Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Van olyan keresztény irányzat...

Van olyan keresztény irányzat ami nem december 24-én ünnepli Jézus születését?

Figyelt kérdés
Az ortodoxok tudom kicsit később ünneplik, de inkább arra gondolok hogy nyáron vagy ősszel, ami inkább megfelelne a Bibliában írottaknak. És nem kapnák meg az a kritikát hogy december 24 az a pogány napisten ünnepe.

dec. 25. 11:53
1 2 3 4 5 6 7
 31/69 anonim ***** válasza:
53%

28.


Jehova Tanúi nem mondják azt, hogy az emberek Saturnáliát ünnepelnek, mivel Jézus születés napját tartják meg akkor, az egyház elhatározására. Ezt mindenki tudja.

Ne keverjük már az állításokat.

Én ésa testvéreim azt állítjuk, hogy Jézus születését ünneplik akkor, pedig nem akkor született S nem azt mondjuk, hogy a napfordulót ünneplik.


Az igen sajnálatos, hogy az egyházak ezt tették, de ettől senki nem gondolja, vagy mondja, hogy akkor saturnáliát ünnepelnek.

Mi azt mondjuk, hogy Jézus születését nem iktatta be Isten ünneplésre,és a születés nap sem Bibliai alapú.

Egy újabb hamis vád ellenünk.

dec. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/69 anonim ***** válasza:

#31

Örülök, hogy szerinted is Jézus születését ünneplik akkor a keresztények, sajnos sokatok nem ezt mondja, tapasztalat.

Én nem tartom fontos kérdésnek, hogy Jézus pontosan mikor született, mert mint rámutattam, nem csak a napját, de az évszámát se tudjuk meghatározni. A Biblia pedig nem mondja, hogy ne ünnepelhetnénk meg.

dec. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/69 anonim ***** válasza:
53%

32.

Persze, hogy nem említi meg, mivel ott akkor természetes volt, hogy senki nem ünnepelte a születés napját. A Zsidók, és az első keresztények is bálványimádatnak tartották.

Nem véletlen említ meg konkrétan két születésnapot, amit nem Isten választott népe tarott.

(Prédikátor 7:1) 7 Jobb a jó hírnév a jó olajnál, és a halál napja a születés napjánál.

Jézus pedig a haláláról való megemlékezést tartotta fontosnak, mint ami részét kell képeznie az Istennek bemutatott imádatban.


„A későbbi héberek bálványimádásnak tartották a születésnap megünneplését, (The Imperial Bible-Dictionary. [London, 1874] Patrick Fairbairn szerkesztésében, I. köt., 225. o.).

„Ebben a korban távol állt a keresztények gondolatvilágától a születésnapi ünnepség fogalma” (The History of the Christian Religion and Church, During the Three First Centuries. [New York, 1848] Augustus Neander [Henry John Rose fordítása] 190. o.).

dec. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/69 anonim ***** válasza:

"Nem véletlen említ meg konkrétan két születésnapot, amit nem Isten választott népe tarott."

Ezt a Bibliából idéznéd nekem kérlek?

dec. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/69 anonim ***** válasza:
53%

(1Mózes 40:20) 20 A harmadik napon születésnapja volt a fáraónak, és lakomát rendezett minden szolgájának, . . .

(Máté 14:6) 6 Mikor pedig Heródes születésnapját ünnepelték, Heródiás lánya táncolt, . . .

dec. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/69 anonim ***** válasza:
Nem írja, hogy bálványimádás lenne.
dec. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/69 anonim ***** válasza:
53%

Nem írja, de nem is Isten választottjai ünnepelték, egyik korban sem.

Még is feljegyzésre került.

Az Izraeliták idejében egyetlen emberről sem említik, hogy lakomát rendeztek volna egy ilyen napon, sem az első keresztények,vagy akár Jézus részt vett volna ilyesmin.


Azt érdemes figyelembe venni, hogy Isten azt leíratta, hogy mi az amit elvár a népétől, és mi az amit más népek gyakoroltak a vallásaikban, vagy szokásaikban.

Arról is határozott Isten, hogy ne vegyék át más népek szokásait.


(5Mózes 18:9) . . ., ne tanuljátok el azoknak a nemzeteknek az utálatos szokásait.

(5Mózes 12:30) . . .Ne tudakozódjatok az isteneik felől, ezt mondva: »Hogyan szolgálták ezek a nemzetek az isteneiket? Én is ugyanezt fogom tenni.«

(5Mózes 12:32) 32 Gondosan tartsatok meg mindent, amit parancsolok nektek. Ne tegyetek hozzá, és ne is vegyetek el belőle!

(Jeremiás 10:2) . . .„El ne tanuljátok a nemzetek szokásait,. . .

dec. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/69 anonim ***** válasza:

"Nem írja"

Tehát akkor megállapíthatjuk, hogy nem bálványimádás a Biblia szerint. :)


"Arról is határozott Isten, hogy ne vegyék át más népek szokásait."

Nálatok van jegygyűrű? Ha nincs, akkor nem szóltam, ha van, akkor gondold át :)


"ne tanuljátok el azoknak a nemzeteknek az utálatos szokásait"

Mi az utálatos örülni és megünnepelni valaki születését?

dec. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/69 anonim ***** válasza:
53%

38


Isten nem ír mindenre konkrétumot, mert akkor vastagabb lenne a Biblia.

Sokkal inkább alapelveket ír, ami segít megérteni, hogy Isten mit nem szeretne.

Vegyük például a dohányzást. Az sincs benne konkrétan a Bibliában, viszont megemlít egy alapelvet, mely szerint a testünket és az egészségünket ne szennyezük be semmivel.

(2Korintusz 7:1) . . ., szeretteim, tisztítsuk meg magunkat mindattól, ami beszennyezi a testet és a gondolkodást, . . .

Vagy is mind gondolatban, mind fizikailag egészségesen éljünk.

dec. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/69 anonim ***** válasza:

#39

Ez kicsit messzire vezetne, szóval inkább nem állok bele, de akkor maradhatunk abban, hogy a Biblia nem tekinti bálványimádásának a születésnap ünneplését, nem tiltja sehol sem, de elő se írja.

dec. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!