Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ateisták! Milyen érvetek van...

Ateisták! Milyen érvetek van Isten létezése ellen amit ne tudnék megválaszolni? csak szép sorba soroljátok fel az érveiteket.

Figyelt kérdés

márc. 25. 09:51
1 2 3 4 5 6 7
 21/69 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a megváltás dolgot én sose értettem.

Isten leszületik emberi testben, leél 33 évet emberként, a javát teljes homályban. Aztán megfeszítik, aluszik pár napot, utána feltámad... És aztán... Nem történik semmi, ugyanúgy van gonoszság, pusztítás, természeti katasztrófák, járványok, betegségek stb.

Nagy hűhó a semmiért? 🤣

márc. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/69 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és mindezt egy közel-keleti szarfészekben 🤣👏
márc. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/69 anonim ***** válasza:
100%

"Isten nem teremtett rosszat"

Hát ki teremtette a rosszat?

márc. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/69 hollófernyiges ***** válasza:
100%

"Isten tervei rejtélyesek és emberi ésszel felfoghatatlanok"


Oké, de akkor milyen alapon aggatunk a felfoghatatlan Istenre különféle emberi jelzőket, mint hogy "jó", "igazságos" vagy "könyörületes"?

márc. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/69 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit kevés lenne itt a hely, hogy mind felsroljuk.
márc. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/69 anonim ***** válasza:
80%
Egyszrűen nincs szükség rá. Minden megválaszolható a létezése nélkül is, pusztán a tudomány által.
márc. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/69 anonim ***** válasza:
90%
Isten létezése paradoxon. Ha ő teremtette a világot, de ő maga meg örökké létezett, akkor neki visszafelé haladva az időben végtelen ideig létezett. Ha pedig így van, akkor végtelen időre lenne szüksége, hogy eljussunk a "most"-ig, tehát a most nem létezhetne.
márc. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/69 anonim ***** válasza:
100%
Megválaszolni mindent meg lehet, kérdés, hogy van-e alapja és hiteles-e a válasz. Ha én kitalálom, hogy én magam vagyok az isten, akkor én is meg tudok válaszolni minden kérdést, csak legföljebb nem lesz rá bizonyíték, de minek is, hinni kell, nem bizonyítani és ha nem hisztek nekem, akkor ti nem is vagytok igaz emberek.
márc. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/69 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ezekre válaszolj:

- Miért teremtette Isten úgy a világot, hogy a rossz, másnak ártó, kapzsi, harácsoló emberek élnek jól, a becsületesek meg szegénységben?

- Miért nem ad Isten egyetlenegy hiteles bizonyítékot sem a létezéséről, miért tart minket szándékosan bizonytalanságban?

- Miért tűri, hogy ilyen gonosz és rossz legyen a világ, amikor teremthetett volna jót is, ha már képes tökéleteset is teremteni?

- Miért csak 50-100 év tettei alapján ítéltetünk meg, ami után többmilliárd év jutalom vagy büntetés jár?

- Miért volt ilyen szadista Isten, amikor megmutatta a tudás almáját, de nem engedett belőle enni, majd amikor odaköldta a kígyót, hogy etessen meg, akkor meg kizavarta az embert a paradicsomból?

- Miért haggya, hogy az egyház annyi kincset halmozzon fel a vatikánban, ahelyett, hogy a szegényekre fordítanák a papok?

- Miért hagyta, hogy az egyház annyi szenvedést hozzon a népre a nevében, amit az inkvizíció meg az amerikai népirtások alatt tettek? Miért nem várta el, hogy ezekkel a bűnökkel elszámoljon az egyház?

- Tud-e Isten akkora követ teremteni, amit maga sem tud megmozdítani?


Ez csak ami így hirtelen az eszembe jutott, de van egy weboldal, ahol ki van gyűjtve többszáz önellentmondás, amit a biblia tartalmaz, érdemes azt is tanulmányoznod, kedves kérdező.

márc. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/69 anonim ***** válasza:
11%

"Ezt a megváltás dolgot én sose értettem."


Pedig egyszerű.


A megváltás lényege az, hogy aki elfogadja Jézus kereszt halálát azt megváltja bűnei alól és jobb eséllyel mehet majd a túlvilágon a Mennyországba. Aki nem az nem lett megváltva, de ettől még van esélye a mennybe jutásra, csak ő hátrányból indul, nem úgy mint azok akiknek van a kapnál beváltható Jézusos kuponjuk. :D

márc. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!