Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogy lehet elhinni azt, hogy...

Hogy lehet elhinni azt, hogy a Bibliát Isten ihlette, ha ezt is emberek állítják?

Figyelt kérdés
2010. nov. 23. 21:22
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
21:54 igen,ez a Petőfi-s példa tényleg elég gyenge magyarázat.mivel nem voltam ott,nem ismertem személyesen Petőfit,abban sem lehetek biztos,hogy mások azt írták le róla,ami valóban volt.de ha Hitlert,József Attilát,Mária Teréziát,Napóleont,vagy akár Kennedy elnököt hozod fel példának,akkor is ugyanez a válaszom.másrészt pedig kicsit kellemetlenebb,ha nem igaz az,hogy a Bibliában Isten szava található,mint az,hogy Petőfiről téves információkat tudnak az emberek.mert Petőfi világvallás nincs.
2010. nov. 24. 16:10
 12/27 A kérdező kommentje:

23:58 Tudom,hogy létezik Isten.tudom,hogy ő teremtett mindent.Tudom,mert léteznie kell egy hatalmas intelligenciájú teremtőnek.a Bibliára mégsem tudom azt mondani,hogy ezt biztos,hogy csak az élő,igaz Isten mondhatta.mégis miért mondjam? kinek higyjem el? azoknak az embereknek akik ezt állítják? mitől mások ők,kik ők,hogy kijelenthetik másoknak,hogy ebben higyjenek,mert ez az Isten szava? na,csak egy indokot írjon valaki.kinek működnek a Bibliában leírt dolgok teljes mértékben?

Nos, a Pápa kezét megcsókolni:igen erről beszélek,nekem senki ne mondja,hogy az Isten sugallta bárkinek is,hogy csókolja meg a Pápa kezét,csak azért mert ő Isten földi helytartója.de akkor honnan veszik az emberek ezt a kézcsókolást? Jézus kéri,hogy "adj egy puszit Benedek bácsin keresztül,mert épp arra vágyom"? na,hát valahogy ezt se nagyon hiszem el.

Ha valaki úgy érzi sértem a vallását,szeretném elmondani,hogy nem ez a célom,egyszerűen én így gondolom ezeket a dolgokat.

2010. nov. 24. 17:28
 13/27 A kérdező kommentje:

Péter válaszára:"Számomra sokkal egyszerűbb ezt elhinni, mint például azt, hogy az ember egy egysejtűből fejlődött ki az évmilliók, vagy újabban milliárdok során."

Mint írtam,én elhiszem,hogy az Isten létezik,és ő a teremtő.és ezt így te is elhiszed,ha nem tévedek.

most egy példa arra,hogy mennyire primitív emberi logika érződik ki a Biblia szavából,például a teremtésnél:Isten teremtett mindent,de evolúció nem lehetett,mert az Isten nem képes először egysejtűt teremteni,és szépen figyelemmel kísérni,ahogy kifejlődik belőle az ember.ebben nem lelheti örömét,csak Ádám és Éva sztorija lehetséges.Ha jól tudom,ezt megint csak emberek állítják,a kereszténység meghatározó emberei,papok,a Pápa,gyülekezet-és egyház vezetők,nagy szorgalommal.

Ha a Bibliába azt írják bele,hogy az Isten által megteremtett evolúción keresztül fejlődtünk ki,és,hogy ez bizony garantáltan így történt,ez az Isten szava,akkor a hívők azt fogják elhinni.ez lenne hát a nagy különbség?

2010. nov. 24. 18:03
 14/27 anonim ***** válasza:

Erre csak azt tudom mondani, hogy van Isten ,de Isten egy olyan végtelen hatalmú lény akinek magát a létezését és hatalmát fel sem tudjuk fogni.


De viszont azért az ember megpróbálkozik ennek a hatalomnak a megértésére, persze a mi intelligenciánk képtelen felfogni a végtelen dolgát.


Így született a Biblia és egyéb történetek.

Én Deista vagyok ,persze ez az én véleményem amit ide írtam de azért gondoljatok abba bele,hogy ha valami felfoghatatlan akkor ne akarjuk már a saját képünkre formálni azt amit nem lehet.


[link]


Ha érdekel még esetleg ezen kívül a Deizmus akkor keress meg priváton.

2010. nov. 25. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
67%

Szia!


Örülök, hogy vannak dolgok, amiben egyetértünk.

Vegyük akkor a Teremtést példának. Először is tudnon kell, hogy pont a Pápa és az egyházi tanítóhivatal az aki elismeri az evolúciót, és a Biblia első tíz fejezetét gyakorlatilag példatörténetté silányítja, noha Jézus Krisztus az egyház feje, és apostolai úgy hivatkoztak ezekre a részekre, mint valós eseményekre.


Isten mindent céllal tesz. Annak, hogy a Teremtést így hajtotta végre célja volt, valamit be akart mutatni ez által, amire azután a Tízparancsolatban is hivatkozik. Megtehette volna, hogy egy szempillantás alatt megteremti az egészet, de nem így tette.


Üdv. Péter

2010. nov. 25. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

Megj.: Pétert figyelem, hogy mindig leszavazzák (56%), úgyhogy innentől kezdve mindig zöldet adok neki, mert szeretem olvasni, amit ír. Úgy érzem talán egy pap lehet.


Én úgy vagyok a Bibliával, hogy elfogadom, hogy emberek írták. De nem az embreknek hiszel, hanem ahogy olvasod a Bibliát valahogy egy érzést kapsz, mintha Isten jelen lenne vagy figyelne rád. Az a baj, hogy nem hívőknek vagy istent megtagadóknak ezt elég nehéz elmondani.

És számomra az is érdekes, hogy buta, hiszékeny embernek titulálnak hívő embereket, pedig közöttük sok tudomány iránt érdeklődő, okos ember van.

Különben a Bibliában az is benne van, hogy ne az emberekben higgy, hanem Istenben, és Istenre támaszkodj!


Tehát egy hívő szemszögéből: nem az embereknek hiszel, hogy emberek mondták a Bibliára, hogy Isten ihlette. Az emberek csak rávezetnek arra, hogy "olvasd csak a Bibliát, és meglátod, megérzed..."

2010. nov. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

Az első vagyok.


Én nem vallom hitelesnek a Bibliát, ugyanis nem vagyok keresztény. Nem hiszek az elveiben (pl. Pokol, eredendő bűn, egyetlen út), és nem is alkalmazom a mindennapi életemre. Pedig anno én is kerestem benne az igazságot, de mást tapasztaltam.

Ugyanakkor van egy vallásom, amit azonban elhiszek. Azt meg a keresztények vélik hamisnak, és ateista szemszögből éppúgy rá lehet fog, hogy nem igaz, mint minden vallásra. De van, aki azt tapasztalja, hogy a Biblia igaz, mert ha történik vele valami jó, azonnal úgy gondolja, hogy az Isten meg Jézus műve. Én meg máshogy nevezem "jótevőim", más elképzeléssel - de szerintem ugyanabban hiszünk mind.

Ám csak a hit igazi, és minden vallás emberi mű.

2010. nov. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
08:23 teljesen egyetértek veled.bár én elfogadom Isten létezését,csak nem a hagyományos vallásos értelmezésben.
2010. nov. 25. 15:15
 19/27 A kérdező kommentje:

Péterhez:Na,de erről van szó,hogy ha a Pápa sem tud egyértelműen kijelenteni dolgokat,hiszen ha a Bibliában a teremtéselmélet szerepel,amit a próféták írtak le,akik ugyebár Isten szavát közvetítették,akkor mégis miről beszélünk? a múlt század beli Pápa elfogadta a teremtéstörténetet,a mostani meg nem? miért,mi történt azóta,hogy most már az evolúciót fogadja el? ezt mégis,hogyan vegyem komolyan?:-D A Biblia az Isten szava,de még a Pápa sem tartja magát a Bibliai tanításhoz.

ezért van tele ellentmondásos,és nevetséges dolgokkal a keresztény tanítás.

2010. nov. 25. 15:31
 20/27 A kérdező kommentje:

10:29 A hívő embereket csak vallási szempontból tartom hiszékenynek,mert egyértelműen rámondják egy könyvre,hogy igen ebben csak az Isten szava lehet.Nem túl széles látókörűek ebből a szempontból,és a makacsságukat előnyként tüntetik fel,miközben még saját maguknak is problémákat okoznak vele.

Más szempontból lehetnek nagyon műveltek,akár más vallások felé is érdeklődhetnek,de ezt általában csak azért teszik,hogy megismerjék,mi az amiben nem szabad hinniük,mi az,ami nem az Isten szava.ez pedig nem valódi nyitottság.De mindegy,most nem bántani akarom őket,és mint írtam alapvetően nem tartom primitív embereknek őket,csak vallási értelemben kissé szűk látókörrel rendelkeznek.

egyébként már leírtam az egyik kommentemben,hogy én elfogadom Isten létezését,olvasd vissza,ha gondolod.

2010. nov. 25. 15:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!