Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Biblia alapján a nőknek van...

A Biblia alapján a nőknek van szabadakaratuk?

Figyelt kérdés

jan. 10. 11:55
 31/96 anonim ***** válasza:

#29


*Simon Róbert 😆😂

Bocsánat, ezt elírtam, pár napja olvastam egy cikket, hogy valaki pár tízezer forintért árulja a régi Károly Róbertes 200 forintost, innen jött a keveredés 🤣


Viszont a témára térve, bocsánat az off-olásért, de ezt gondoltam letisztázom, mert ez a téma úgyis idekapcsolódik a kérdéshez.

jan. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/96 anonim ***** válasza:
Szabad akaratot is. Meg predesztinációt is, mint látod.
jan. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/96 anonim ***** válasza:
0%

"Szabad akaratot is. Meg predesztinációt is, mint látod."


Hazugság. A kettő kizárja egymást.


Az iszlám azt tanítja az embereknek szabad akaratuk van, Allah pedig látja mi lesz a döntéseink eredménye. Ez nem predesztináció hanem qadar.

jan. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/96 anonim ***** válasza:
0%

"Nem, az egy pipásra írtam. A stílusa alapján ő az, aki rendszerint magát muszlimnak kiadva provokál és gyűlölködik itt is meg a politika kategóriában is, gyakorlarilag mindenki más felé (keresztények, ateisták, USA, Izrael, stb). De már nem ez az első alkalom hogy lebukik, hogy mennyire nincs képben az iszlámmal vagy épp a Koránnal kapcsolatban, szóval gyanítom csak egy hazugság tőle ez is, és csak egy ürügy a vitaindításra hogy muszlimnak adja ki magát."


Te hogy jössz ahhoz meg akarod mondani ki muszlim és ki nem? Meg hogy ki ért az iszlámhoz és ki nem? Kinek képzeled magad? Még az általad linkelt cikk is engem igazol. Szóval hiába hazudozol és rágalmazol. Én muszlim vagyok te pedig egy hazug rágalmazó. És persze kiderült, ebben a kérdésben is hazudtál. Az iszlám szabad akaratot tanít nem predesztinációt.

jan. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/96 anonim ***** válasza:
Pont hogy nem zárja ki egymást, mint arra rámutatott, a másik kommentelő is, és a linkelt cikk is, ez a szunnita iszlám egyik alap hittétele. Náluk reklamálj ha nem értesz egyet a muszlimok többségének hitével, mi csak erre az általad nem ismert tényre mutattunk rá, nem tőlünk függ, hogy a te hited mennyiben tér el más muszlimokétól.
jan. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/96 anonim ***** válasza:
0%
Nézd ha értelmileg nem vagy azon a szinten hogy felfogd amit írtam és amit a cikk ír az a te bajod. A predesztináció azt jelenti nem a te cselekedetidtől függ hogy üdvösségre vagy kárhozatra jutsz, hanem Isten előre eldöntötte. Az iszlám pont az ellenkezőjét tanítja, miszerint mi embere a saját döntéseink alapján cselekszünk jót vagy rosszat és ez határozza meg a túlivilági életet.
jan. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/96 anonim ***** válasza:
40%
Én felfogom amit te írtál, csak rámutattam a tényre, hogy a muszlimok nagy része pont ellenkezőleg gondolja. Szíved joga ha te inkább a siita vonalat képviseled, de velem ettől hiába vitázol, hisz nem én szabom meg ki miben hisz. Csak bizonyítékot hoztam a tényre, hogy a muszlimok nagy része hisz a predesztinációban, és nem úgy értelmezi, mint te.
jan. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/96 anonim ***** válasza:
0%
A 29-es pont azt írta le amit mondtam. Allah tudja előre mit fogunk tenni, de ezek a tettek a saját döntéseink eredménye. Tehát az iszlámban nincs predesztináció.
jan. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/96 anonim ***** válasza:
40%

Szerinted nincs, ettől még rengeteg muszlim szerint van.

[link]

Velem továbbra is hiába vitázol, hisz nem én állítom ezt. Én csak rámutatok, hogy muszlimok állítanak ilyet.

jan. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/96 anonim ***** válasza:
0%

"Én felfogom amit te írtál, csak rámutattam a tényre, hogy a muszlimok nagy része pont ellenkezőleg gondolja. Szíved joga ha te inkább a siita vonalat képviseled, de velem ettől hiába vitázol, hisz nem én szabom meg ki miben hisz. Csak bizonyítékot hoztam a tényre, hogy a muszlimok nagy része hisz a predesztinációban, és nem úgy értelmezi, mint te."


Semmilyen bizonyítékot nem hoztál. Sőt, amit hoztál az engem igazol. Idézem újból abból amit linkeltél:


The belief in free will is essential in Islam. This is because, for Muslims, life is a test from Allah. Therefore, all human beings must make their own decisions, and they will be judged on those decisions by Allah


Fel tudod fogni? :) The belief in free will is essential in Islam


Na akkor fordítsd le mit jelent The belief in free will is essential in Islam

jan. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!