Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért hisznek istenben? Hogy...

Cakkcakk kérdése:

Miért hisznek istenben? Hogy képesek elhinni a bibliát? (lent)

Figyelt kérdés
Gondolom ezért a kérdésért sok kritikát kapok, de érdekel, hogy mivel magyarázzátok. Olvastam, utánajártam a kérdésnek, és azt találtam, hogy isten bűnnek tartja az ostobaságot. Na de kérdem, nem ostobaság-e elhinni valaminek a létezését, amit nem látunk, nem hallunk, nem tapasztalunk. És nekem ne adják be, hogy vannak isteni csodák, mert mindre van magyarázat. Logikus ember szerintem nem hisz benne, de akkor bűnösek akik hisznek?
2010. nov. 28. 16:30
1 2 3 4 5 6
 51/57 anonim ***** válasza:

"és mégis hiszik és tudják Isten létét".Nekem itt kezdődik a bökkenő.Hinni olyan dologban tud az ember,aminek nincs bizonyítva a létezése (de elhiszem,hogy van).Tudni meg csak az tudja aki már látta (tudtommal az se egy egyszerű elmeállapot),vagy valamilyen empirikus módon megmérte.

Tudás=bizonyított,legalábbis nálam.Kicsit lehet,hogy be van szűkülve a látóköröm.Próbálok tenni ellene.

2011. jan. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/57 anonim ***** válasza:

Tom83.


Érdekes dolgokat írsz, de ha valakinek mondjuk bizonyítva lett logikai úton Isten léte, akkor az tudássá nőtte ki magát. Viszont ha valakinek ugyanezt a bizonyítást mutatják meg, nem feltétlenül hiszi el, hiába értelmes és logikusan, ellentmondásoktól mentesen felépített magyarázat. Tehát ha a bizonyítást nem hiszed el, akkor kaki van a palacsintában. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. jan. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/57 anonim ***** válasza:

Pont a logikai csűrés csavarás,amitől nagyon félek,mert állati könnyű vele rossz eredményre jutni.Egyik ilyen gyerekes,de szemléltető példa (két állításból egy végeredmény):

-az UFO-k nagyon intelligensek,

-LastOne.Left nagyon intelligens,

-tehát LastOne.Left egy UFO.


Nem mindig jutunk logikai úton valami(ki),létezéséhez.

2011. jan. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/57 A kérdező kommentje:

Ez jó! :D

A 7. csoporttal érdekes vitákat lehet fojtatni, de tök fölöslegesen, mert úgyse jutunk dűlőre! ... Ha mást nem jönnek az idegenek( ami akár lehetne egy Újabb vita kezdete, hogy az idegenek "isten" teremtményei-e)akik nagyon intelligensek, és megválaszolják a kérdéseket! Mert a világ értelme:42! :D

2011. jan. 10. 21:32
 55/57 anonim ***** válasza:
Viszont,hogy még véletlenül se tűnjek egy begyepesedett betonfejűnek,aki leragadt egy nézet mellett,azért elárulok valamit.Lehet játszani a logikával,isten létezik-nem létezik stb.Sok istenérv létezik (kozmológiai,ontológiai,tervezettség...) és léteznek cáfolataik is (mindnek).Viszont a nemlétezésére szintén nincs semmi bizonyíték.(Ezt a verziót is vizsgálom).Ha van,mióta van?Lehet,hogy csak egy rosszul feltett kérdésről van mindössze szó.Ki mondta,hogy egyáltalán a mi felfogásunk szerinti kezdet létezik (agyunk nemigen tud elvonatkoztatni az időskálától,én spec. néha tehernek érzem a vizsgálódáshoz).
2011. jan. 10. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/57 anonim ***** válasza:

Tom83.


Tudom jól, hogy a logika önmagában kevés, kell hozzá az igazság tudni akarása is, és jó sok információ. A hozzáállás sem mindegy, mivel a logika ezer irányba mehet, ja és felesleges feltételezésekről nem is beszéltem. De ha van kellő hit, és van kellő tudás, akkor helyben vagyunk. A logika csak eszköz, tudom jól. :)


A példádban is, az UFO-s ban kevés az infó például. Ha ott lenne, hogy az emberek intelligensek, akkor megdőlne az elv. Teljesen megváltozna a logikai menete.


Az utolsó válaszodhoz.

Magyon jól tudom tehát, hogy logikusan be lehet bizonyítani Isten nemlétét például, de ezt egy felesleges feltételezésből tudjuk megtenni. És a feltételezett dolog magasabb rendbe való berakásával követünk el hibát. Én egy olyan dolgot tudok mutatni, ami nem kifejezetten Isten létét bizonyítja, hanem az emberi tudat elsődlegességét az anyagi megjelenéssel szemben. Mert alapvetően az van elfogadva, hogy az emberi elme a testben van(függetlenül attól, hogy a testet-világot Isten teremtette)...tehát van egy feltételezésünk, miszerint van hozzánk képest kívül egy világ, és abból építünk logikai úton...és találkozunk 6 milliárd nézettel, úgy hogy ez az agy meglátás közös.


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. jan. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/57 anonim ***** válasza:

Azért hisznek az emberek Istenben mert nem tudják hogy pontosan mit akarnak csak úgy vannak a világban és nincs élet céljuk ezért elkezdenek hinni valamiben ami szerintük célt ad az életüknek


Vagy


Nagy trauma érte őket pl meghalt egy szerettük és értelmet próbálnak keresni a halálában, próbálják elhitetni magukkal hogy mindennek van valami felsőbb oka amit mi nem értünk meg soha


Vagy


Olyan nevelést kaptak ami kizárta azt hogy ne higgyenek


Vagy


Hülyék

2012. júl. 27. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!