Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Biblia alapján a nőknek van...

A Biblia alapján a nőknek van szabadakaratuk?

Figyelt kérdés

jan. 10. 11:55
 11/96 anonim ***** válasza:
4%

"Én ilyet nem is írtam. Azt írtam, hogy EL TUDOM KÉPZELNI, mivel az arab világokban a nőknek köztudottan nincs sok szavuk."


De az arab világ nem egyenlő a Koránnal. Ez az egyik. Másik hogy ha valakinek nincs beleszólása a dolgokba az sem jelenti azt hogy nincs szabad akarata.



"A koránról hallottam, mint sokan mások (akik nem arabok), de lefordítani nem tudom, mert nem beszélek arabul, ezért FELTÉTELEZTEM. Így érthető?"


Nem kell neked lefordítanod mert már megtették. Elérhető a magyar nyelvű értelmezés is.

jan. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/96 anonim ***** válasza:
10%

"Akkor miért írja, hogy az asszony hallgasson a gyülekezetben ?"

Az egész rész így szól:

"az asszonyok hallgassanak az összejöveteleken, mert nem szabad nekik szólniuk; hanem legyenek engedelmesek, amint a törvény is mondja." (1Kor 14, 34)

Az eredeti görögben a "ne szóljanak" részt úgy is fordíthatjuk, hogy "ne fecsegjenek". Valószínűleg a vénasszonyok (vagy nem csak ők) folyamatosan belepofáztak a liturgiába vagy a tanítás alatt.

Ha elolvassuk az egész részt, akkor egyébként végig lényegében az összejöveteleken való viselkedésről van szó. Voltak már ekkor is "önjelölt próféták" és "önjelölt nyelveken szólók is", és Szent Pál ezekre hívja fel a figyelmet, hogy hogyan kéne kezelni.


A Szentírásban van példa arról, hogy nők már az ókeresztény korban beszélhettek, taníthattak. Lásd Apostolok Cselekedeteiben megemlített Fülöp diakónus lányai:

"Fülöpnek volt négy prófétáló tehetséggel megáldott lánya, akik szüzek voltak." (ApCsel 21,9)

jan. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/96 anonim ***** válasza:
10%

Az asszonyok "hallgatása" nem azt jelenti, amit sokan gondolnak.

Ha megfigyeljük a teokratikus elrendezést, Isten bizonyos feladatokra kizárólag férfiakat bízott meg. De vannak feladatok, amiket nő is végezhet.


Ebben az értelemben kell hallgatnia, vagy is nem taníthat a gyülekezetben, nem mehet ki a gyülekezet elé tanítani.

Isten elmagyarázza a bibliában, hogy miért.

ez nem a "női nem" elnyomása, vagy a szabad akarat megfosztása"


Ahogy szokták mondani,"mindenki maradjon a kaptafánál"

jan. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/96 anonim ***** válasza:
74%

Kettő féle teremtéstörténet van. Az egyikben férfinak és nőnek teremtette az embert. A másikban megteremtette az embert=Adam, majd készített neki egy alattvaló társat Eva, de őt nem agyagból, hanem Adam DNS-ből.

Évának volt szabadakatata, ő evett először az almából és ő kísértette meg az embert.

jan. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/96 anonim ***** válasza:

". A másikban megteremtette az embert=Adam, majd készített neki egy alattvaló társat Eva, de őt nem agyagból, hanem Adam DNS-ből."



De miért lett volna Éva alattvaló? xD

jan. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/96 anonim ***** válasza:
37%

Nem alattvalót készített, sem nem vetélytársat, hanem mint egy kiegészítőt, az élethez.

Isten nem azért alkotta meg a nőt, hogy ugyanolyan legyen, mint a férfi, vagy versengjen vele, hanem hogy a kiegészítője legyen.

Együtt eleget tudtak tenni az Istentől kapott megbízatásuknak, vagyis hogy gyermekeik szülessenek, és töltsék be a földet az utódaikkal

A Nő nem alsóbb rendű, hanem a férfihoz illő, a férfinak megfelelő társ.

Arról van szó, hogy a nőnek olyan tulajdonságai vannak, amelyek az isteni elrendezés keretén belül kiegészítik a férfi tulajdonságait.


A nők mint csoport tehát bizonyos tulajdonságokban és képességekben kimagaslóak, míg a férfiak más tekintetben azok. Mindenki a kapott képességei alapján éli az életét, és így alkotnak egy egészet. ezért mondja, hogy "egy testté" lesznek.

jan. 10. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/96 anonim ***** válasza:
73%
Az egynapos teremtéstörténet a nő másodrendű voltát hangsúlyozza. Isten csak másodiknak teremtette őt, első művének mintegy kiegészítéséül, s nem is önálló anyagból, hanem a férfi egy testrészéből.
jan. 11. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/96 anonim ***** válasza:
7%

"Az egynapos teremtéstörténet a nő másodrendű voltát hangsúlyozza. Isten csak másodiknak teremtette őt, első művének mintegy kiegészítéséül, s nem is önálló anyagból, hanem a férfi egy testrészéből."


Nonszensz.


Ennyi erővel maga az ember is másod vagy harmad vagy sokadik rendű mert előbb az állatvilágot teremtette Isten.

jan. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/96 anonim ***** válasza:
40%

Mivel a "paradicsomból való kiűzetés" mind kettőjeket érintette, ez azt jelenti, hogy mindketten szabad akaratukból követtel el valamit Isten parancsa ellen.

Egyik fél sem mondta, hogy "Nem én akartam..." :)

jan. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/96 anonim ***** válasza:
A Korán szerint nemhogy a nőknek nincs, de még a férfiaknak sincs szabadakaratuk. Az iszlám a predesztinációt vallja.
jan. 16. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!