Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogy lehet elhinni azt, hogy...

Hogy lehet elhinni azt, hogy a Bibliát Isten ihlette, ha ezt is emberek állítják?

Figyelt kérdés
2010. nov. 23. 21:22
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:

"Különben a Bibliában az is benne van, hogy ne az emberekben higgy, hanem Istenben, és Istenre támaszkodj!"

Igen,tudom,hogy benne van,és ezzel pl.egyet is értek!

csakhát van egy csomó dolog ami eléggé primitív emberi logikával íródott,ezekről nem tudom elhinni,hogy Isten bölcs szava.tehát szerepelhet a Bibliában bizonyos helyeken Isten szava is,(mint ahogy bölcs,nemes gondolatok más könyvekben is lehetnek)ezt nem zárom ki.csak naívság lenne az egészről ezt állítani.kiváltképp azért,mert emberek állítják,és elég átlátszó,hogy ezek az emberek mit akarnak elérni vele.

2010. nov. 25. 16:02
 22/27 A kérdező kommentje:
08:23 annyit még hozzáteszek,utólag olvastam el a linket a Deizmus-ról,szóval úgy néz ki majdnem ugyanabban hiszek mint te,csak szerintem Isten nincs külön választva a világtól.
2010. nov. 25. 17:04
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!


Először is szeretném megköszönni a tegnap 10:29-kor hozzászólónak a kedvességét, igazán jól esett. Nem vagyok pap, végeztem teológiát elsősorban a nyelvek miatt, hogy az eredeti szöveget tudjam olvasni, és jó volt megismerni más vallásokat, kellő nyitottságot szerezni - amit a kérdező számonkér - a vallástörténet órákon.


A pápa nem hiteles képviselője a kereszténységnek, a hozzászólásommal éppen ezt akartam bemutatni, sajnálom, hogy nem ment át. Nem kell őt komolyan venned a pápaság sokkal többet tett a Biblia ellen mint a Bibliáért.


A keresztény tanításban, amit a Biblia közvetít nincs ellentmondás, és nevetséges dolgok mégkevésbé, ez a minősítésed arra enged következtetni, hogy csak igen felszínes ismeretekkel rendelkezel a Szentírással kapcsolatosan, amit őszintén sajnálok. A kereszténység igencsak távol áll attól, amit a templomokban látsz, hiszen Jézus egyszerű élete és tanításai, szerénysége és szegénysége magáért beszél, olyan nagy a kontraszt a mai látszatkereszténységgel szemben, ami intő jel arra nézve, hogy ezt azonosítsuk a kereszténységgel, vagyis Krisztus követésével, amit ez a szó eredeti értelmében kifejez. Remélem változik az álláspontod, és megérted majd mi a kereszténység igazi lényege, és hol találkozik mindez a Bibliával.


Üdv. Péter

2010. nov. 26. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:

Péter,értettem amit a pápával kapcsolatban írtál,csak nekem pont az volt a furcsa,hogy te,mint keresztény ezt mondod,miközben nagyon sokan a pápát tartják az egyház nagy fejének,meg Krisztus földi helytartójának.de egyetértek veled,szerintem sem hiteles.

abban is egyetértek veled,hogy a mai kereszténység elég messze áll Jézus valódi életvitelétől.mondjuk én a Bibliát sem fogadom el ugye,mint egyértelműen magasztos isteni művet,és szerintem igenis vannak benne nevetséges emberi agyszülemények a valódi Isten mibenlétével kapcsolatban.

2010. nov. 26. 14:59
 25/27 Brian0 ***** válasza:

A biblia a világ legnagyobb remekműve. A legkeresettebb könyvsorozat! A legnagyobb példányszámban eladott mű. A legtöb nyelvre lefordított mű. És a legnagyobb reklámkampány amit hozzá adtak, mert több száz éve bestseler a sorozat!


Sokan itt megvétózák a tudományt! A biblia nagyon sok dologról nem ír, ami van és nagyon sok dologról ír, ami nincs. Hol ír a biblia arról, hogy volt élet az ember előtt? Arról, hogy az ember kifejlődése előtt már léteztek pl dinoszauruszok, őshüllők stb. Pedig ott vannak a bizonyítékok a föld alatt! A mai napig azt használjuk üzemanyagkészítésre. A földtörténeti korokra is van bizoníték. Mindenre, ami az ember kifejlődésének kérdésére választ ad.


A biblia nagyon jó volt arra, hogy a középkorban az embereket irányítsák vele. Az egyház rengeteg adót szedett be. (A mostani magyar adórendszerhez képest az semmi volt). Az egyház felhasználta "Istent" arra, hogy irányíthassa a világot. A Harry Pottert is megírta 10 év alatt Rowling (Nagy része Dickens művekből lett lopva pl.:Twist Olivér).


A lényeg, hogy ez az Isten teremtett minket dologra semmiféle bizonyíték nincs. Ha elhiszed akkor hidd. Ha elhiszed, mert a régen kezünkben tartott bizonyítékokat tudod cáfolni, de a bizonyítatlan mellett ki tudsz állni, akkor nagyon nagy ember vagy.


A biblia jó! Formálta a világot. Arra jó volt, hogy az embereknek hitet adjon, mert hinni kell valamiben. A történelemet formálta elég erőteljesen. Sok nemzetet vitt előre a hit. Pl: USA. De családomban is van olyan mélyen nevelt katolikus, akinek több rendőrségi ügye van, több balhéja, mint 100.000 nem vallásosnak.

2010. nov. 30. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim válasza:
hittantanárnő szerint:"Amit eddig leírtak a bibliában minden be is következett és be is fog" szerintem azért ebben lehet van valami.a hit az egy nagyon bonyolult dolog,de könnyen megérted ha hiszel benne.Én hiszem,hogy a biblia Isten szava,és emberek által lett leírva.
2010. dec. 25. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:
hát ez érdekes,azért kíváncsi lennék,mi az a minden...mert pl.Jézust keresztre feszítették,és feltámadt, de ezt egyébként is el tudom hinni,bármilyen meglepő,tehát megtörtént,persze.azért a minden egy kicsit erős.meg az is,hogy minden be fog következni,úgy ahogy az le van írva a Bibliában.persze aki nagyon hisz benne,az a saját valóságát vetíti ki a külvilágra,tehát az ő szemében lehet minden igaz.
2010. dec. 25. 12:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!