Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Biblia alapján a nőknek van...

A Biblia alapján a nőknek van szabadakaratuk?

Figyelt kérdés

jan. 10. 11:55
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/96 anonim ***** válasza:
69%
Persze. Minden embernek.
jan. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/96 anonim ***** válasza:
81%
Elvileg ott mindenki egyenlő. Isten mindenkit egyenlőnek teremtett. A férfi és a nő kiegészíti egymást.
jan. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/96 anonim ***** válasza:
43%

Majd pont a Biblia szerint nem lesz, esetleg a koránról tudom ezt elképzelni.....

Mit is akarsz ebből kihozni, kérdező?

jan. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/96 anonim ***** válasza:
60%

"Isten megteremtette az embert, saját képmására, az Isten képmására teremtette őt, férfinak és nőnek teremtette őket." (Ter 1, 27)

A teremtéstörténet szerint a földön egyedül az embert teremtette Isten a saját képmására, azaz értelmes és szabad akarattal bíró lénynek. Nem ír olyat, hogy csak a férfit, hanem az embert.

Egybként még Biblia sem kell hozzá, egyszerű tapasztalat, hogy a nőnek is van szabad akarata, azaz teolgiai értelemben megvan a képessége a jó és rossz közötti morális különbségtételre.

jan. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/96 anonim ***** válasza:
41%
Akik ilyen kérdéseket tesznek fel, azoknak minden okés ott fent, vagy szívnak valamit?
jan. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/96 anonim ***** válasza:
81%

5



Feltehetően a kettő közül az utóbbi, illetve még annyi, hogy elszívták az agyukat.

jan. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/96 anonim ***** válasza:
25%
is
jan. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/96 anonim ***** válasza:
22%

"Majd pont a Biblia szerint nem lesz, esetleg a koránról tudom ezt elképzelni...."


Rosszul képzeled, mert a Korán nem ír olyat hogy a nőknek nincs szabad akaratuk. Szerintem a kérdező arra gondolhatott hogy a Biblia az apa és a férj tulajdonaként kezeli a nőt, és ezért írta hogy nincs szabad akaratuk.

jan. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/96 anonim ***** válasza:
10%

8


"Rosszul képzeled, mert a Korán nem ír olyat hogy a nőknek nincs szabad akaratuk"



Én ilyet nem is írtam. Azt írtam, hogy EL TUDOM KÉPZELNI, mivel az arab világokban a nőknek köztudottan nincs sok szavuk. :(

A koránról hallottam, mint sokan mások (akik nem arabok), de lefordítani nem tudom, mert nem beszélek arabul, ezért FELTÉTELEZTEM. Így érthető?

jan. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/96 anonim ***** válasza:
24%
Akkor miért írja, hogy az asszony hallgasson a gyülekezetben ?
jan. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!