Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ateisták! Milyen érvetek van...

Ateisták! Milyen érvetek van Isten létezése ellen amit ne tudnék megválaszolni? csak szép sorba soroljátok fel az érveiteket.

Figyelt kérdés

márc. 25. 09:51
1 2 3 4 5 6 7
 41/69 anonim ***** válasza:
100%

"Ez így nem korrekt! A keresztény világkép Istenére tonnányi filozófiai érv létezik, melyek sokkal valószínűbbé teszik annak létezését a többi isten létezésével szemben."

Mint pl?

márc. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/69 anonim ***** válasza:
79%
A Biblia köztudottan hamisítvány! A benne lévő könyvek eredeti példányai (amit állítólag a benne szereplő, magát istennek nyilvánító, de istenségét semmivel sem bizonyító entitás sugalmazott) nem léteznek. A hiteltelen másolatok másolatai, pedig semmit sem bizonyítanak!
márc. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/69 anonim ***** válasza:
0%

#41 Ha komolyan érdekel akkor kezdheted is sorban Alvin Plantinga műveivel:


[link]



"A Biblia köztudottan hamisítvány!"


Azt azért had kérdezzem már meg, hogy mihez képest számít hamisítványnak?

Mi a viszonyítási alapod? xD


Mert ennek csak úgy lenne értelme, ha szerinted tényleg létezett volna egy eredeti Isten által sugalmazott biblia amit meghamisítottak.

Tényleg ezt gondolod?



Ha már a kérdező is csalt és használta a Chat-GPT-t úgy döntöttem megkérdezem erről mi a véleménye. xP



"Nem, a Biblia nem tekinthető hamisítványnak. A Biblia a keresztény vallás szent könyve, melyet a hívők Isten igéjének tartanak, és több ezer éven keresztül hitelesen őrzött és továbbadott szövegeket tartalmaz. Bár vannak különbségek az egyes keresztény felekezetek Biblia-értelmezéseiben, általánosságban elfogadott, hogy a Biblia szent és hiteles forrás az isteni üzeneteknek és tanításoknak."



Ezt a választ dobta ki. :D


Pedig én úgy tudom hogy a Chat GPT mindenből a köztudott dolgokat adja ki válaszul. xP



Egyébként meg nemértem az ateistákat.


Miért harcolnak ennyire foggal-körömmel Isten létezése ellen?

márc. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/69 anonim ***** válasza:
100%

"Egyébként meg nemértem az ateistákat.

Miért harcolnak ennyire foggal-körömmel Isten létezése ellen?"


Nem harcolnak ellene, csak nem fogadják el a létezését.

Nem azért, mintha pikkelnének Istenre, mert semelyik isten létezését sem fogadják el.

márc. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/69 anonim ***** válasza:
100%
#34: Ezek a válaszok pont olyanok, mintha én azzal érvelnék, hogy igaz, mert én mondtam, én pedig sosem hazudok.
márc. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/69 anonim ***** válasza:
0%

"Nem harcolnak ellene, csak nem fogadják el a létezését.


Nem azért, mintha pikkelnének Istenre, mert semelyik isten létezését sem fogadják el."



Ha meg ennyire játszik náluk az "objektivitás" akkor miért nem teszik mérlegre annak tényét, hogy több esély van Isten létezésére, mint a nem létére?

márc. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/69 anonim ***** válasza:
#36: Csak vigyázz a mesterséges intelligenciával, mert nemsokára ő lesz az új Isten!
márc. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/69 anonim ***** válasza:
100%

#46: Ezt miből számoltad ki?

És pontosan mennyivel van több esély a létezésére?

márc. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/69 anonim ***** válasza:
0%

"#46: Ezt miből számoltad ki?


És pontosan mennyivel van több esély a létezésére?"



Nem olyan nehéz az.


Olyan érv nem létezik amely Isten nem létét bizonyíthatná, hiszen Isten nincs itt, őt nem lehet vizsgálgatni vagy megfigyelni. Így a nem létezését sem tudjuk konkrétan bizonyítani.


Azonban a keresztény oldalról lehet olyan filozófiai érveket kidolgozni, amik valószínűsíthetik Isten létezését.


Az ateista mindössze csak annyit tud tenni, hogy ezeket a keresztény érveket megcáfolja.


Tehát ez azt jelenti, hogy az ateista, az mindig 0 pontont áll, ezen semmivel nem tud változtatni, mert Isten nem létét nem lehet bizonyítani.


A kereszténység is 0 ponton áll, míg nem dolgoz ki Istenérveket.

Bármely Istenérv után Isten létének valószínűsége a 0%-ról mér ugrott is egy kicsit. Feltéve ha az ateisták nem tudják megfelelően cáfolni ezt az Istenérvet.


Tehát végeredményül, ha a kereszténységnek még ha csak egy kicsinyke 0,1%-al több a pontja, az már azt jelenti, hogy nagyobb esély van Isten létére mint nem létére.


Tehát logikusabb azt feltételezni, hogy létezik Isten.

márc. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/69 anonim ***** válasza:
100%

43


Az eredeti nem létezik és nincs aki olvasta volna, tehát semmi bizonyíték rá, hogy a mai másolatok akár egyetlen mondatban is hasonlítanak arra, amit a közhiedelem szerint yhvh entitás sugalmazott.

Tehát bármi amit bizonyítéknak tekintesz a keresztény isten létezésére és ebből a könyvből idézel, hiteltelen és hasraütésszerű kitalációval egyenértékű!


A chatgpt az internetről szerzett engedélyezett információkból dolgozik, s mint tudjuk, ott sem létezik az eredeti könyv egyike sem!

márc. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!