Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Biblia alapján a nőknek van...

A Biblia alapján a nőknek van szabadakaratuk?

Figyelt kérdés

jan. 10. 11:55
 41/96 anonim ***** válasza:
Ez nem téged igazol, hisz soha nem volt a vita tárgya, hogy van-e szabad akarat. Sőt, az sem volt a vitánk tárgya hogy van-e predesztináció. A vitánk tárgya az volt, hogy hisznek-e abban muszlimok, hogy van. Ezt bizonyítottam, hogy igen.
jan. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/96 anonim ***** válasza:
0%

Ilyen nincs :) Ha egyszer az amit linkeltél azt írja, az iszlám szabad akaratot tanít, akkor hogy írhatja azt hogy a muszlimok a predesztinációban hisznek? :))) Kíváncsi vagyok meddig süllyedsz a hazudozásban.


Abban is hazudsz hogy nem volt a vita tárgya, hogy van-e szabad akarat az iszlámban, mivel a 20-as válaszoló azt hazudta hogy nincs és így kezdődött a vita.

jan. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/96 anonim ***** válasza:
Én nem a 20-as válaszolónak írtam, hanem neked, és arrs reagáltam miszerint muszlimok ne hinnének ilyesmiben. Ezt cáfoltam immár két forrással is, az egyik pontosan egy erről szóló iszlám írás, hogy miért nem mond ellent egymásnak a predesztináció és a szabad akarat.
jan. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/96 anonim ***** válasza:
0%

Honnan tudjam mit állítasz ha egyszer nem írod le. Csak belinkeltél egy cikket és hogy szerinted én nem értek az iszlámhoz. Ebből én honnan tudjam hogy mi az állításod? A vita úgy kezdődött hogy a 20-as behazudta hogy az iszlámban nincs szabad akarat, amit én cáfoltam. Szóval ez kapásból elég primitív vitakulturára vall részedről.


Amiket pedig linkeltél arról szólnak hogy Allah látja előre az emberek döntéseit ami még egyáltalán nem jelent predesztinációt, mivel ezeket a döntéseket az emberek szabad akaratukból hozzák.

jan. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/96 anonim ***** válasza:
40%

A cikkben szerepel a predesztináció is, mint a szunnita iszlám egyik alap hittétele, együtt a szabad akarattal. A másik cikk pedig konkrétan ezt taglalja, hogy miért nem mond ellent ez a kettő egymásnak.

Ha nem tetszik, szólj a muszlimoknak! Nekem hiába magyarázod hogy te nem értesz egyet velük.

jan. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/96 anonim ***** válasza:
0%

Nem, egyik cikkben szem szerepel a predesztináció mivel a predesztinációban nincs szabad akarat, az általad linkelt cikk pedig szó szerint azt írja hogy a szabad akarat az iszlám alaptanítása. Csak annyi szerepel ezekben hogy Allah látja a döntéseinket előre de ez nem predesztináció.

Ha mégis van olyan muszlim aki predesztinációban hisz, azt úgy teszi hogy ellentétes az iszlám tanításával.

jan. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/96 anonim ***** válasza:

"Nem, egyik cikkben szem szerepel a predesztináció"


Mit remélsz ennyire nyilvánvaló hazugságoktól?


"Everything in this universe is predestined and registered with Almighty Allah."

"Predestination/Divine Destiny is one of Sunni Islam's six articles of faith"

jan. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/96 anonim ***** válasza:
0%

Ez annyit jelent hogy Allah mindent előre tud és fel van jegyezve, de nem jelenti azt hogy az embereknek nincs szabad akarata. Szó szerint le is írja a cikk hogy a szabad akarat az iszlám alaptanítása.


The belief in free will is essential in Islam. This is because, for Muslims, life is a test from Allah. Therefore, all human beings must make their own decisions, and they will be judged on those decisions by Allah


Szóval kérdés hogy folytatod a hazudozást?

jan. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/96 anonim ***** válasza:

"de nem jelenti azt hogy az embereknek nincs szabad akarata"

Nem is állítottam ilyet. Csak az előbbi hazugságodat cáfoltam, miszerint egyik cikk sem ír predesztinációról.

jan. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/96 anonim ***** válasza:
0%

Ha nem állítottál ilyet akkor miért állítod hogy predesztinációról írnak?

A predesztinációban nincs szabad akarat, ha pedig felfogtad hogy az iszlámban van, akkor mi alapján mondod hogy az iszlámban van predesztináció?

jan. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!