Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Van olyan keresztény irányzat...

Van olyan keresztény irányzat ami nem december 24-én ünnepli Jézus születését?

Figyelt kérdés
Az ortodoxok tudom kicsit később ünneplik, de inkább arra gondolok hogy nyáron vagy ősszel, ami inkább megfelelne a Bibliában írottaknak. És nem kapnák meg az a kritikát hogy december 24 az a pogány napisten ünnepe.

dec. 25. 11:53
1 2 3 4 5 6 7
 41/69 anonim ***** válasza:
A jegygyűrűvel kapcsolatban elfelejtettél válaszolni. Van nálatok esküvőkön?
dec. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/69 anonim ***** válasza:
53%

38.


Nézd, személy szerint azt gondolsz és teszel ami neked tetszik.

Mi Tanúk úgy döntöttünk, hogy a Biblia alapján kiiskolázott lelkiismeretünket tisztán tartjuk ezektől.


A karikagyűrűről csak annyit, hogy Isten népe körében soha nem volt tilos ékszereket használni, amit akár hozományként, vagy ajándékként adtak.

ezeket nem használták imádati célra.

A Tanúknál sem mindenki használja, a házasság kötéskor, ez nem kötelező.


A hébereknél, az egyiptomiaknál, az asszíroknál, a babilóniaiaknál, a görögöknél, a rómaiaknál és más ókori népeknél elterjedt volt, hogy férfiak és nők egyaránt különféle, karika formájú díszeket és ékszereket hordtak. Ezeket az orrukban, a fülükben vagy az ujjaikon hordták.

Jézusnak a tékozló fiúról szóló szemléltetésében a megbocsátó apa elrendeli, hogy húzzanak gyűrűt a hazatért tékozló fiú kezére

Jakab, Jézus féltestvére azt tanácsolta a keresztényeknek, hogy ne kivételezzenek azokkal a személyekkel, akiknek pompás az öltözékük, és aranygyűrűk vannak az ujjaikon.


Sokan csak azért sarkítanak ki egy egy dolgot, hogy hibát keressenek ha nem értenek valamiben egyet. Ezt felhasználva akarják megengedni, vagy megmagyarázni azt, hogy miért engednekmeg maguknak olyasmit is,amit valóban nemszabad. Jézusban is "találtak" hibát, még ha nem is volt benne.

Nagyon fontos utána járni annak,mikor milyen célt szolgált egy adott tárgy, és mire használták.

dec. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/69 anonim ***** válasza:

"Mi Tanúk úgy döntöttünk, hogy a Biblia alapján kiiskolázott lelkiismeretünket tisztán tartjuk ezektől."

Annyira azért még se, ha egyértelműen pogány dolgokat használtok házasságkötéskor, például jegygyűrűt, ami ugye bálványimádás a Biblia szerint is. Persze így szó szerint nem lesz benne, mert akkor 100 könyv se lenne elég, mint írtad korábban, de tudjuk, hogy házasságkötéskor jegygyűrűt a bálványimádó egyiptomiak használtak.


"Sokan csak azért sarkítanak ki egy egy dolgot, hogy hibát keressenek ha nem értenek valamiben egyet."

Például mint ti, amikor a keresztények megünneplik Jézus születését?

dec. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/69 anonim ***** válasza:
53%

Isten népe nem használta bálványimádat céljára az ékszereket. Sem az ókorban, sem a keresztény korban, ezt megírtam.

A születésnapról is megírtam, hogy azt viszont annak tekintették az Izraeliták, és a keresztények is.


Ezt figyelmen kívül hagytad, csak, hogy kötözködj.

Hogy az egyiptomiak az ékszereket mire használták az egy dolog, de ezt is megírtam, a Héberek,vagy is az Izraeliták is használták, és a keresztények is, Isten még sem büntette meg Őket.

Egyszerűen figyelmen kívül hagyod azt a tényt, hogy a születésnapot Isten népe, minden korban bálványimádatnak tartotta, az ékszereket nem, és nem is használták bálvány célra.

Te vagy az aki kisarkítod azért, hogy igazold a helytelenséget.

Ha ünnepelni akarsz, tedd.

Jehova Tanúi nem akarnak ünnepelni ilyen alkalmakkor, mivel hiteles forrás van arról,hogy bálványimádatnak számít.Az ékszerekről nincs írva, hogy bálvány imádatnak tartották, mert ha lenne, akkor nem hordtak volna ékszereket, és akkor mi sem hordanánk.


Keress olyan hiteles forrást, ahogy Én is tettem a születés nappal kapcsolatban, amiben az van írva, hogy a Héberek, vagy a keresztények, nem hordhattak semmilyen céllal ékszereket, mert bálvány imádatnak tartották.

Akkor elfogadjuk.

dec. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/69 anonim ***** válasza:

Megmutatod a Bibliából, hogy a zsidók hol használtak jegygyűrűt, ami köztudottan pogány dolog, tehát bálványimádás? Isten tisztán tartotta népét az efféle bálványoktól. Ékszert persze használtak, de most itt jegygyűrűről van szó.


"A születésnapról is megírtam, hogy azt viszont annak tekintették az Izraeliták, és a keresztények is."

Továbbra se idézted a Bibliából. Amúgy elmondanád, hogy pontosan mi benne a bálvány?

dec. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/69 anonim ***** válasza:
53%

Úgy látom, kötöd az ebet a karóhoz. Szavakon lovagolsz.


Vegyük például a gránátalmát ami a pogány vallásokban szent jelképként is használatos. Ennek ellenére Isten előírta, hogy fonalból gránátalmát ábrázoló minták díszítsék a főpap ruhájának felhajtását, és gránátalmadíszek legyenek Salamon templomának rézoszlopain is.

Akkor Isten bálványimádatot támogatott?

Amint írtam, az a mérvadó, hogy a szóban forgó gyakorlat jelenleg kapcsolódik-e a hamis valláshoz, és imádati célra használják-e?

Napjainkban a legtöbben a házasságukat jelzik ezzel, nem pedig bálványnak használják.


A születésnap viszont az, hiszen ez egy személyre tereli a figyelmet, és kiemeli annak a személynek az Egóját.

A The Encyclopedia Americana (1991-es kiadás) ezt a megjegyzést teszi: „Egyiptom, Görögország, Róma és Perzsia ókori világa megünnepelte az istenek, a királyok és a nemesek születésnapját.” Azt mondja, hogy a rómaiak megtartották Artemisz születésnapját és Apolló napját. Isten választott népe nem tartotta meg, Istennek nincs születés napja, mivel Ő öröktől fogva létezik. Nincs kezdete. Ezért Isten népének történelmében nincs is feljegyzés arról, hogy ilyen ünnepet tartottak volna.


DE voltak ajándékok, amik több célt szolgáltak, köztük "jegyajándékokat" is adtak a házasulandónak.

Talán ismered Izsák történetét, amikor feleséget kerestek neki. Ábrahám elküldte idős szolgáját, aki ékszereket ajándékozott Rebekának, amikor bizonyítékát látta, hogy Jehova ezt a lányt választotta ki feleségül Izsáknak. Hogy gyűrű volt vagy orrperec, vagy karlánc, az mindegy.

Jegyajándék volt jelezve, hogy Ő a kiválasztott hajadon.

(1Mózes 24:22) . . .a férfi elővett a lánynak egy arany orrkarikát, melynek a súlya fél sekel volt, és két arany karperecet, melyeknek súlya tíz sekel volt.

Nem bálvány imádati célra használták, hanem jegyajándékként.


A születésnap viszont azért bálványimádat, mert akkor azon a napon nagyobb hangsúlyt kap valakinek a személye, mint másé. Isten senkit semmilyen okkal nem tekint magasabbnak, vagy kiemelkedőnek, csak mert egyszer egy nap megszületett.

Ádám is egyszer "megszületett", s egy idő után rosszat tett. Nincs mit ünnepelni rajta.

Salamon ezért ezt írta:

(Prédikátor 7:1) 7 Jobb a jó hírnév a jó olajnál, és a halál napja a születés napjánál.

Amikor megszületünk még semmit sem tettünk, sem jót, sem rosszat. Ezért nem szereztünk hírnevet a tetteink által. Nem bizonyítottunk semmit, se emberek felé sem Isten felé a megszületésünkkel.


Ha valaki jót tesz dicséretet érdemel, de nem annyira, hogy kiemelkedjen a személye mások felett. Istennek jár olyan dicséret, amiért imádatot mutatunk be neki.

dec. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/69 anonim ***** válasza:

Na ezek alapján akkor a jegygyűrű az bálványimádat szerintem. Elég furcsa, hogy te nem így látod. Nem véletlen, hogy a Bibliában sehol nem használnak se zsidók, se keresztények ilyen pogány dolgot, viszont ti igen.


A The Encyclopedia Americana mit ír a jegygyűrűről, megnéznéd kérlek ezt a részt is benne? Nekem sajnos nincs meg.


"Nincs mit ünnepelni rajta."

Ezek szerint úgy gondoljátok, hogy Krisztuson sincs mit ünnepelni. Mi úgy hisszük, hogy nagyon is van mit ünnepelni rajta.

dec. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/69 anonim ***** válasza:
53%

"Krisztuson sincs mit ünnepelni."


Ilyet nem mondtam, ezt ismét te sarkítod ki.

Jézus határozott utasítást adott, hogy a haláláról emlékezzünk meg, minden évben. Ugyanakkor engedelmességgel tartozunk minden olyasmiben amit tanított, vagy parancsolt. Ezért kizárt dolog, hogy Jézus személye számunkra semmit nem jelent.

Ez azok kezdték el így terjeszteni rólunk, akik mélységes gyűlölettel vannak a Tanúk iránt,mert nem csináltunk belőle egyenlő isteni személyt az Atyjával, Istenével.


A keresőbe írd be The Encyclopedia Americana 1991, és megtalálod.

dec. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/69 anonim ***** válasza:

"Ilyet nem mondtam, ezt ismét te sarkítod ki."

Pedig erősen úgy hangzott.


"Jézus határozott utasítást adott, hogy a haláláról emlékezzünk meg, minden évben."

Nem mondta, hogy születéséről vagy más dolgokról nem lehet.


"Ez azok kezdték el így terjeszteni rólunk, akik mélységes gyűlölettel vannak a Tanúk iránt,mert nem csináltunk belőle egyenlő isteni személyt az Atyjával, Istenével."

Nem kell belőle csinálni, mert a Biblia szerint az, ettől függetlenül.


"A keresőbe írd be The Encyclopedia Americana 1991, és megtalálod."

Beírtam, de nem találom lapozható, kereshető formátumban. Viszont te annyit idéztél már belőle, hogy szorulhatna beléd annyi minimális kedvesség, megnézed nekem benne a jegygyűrű cikket. Köszi előre is.

dec. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/69 anonim ***** válasza:
53%

"nem mondta, hogy születéséről vagy más dolgokról nem lehet".


Miért említett volna meg olyasmit amit nem is gyakoroltak, és továbbra is ezzel érvelsz...

Minden képen fogást akarsz találni, de nem fogsz...vagy ha még is, az nem azért van, mert igazad van.

Jézus is megvádolták olyannal, amit nem tett.

dec. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!