Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Biblia alapján a nőknek van...

A Biblia alapján a nőknek van szabadakaratuk?

Figyelt kérdés

jan. 10. 11:55
 51/96 anonim ***** válasza:
Az iszlámban a többség szerint egyszerre létezik a predesztináció és a szabad akarat, mint azt bizonyítják a linkelt cikkek.
jan. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/96 anonim ***** válasza:
0%
Ez hazugság. Nincs ilyen az iszlámban és a cikkek sem írnak ilyet. Ahhoz hogy predesztináció benne legyen az iszlámban, nem taníthatna szabad akaratot, márpedig a cikk szó szerint le is írja hogy a szabad akarat az iszlám alaptanítása.
jan. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/96 anonim ***** válasza:

Ehhez képest mégis írnak. Lásd pl a 47. kommentet!

Mindkettő egyszerre ír a szabad akaratról és az iszlámban lévő predesztinációról is.

jan. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/96 anonim ***** válasza:
0%
A 47. kommentben annyit ír hogy Allah mindent előre tud és fel van jegyezve, amire te behazudod hogy ez predesztináció. Vagy az is lehet hogy nem éred mert nem vagy azon a szinten hogy felfogd, de mindjárt kiderítjük. Leírnád hogy szerinted mi a predesztináció?
jan. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/96 anonim ***** válasza:

Szó szerint említi mind a két idézet a predesztinációt.

Mellesleg irreleváns hogy szerintem mi a predesztináció, a kérdés továbbra is az volt, hogy muszlimok hisznek-e ilyesmiben. Mint bizonyítottam, igen. Ha annyira tudni akarod, akkor a muszlimok körében kéne érdeklődnöd, hogy számukra mit jelent a predesztináció, és hogyan tudják ezt összeegyeztetni a szabad akrattal. Hisz én továbbra is csak a tényt közöltem, hogy ezt rengeteg muszlim vallja.

jan. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/96 anonim ***** válasza:

Mivel a szunniták egyik alaptétele, ez igen sok muszlimot jelent.

Az irreleváns pedig nem azt jelenti, hogy ne érteném. De még ha nem is érteném, a tényeken ez sem változtat. Ettől még ugyanúgy annyit állítottam, hogy a muszlimok nagyja hisz predesztinációban, és ezt ugyanúgy bizonyítják a linkek.

De itt egy újabb, ajánlom figyelmedbe a muszlim hit alapjának 6. pontját.

[link]

jan. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/96 anonim ***** válasza:
Akkor bemásolnád kérlek ide ezt a 6. pontot hogy lássa mindenki mit is jelent ez az iszlámban?
jan. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/96 anonim ***** válasza:
"Belief in Predestination the understanding that Allah knows everything that will happen but this does not interfere with humans’ ability to make free choices."
jan. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/96 anonim ***** válasza:
És akkor kérlek most fordítsd le szépen magyarra hogy lássuk mit is jelent.
jan. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/96 anonim ***** válasza:
Ugyanazt, amit pl már az 51. kommentemben is leírtam. Micsoda véletlen...
jan. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!