Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Biblia alapján a nőknek van...

A Biblia alapján a nőknek van szabadakaratuk?

Figyelt kérdés

jan. 10. 11:55
 61/96 anonim ***** válasza:
0%
Azt kértem fordítsd le. Menni fog?
jan. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/96 anonim ***** válasza:
Amint láthattad, igen.
jan. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/96 anonim ***** válasza:
0%
Újra megkérdezem. Megteszed hogy lefordítod és leírod a fordítást?
jan. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/96 anonim ***** válasza:

Hit a Predesztinációban, annak megértése hogy Allah előre lát minden történést, és hogy ez nem gátolja az emberek szabad akaratra való képességét.

Ahogy mondtam, pont ugyanaz, amit már jó előre megmondtam. Hogy lehet hogy jobban ismerem az iszlám alaptanait, mint valaki aki azt állítja magáról, muszlim?

jan. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/96 anonim ***** válasza:
0%

Azt írja Allah előre lát mindent és hogy az embereknek van szabad akarata.


Jó most hogy tudod mit jelent nézd meg eddig mit írtam én. Például a 38. válaszomban. De ne fáradj bemásolom én. Ezt írtam:


"Allah tudja előre mit fogunk tenni, de ezek a tettek a saját döntéseink eredménye."


Ugyanaz. Hát nem érdekes :) Pont ugyanazt írtam mint amire te hivatkoztál :) Magyarul az iszlámban nincs predesztináció, vagy ha így jobban felfogod, mást jelent mint a kereszténységben.

jan. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/96 anonim ***** válasza:
Nem ugyanaz, hisz te következetesen tagadtad a predesztinációt az iszlámban, hiába bizonyítottam mostmár három forrással is, hogy a predesztináció ugyanúgy alaptanítás az iszlámban, mint a szabad akarat.
jan. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/96 anonim ***** válasza:
0%
Jó akkor leírnád hogy szerinted mi a predesztináció. Szerintem fogalmad sincs róla.
jan. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/96 anonim ***** válasza:

A lényeg értelemszerűen az, hogy az iszlámban mit jelent. A korábban linkelt vallástudós pl így fogalmaz róla:

"Everything in this universe is predestined and registered with Almighty Allah. This is an established principle in Islam, though we do not know the kind or nature of this registering. All what Muslims should know in this regard is that Almighty Allah has created this universe and everything therein according to a predetermined measurement with Him and that He is All-Knowing over everything and keeps count of all things. Everything taking place in this universe happens within His knowledge and will"

jan. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/96 anonim ***** válasza:
0%

Te megad fordítottal le az előbb hogy mit jelent az iszlámban. Azt hogy Allah előre lát mindent és hogy az embereknek van szabad akarata.


Én pedig leírtam korábban: Allah tudja előre mit fogunk tenni, de ezek a tettek a saját döntéseink eredménye.



Szóval ugyanazt írtam mint amit te fordítottál le, de akkor miért hazudod hogy nem ugyanaz? És még mindig várom hogy leírd szerinted mi a predesztináció.

jan. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/96 anonim ***** válasza:

"Szóval ugyanazt írtam mint amit te fordítottál le, de akkor miért hazudod hogy nem ugyanaz?"

66. komment

jan. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!