Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért hisznek istenben? Hogy...

Cakkcakk kérdése:

Miért hisznek istenben? Hogy képesek elhinni a bibliát? (lent)

Figyelt kérdés
Gondolom ezért a kérdésért sok kritikát kapok, de érdekel, hogy mivel magyarázzátok. Olvastam, utánajártam a kérdésnek, és azt találtam, hogy isten bűnnek tartja az ostobaságot. Na de kérdem, nem ostobaság-e elhinni valaminek a létezését, amit nem látunk, nem hallunk, nem tapasztalunk. És nekem ne adják be, hogy vannak isteni csodák, mert mindre van magyarázat. Logikus ember szerintem nem hisz benne, de akkor bűnösek akik hisznek?
2010. nov. 28. 16:30
1 2 3 4 5 6
 21/57 anonim ***** válasza:

Az én véleményem szerint nem Isten teremtette meg az embert hanem fordítva (hú mit fogok ezért kapni...). Az embert az különbözteti meg az állatoktól, hogy ahogy felnő fokozatosan kialakul a személyisége, akarata, értelme. Egy állatnak nincs különösebb személyisége, vagy nagyon sok értelme (bár pl. egy kutyának azért lehet tanítani dolgokat), és teljesen megvan mindenféle isten nélkül. Természetesen, ösztönszerűen viselkedik, amikor fáj valamije, nyüszít, amikor jól érzi magát, csóválja a farkát, mindig elfogadja azt ami történik vele, nem "akar" mást, mint ami éppen történik vele. Az emberben viszont személyisége és bonyolult értelme miatt megvan az a tulajdonság, hogy gondolkodjon a körülötte levő világ felépítéséről, és megpróbálja elkerülni a szenvedést.

Namármost, az hogy nem talál érthető, felfogható magyarázatot a világ keletkezéséről, és egyáltalán arról, hogy mi a célja az életnek, ezért megpróbálja a megértést helyettesíteni a hittel, elkezd hinni istenekben és ördögökben. Nem véletlen az sem, hogy Istent a legtöbb ember egy "apafiguraként" tudja elképzelni, aki irányít védelmez, célokat tűz ki a "gyerekének".

Ez a hiedelem egyébként nem feltétlenül rossz dolog, mert tényleg adhat megnyugvást bizonyos embereknek, de ha belegondolsz, objektív szempontból lehet-e tényleges léte egy ilyen lénynek? Vagy csak ezzel akarják magyarázni az életük értelmét, a világ keletkezését stb. egyes emberek?

2010. dec. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 Fényhordozó válasza:

A relativitás elméletet is csak kevés tudós vizsgálta, mégis elhisszük anélkül, hogy mi magunk reálisan megtapasztalnánk. Akkor a fizikusok nagy része is ostoba?

Amúgy engem is érdekelne, hogy honnan szedted azt, hogy az ostobaság bűn...

2010. dec. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/57 A kérdező kommentje:
Húúú, kedves fény hordozó, azért ne keverd a tudományt, és a hitet! Istent egy ember se tudja képletekkel, kézzel fogható dolgokkal magyarázni! És ezt az ostobaságos dolgot, pont egy istennel foglalkozó oldalon találtam, ahol így-meg úgy ajnározzák hogy mekkora a "teremtő" ...
2010. dec. 4. 14:35
 24/57 Fényhordozó válasza:

Nagyon sok minden van a tudományban, amit nem tudtak bizonyítani, mégis elhiszik a tudósok is, hogy így van. Ott van a sötét anyag...

De az még mindig nem derült ki, hogy az ostobaság miért bűn.

2010. dec. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/57 Fényhordozó válasza:
bocsi, a vége az előbb nem esett le...
2010. dec. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/57 anonim ***** válasza:
Mint mondtam, nem az a gáz, ha valaki nem hisz semmiben, hanem ha bármilyen Istenség létét csupán azzal cáfolja, hogy nem ért egyet a Bibliával. Hogy Jézus nem Isten fia volt, nem zárja ki, hogy Síva vagy Cernunnos létezzen.
2010. dec. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 A kérdező kommentje:

Fényhordozó: ellenben a tudósoknak nincsenek hívői, és nem ragaszkodnak önnön rögeszméikhez, ha nem logikus. A tudomány reális ott mindennek van oka! Na de a kereszténység? Jó néphülyítésre, és adomány gyűjtésre!

16:46: Én itt konkrétan nem minden istenséget tagadok, csak a kereszténység bizonyos pontjait! Amik nem stimmelnek szerintem! Nekem is van hitem, de konkrétan Én, magamban hiszek, és bár szerintem ez a leglogikusabb, mégse fenyegetek másokat, hogy "ha nem hiszel magadban, a pokolban fogsz az örökkévalóságig szenvedni", és hasonlók.

2010. dec. 4. 18:58
 28/57 Fényhordozó válasza:

Az viszont nem maga kereszténység, hanem keresztény egyházak, melyek így gondolkodnak...

Azokat én is tagadom...

2010. dec. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/57 anonim ***** válasza:

"Nekem is van hitem, de konkrétan Én, magamban hiszek, és bár szerintem ez a leglogikusabb "


Isten egyszer rá fog világítani, hogy ez nem így van. Majd megtapasztalod, eljön majd az idő, biztos tudom. Pl. ez egyfajta bűn, hogy ember ennyire csak önmagában hisz, nincs szükség másra. A sátán is önmagában hisz és szereti önmagát. Nem érzed és még nem tudod, hogy így nem tudsz kiteljesedni, nem ismered meg azt a bizonyos szeretetet, mely nem önző. A te esetedben azt tudom elképzelni, hogy vagyonod jelentős részét elveszíted a jövőben és megtérsz, végre hinni kezdesz és akkor nem fogsz így gondolkozni a Bibliáról, egyáltalán nem is fogsz rajta gondolkozni, mint ahogy én sem. A Biblia nem regény, hogy gondolkozzunk rajta, nem értelemmel kell felfogni hanem szívvel! Jézus is azt mondta, hogy aki ismeri és értelmezi a Bibliát, mindig is idéz belőle, nem biztos nagyobb ember Isten szemében, mint aki csak olvassa. Gondoljunk Shakespeare-re: "Néha az ördög is Bibliát idéz."

2010. dec. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 anonim ***** válasza:
A tudósoknak nincsenek hívői és nem ragaszkodnak tulajdon rögeszméikhez? Egy névvel válaszolok neked: Richard Dawkins.
2010. dec. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!