Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Engem teljesen hidegen hagy...

Engem teljesen hidegen hagy az egyház és az egész kereszténység, van rá esély hogy egyszer megtérjek, de nem akarok?

Figyelt kérdés
Gyülölöm az egyházat a keresztény papokat meg az ilyen pedofil emberkéket, bár meg vagyok keresztelve sajnos, de soha nem áll szándékomban hogy egyszer megtérjek!
2010. nov. 7. 19:56
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:

Két baj van. Az egyik az, hogy elvakult vagy, és a saját véleményeden kívül nem hallasz meg mást. A másik, hogy ugyanez a környezetedre is jellemző. Az alapján, amit leírtál, sejtem, hogy vallásos nevelést kaptál, csak nem a megfelelő módszerekkel - nem azt nevelték beléd, hogy Isten szeret, hanem azt, hogy de igen, gyerekem, akkor is bevágod a tízparancsolatot, és csak azért is ott fogsz ülni minden vasárnap a templomban! Itt rontják el a legtöbben. Ha rád hagyták volna a döntést, és esetleg vetted volna a fáradságot, hogy mélyebben utánanézz bizonyos dolgoknak, talán most máshogy látnál mindent.

A vallás és a hit két teljesen külön dolog. Az pedig, hogy ennyire nem bírod elviselni, csak azt jelentheti, hogy valahol igenis vágysz Istenre, csak valami miatt azzal bünteted magad, hogy tudatosan kizárod az életedből.

Eszembe jutott rólad pár film, ha érdekel, írj, és elküldöm a linket, ahol megtalálod.

2010. nov. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 A kérdező kommentje:

A válasz írója 84%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 12:19


Sajnos nem tudok mit hozzáfűzni, ahhoz amit leírtál és nem tudom mi tévő legyek, de nem hiszem hogy egy pár film megnézése után megtérjek, ugyan már, nevetnem kell ezen!

Egyszerűen nem tudom elmondani és nem mondhatom el senkinek ill. leírni, hogy belül mit érzek, hogy milyen megaláztatásban volt részem, hogy ilyen lettem!

Azért köszi a linket és a fáradságot!

2010. nov. 9. 15:22
 33/46 anonim ***** válasza:

Bárki bármit is tett veled, Isten szeretne NEKED megnyugvást adni, békességet és szeretetet! Ő nagyon szeret, hisz a teremtménye vagy.

Mondd csak, van gyermeked? Ha nincs is, biztosan tudod, hogy szeretni fogod és azon leszel, hogy mindent megadj neki, igaz? Isten is ezt szeretné veled! Mindent megadni neked, kárpótolni a sok rosszért.

SEGÍTENI AKAR NEKED, de neked engedned kell!

2010. nov. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:

Az előző, 18:41-es vagyok és tegnap 18:21-es.

Már előbb is sejtettem, hogy mi történt veled, de mostmár azt hiszem rájöttem. Hidd el, hogy azoknak az embereknek semmi köze a kereszténységhez! Hazug, képmutató, mocskos emberek (nem mindegyik)!!!!


Igazán sajnálom ami veled történt! ÉS az ÚR is és azt akarja, hogy többet ne történjen veled semmi rossz, de csak úgy tud megvédeni, hogyha átadod neki az életed, mert amíg nem az Övé vagy, addig a sátán azt csinál veled, ami akar.

2010. nov. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 A kérdező kommentje:

A válasz írója 50%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 18:47


A tegnapi válaszodnál éreztem, hogy segíteni szeretnél.

Szingli vagyok és nincs gyerekem, talán nem is szeretnék, nehogy olyanná váljon mint én, bár nagyon, de nagyon vigyáznék rá!

Gondolom már sejted halványan, hogy milyen megaláztatásra gondoltam! Olyan ember tette velem AZT, ha ember egyáltalán!!! aki az egyházat képviseli, a kereszténységet hírdeti, keresztény embereket áldoztat és gyóntat és hisznek neki, mintha semmi ROSSZAT nem tett volna!!!

Gyűlölöm ŐTET és az egész keresztény vallást és nem érdekel ha a moderátor is törli a regisztrációmat a gyűlöletkeltésért!!! Pedig csak az igazat írom!

Köszönöm ha megértesz és próbálsz visszaterelni az Istenhez, de sajna egyszerüen nem megy! Nem akarom!

Pedig erős lány vagyok, soha nem adom fel és küzdeni fogok!

2010. nov. 9. 19:47
 36/46 anonim ***** válasza:

Engem teljesen hidegen hagy az egyház és az egész kereszténység,



Akkor mit keresel ebben a rovatban? Engem annyira hidegen hagy a bélyeggyűjtés, hogy nem foglalkozom vele, nem olvasok róla, és nem vitázok senkivel ebben a témában.



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2010. nov. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 A kérdező kommentje:
Ezért vagy 47%, Utolsó!
2010. nov. 10. 11:29
 38/46 anonim ***** válasza:

Szia!

Én vagyok.

Attól, hogy valaki vallásos, attól még nem hívő, attól még nem Isten embere! Nem Istent képviseli itt a Földön! Sajnos Te ezt a vallást ismerted meg és ezeknek az embereknek az istenét ismerted meg, de ez az isten nem azonos az egyetlen, igaz, élő Istennel! Az utcán sokan gyűjtenek a beteg gyerekeknek, mutogatnak mindenféle papírt, hogy higgy nekik, de a pénz nem a gyerekeknek megy, hanem szívtelen módon ők zsebelik be! Ez utálatos! Ugyanilyenek azok a bizonyos vallásos emberek! A gyerekekkel nem a szerető Istent ismertetik meg...Ezért is mondom, hogy Te nem az igaz Istent utálod. Mert Ő vezetett el ide, hogy feltedd ezt a kérdést és hogy megismerd az igazságot. A vallásos emberek ölték meg Isten fiát, Jézust. Tehát ha valaki tudja, hogy mit érzel, akkor az Isten! ......

2010. nov. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:

Egyébként nem értelek.


Nem hiszel a kereszténységben, még csak nem is érdekel a dolog - akkor mit érdekel téged, hogy nem térsz meg? Miért zavar, hogy nem vagy hívő?


Ha tényleg teszel az egészre, miért játszod itt a bűntudatosat?

2010. nov. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 A kérdező kommentje:

Nem látom értelmét, hogy ide írjak és bolygassuk tovább a problémámat!

Ezt nekem kell megoldani és senkinek a segítségére nem számíthatok, de nem is szeretném!

Köszönöm mindenkinek a negatív és pozitív válaszokat!

2010. nov. 10. 16:47
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!