Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ateisták! Milyen érvetek van...

Ateisták! Milyen érvetek van Isten létezése ellen amit ne tudnék megválaszolni? csak szép sorba soroljátok fel az érveiteket.

Figyelt kérdés

márc. 25. 09:51
1 2 3 4 5 6 7
 1/69 anonim ***** válasza:
91%

Miért pont a keresztény isten lenne valódi, a több százezer más kitalált istenség közül?

Az érvelésedben csak saját gondolatot kérek, semmi bibliai idézet.

márc. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/69 A kérdező kommentje:
Mert a keresztény Isten magyarázza a legjobban a világban történő rossz dolgokat és azt, hogy miért volt szüksége az emberiségnek a megváltásra.
márc. 25. 10:20
 3/69 anonim ***** válasza:
90%
Az egy szubjektív vélemény, hogy szerinted melyik magyarázat a legjobb; nekem például az ókori egyiptomiak világlátása sokkal logikusabban épült fel.
márc. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/69 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem meg a repülő spegettiszörny, de ezen nem fogunk összeveszni.
márc. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/69 anonim ***** válasza:
90%

Kérdező! Miért érzed, hogy be kell bizonyítanod az istened létét? Máshogy fogalmazva, a mindenható istenednek miért a te érveidve van szüksége a léte igazolásaként?


Illetve ha valaminek a létezése bizonyított, tehát tény, akkor abban hogyan lehet hinni? A bizonyítható, az "tudott" dolog, nem pedig "hit kérdése".

márc. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/69 anonim ***** válasza:
85%

"Mert a keresztény Isten magyarázza a legjobban a világban történő rossz dolgokat"

Add egy magyarázatott amit páran szubjektív módon elfogadnak de jó magyarázatnak nem nevezném. Az én szubjektív véleményem szerint sokkal jobb magyarázat az, hogy ha nem volt intelligens teremtő a világban lévő rosszra.


"és azt, hogy miért volt szüksége az emberiségnek a megváltásra."

Mert szükség volt rá? Itt ugrottunk egy kicsit.


Én egyébként keresztény oldalról még nem kaptam jó magyarázatott arra, hogy miért van rossz a világban. Olvastam már sok magyarázatott de rendszerint Istenkáromlók voltak ezért nem nevezném őket jó érvnek. Ennyi erővel azt is lehetne mondani, hogy mert csak.

De a te vagy az általad preferált elképzelést is leírhatod, lehet írsz újat de nem hinném. Ha a te érved is Isten káromlására épül akkor neki se kezdj inkább.

márc. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/69 A kérdező kommentje:

Néhány általánosan elfogadott magyarázat ès gondolat


1. **Az emberi szabad akarat és a bűnbeesés:** Az egyik legismertebb magyarázat a keresztény teológiában az, hogy az emberi szabad akaratnak köszönhetően az emberek rossz döntéseket hoznak, amelyek rosszat vonzanak maguk után. Az első emberi bűnbeesés (Ádám és Éva esete az Édenkertben) révén a bűn és a gonoszság belépett a világba, és ennek következményei ma is érezhetőek.


2. **A gonosz léte és próbák:** A keresztény teológia szerint a rossz dolgok a világban olykor isteni próbák vagy megpróbáltatások lehetnek, amelyek segíthetnek az emberek lelki növekedésében és fejlődésében. Az isteni akarat különböző módon megnyilvánulhat az emberek életében, és a szenvedés által tanulhatnak és növekedhetnek.


3. **Az ördög szerepe:** A keresztény teológiában az ördög vagy Sátán szerepét gyakran említik a rossz dolgok jelenlétében. Az ördög kísértéseivel és befolyásával az emberek hajlamosak lehetnek rossz cselekedetekre, és ezáltal a gonosz megjelenik a világban.

márc. 25. 10:55
 8/69 anonim ***** válasza:
75%
Nekem egyetlen érven van, semmi sem indokolja, hogy legyen, minden ugynaúgy müködik, megmagyarázható, mint egy mesealakkal.
márc. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/69 anonim ***** válasza:
85%
7-es: ezekkel CSAK ANNYI a gond, hogy semmi szükség ezekre, enélkül is tökéletesen ugyanolyan a társadalom, másrészt sem a gonosz, sem az ördög nem létezö, bizonyítható valami, a szabad akaratnak meg semmi köze isten létéhez vagy nem-létéhez, enélkül is tudnak az élölények döntékeset hozni, és nem csak az emberek.
márc. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/69 hollófernyiges ***** válasza:
92%

"Az ördög kísértéseivel és befolyásával az emberek hajlamosak lehetnek rossz cselekedetekre"


Tehát Isten engedi, hogy a Sátán jelen legyen a világban és rosszra csábítson embereket, akiket ezután (bár állítólag szereti őket) az idők végezetéig kínoztat a pokolban.

márc. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!