek eledelül.


Az encyklopédiák, és más könyvek pedig a központi könyvtárban van, ahol több mint 60 ezer forrásanyagot gyűjtöttek össze, ezeket nem lehet se lefotózni, sem kivinni.

dec. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/69 anonim ***** válasza:

"Ki másoltam, de nem fogadtad el."

Nem másoltad ki, hogy mit ír ez az enciklopédia a jegygyűrűről. Miért nem másolod ki, mert esetleg olyasmit ír, ami alapján pogány dolog, s így bálványimádás?


"Ha úgy véled, vagy úgy értelmezed, hogy Jézus ellent mondott a saját tanításának, és ünnepelte a hanukát, az is személyes döntésed."

Az biztos, hogy Jézus megtartotta, de ezzel miért mondott volna ellent önmagának? Sehol nem tanította azt, hogy a hanukát nem szabad megtartani. Isten egyetlen prófétája se mondta ezt, ha tilos lett volna, akkor szólnak ellene.


"még a Sabbatot se tartotta meg amikor már szolgált"

Jézus megtartotta a szombatot, miért gyalázod Krisztust azzal, hogy állítod, nem tartotta meg?


"Azonban az Őrtorony folyóiratnak a forrása, alapja a Biblia, Isten szava."

Nem, az őrtorony forás a vezető vének éppen aktuális tanítása, amihez szoktak bibliai verseket is mellékelni. Ennek semmi köze a Biblia tanulmányozásához.


"amit a Máté 24:45-47 versekben említett kinevezettek készítenek eledelül"

De ezeket a önjelölt véneket senki se nevezte ki.


"Az encyklopédiák, és más könyvek pedig a központi könyvtárban van, ahol több mint 60 ezer forrásanyagot gyűjtöttek össze, ezeket nem lehet se lefotózni, sem kivinni."

Miért nem lehet lefotózni? Mert kiderülnének az igazságok? :)

dec. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/69 anonim ***** válasza:
53%

Csak reméltem, hogy nem ez lesz a következő...."kiderülnének az igazságok".


Higgy és gondolkozz úgy ahogy neked tetszik....

dec. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/69 anonim ***** válasza:
Hát ha valamit ennyire titkoltok... Az kicsit gyanús, nem?
dec. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/69 anonim ***** válasza:
53%

Nincs titkolni való. A forrás anyagot tudod, nézz utána.

Ha mást találsz benne, írd meg nekem.

S akkor elmondhatod, hogy "titkolunk" valamit...

dec. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/69 anonim ***** válasza:
Neked van meg elvileg a forrás anyag, nekem nincs 30 000 forintom rá, hogy megvegyem.
dec. 29. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/69 anonim ***** válasza:
53%
Jajj már....
dec. 30. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!