Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért hisznek istenben? Hogy...

Cakkcakk kérdése:

Miért hisznek istenben? Hogy képesek elhinni a bibliát? (lent)

Figyelt kérdés
Gondolom ezért a kérdésért sok kritikát kapok, de érdekel, hogy mivel magyarázzátok. Olvastam, utánajártam a kérdésnek, és azt találtam, hogy isten bűnnek tartja az ostobaságot. Na de kérdem, nem ostobaság-e elhinni valaminek a létezését, amit nem látunk, nem hallunk, nem tapasztalunk. És nekem ne adják be, hogy vannak isteni csodák, mert mindre van magyarázat. Logikus ember szerintem nem hisz benne, de akkor bűnösek akik hisznek?
2010. nov. 28. 16:30
1 2 3 4 5 6
 31/57 anonim ***** válasza:
51%

Kedves Cakkcakk!


Megértem a kételyeidet, és az ellenszenvedet Isten és a Biblia iránt, és azt is, hogy nem hiszel benne. Figyeld meg, még a hívő keresztények is képesek összeveszni azon, hogy mit hogyan kell értelmezni a Szentírásban. Sokakat visszataszít az az álszentség és képmutatás, amit az egyházban látnak. Én hívő keresztényként ezeket látva szomorú vagyok, mert az egyház nagyon eltávolodott az eredeti céljától.


Nem tudom, hogy olvastad-e már az evangéliumok után az Apostolok cselekedeteit. Jézus tanítványai egy az egyben folytatták Jézus szolgálatát, folytatták azt, amit Ő elkezdett. Hirdették az evangéliumot, az emberek megtértek, a betegek meggyógyultak, halottak támadtak fel. Jézus követői teljesen felforgatták az akkori vallásos világot. Szerintem, ha te is látnál néhány nyomorék meggyógyulását, vagy halott feltámadást, és Isten Igéje erejének a munkáját, máshogyan látnád a dolgokat. Bár nem ez a lényeg - sokakat a csodák se tudnak meggyőzni, annyira kemény a szívük.


Nem tudom, mennyire vagy mélyen a sátánizmusban, de nézd meg ezt a videót:


http://www.youtube.com/watch?v=ycrk0qmPSjI


A sátánizmus nem játék, hanem igen is valóságos dolog - én hiszek ebben. És látom azt a szellemi hatalmat (még ha homályosan is), ami e mögött van. De tudom azt is, hogy van egy sokkal nagyobb erő ennél, mégpedig (és ezt most lehet, hogy sokan nem fogják megérteni, de) Jézus Krisztus vérének az ereje. Csak próbáld ki, a Sátán fél Jézus vérétől! Mert ez az, ami őt legyőzte a kereszten! Ez a vér érted folyt a golgotai kereszten, hogy téged tisztává mosson. Bármilyen szennyes is az életed, bármennyire is gyűlölöd magadat Jézus szeret téged, ezt ne felejtsd el! A Sátánnak csak egyetlen fegyvere van, és ezt úgy hívják, hogy hazugság. Ha megismered az igazságod, szabaddá leszel - ezt Jézus mondja. Amint felismered és elfogadod, hogy Ő kicsoda, Ő helyre fogja állítani az életedet...


És nem vallásról beszélek neked, hanem egy személyes kapcsolatról a Mindenható Istennel! Imádkozni fogok érted, hogy ezt te is megtapasztald!

2010. dec. 7. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/57 anonim ***** válasza:

Nem szeretem ezeket az amerikai videókat, mint a youtube, szimplán néphülyítés.

"Oh, my Jesus" és egyéb fajta túlszentimentalizmus...


Amúgy, aki hitetlen elég nehéz elmagyarázni, hogy mit is kell éreznie. Pl. egy igazán ronda, kövér nő nem tudja elképzelni milyen az első csók, ha egy bomba nő beszél róla. Mit mond a ronda: "Hogy képesek szeretni a nők az első csókot? Miért lenne olyan különleges." Hát bogaram azért, mert még nem csókolt meg téged egy férfi sem. Na valami ilyesmi ez is.


A Biblia meg igen távol áll a katolikus egyháztól. Olyan furcsán néz ki, amikor Orbán Viki ott feszít a pápa mellett, mint egy minta istenfélő. Általában, amit cselekszik nagyon nincs összhangban a Bibliában olvasottakkal. És bizonyára neked a hited is gyöngül, amikor ránézel erre a fényképre, eszedbe jut a katolikus egyház utána a Biblia, majd hidegrázás...

2010. dec. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/57 A kérdező kommentje:

10:11: Ez olyan jósnős volt, na mind1.

11:49: És szerintem is a video elég kamu, és alapból, össze kevered a sátán imádást a sátánizmussal.

Azt hiszed az ima segít? Falra hányt borsó! Kiskoromba engem is megtanított a mamám imádkozni, este én is össze tettem a kis kezemet, és imádkoztam. Aztán kezdtek borulni a dolgok, és hiába könyörögtem, hogy ne menjen tönkre a családom, senki sem figyelt rám. És ne mond hogy ezzel "Mittoménki"nek valami felsőbb célja lett volna, Mert Ezzel csinált egy idegroncsot, egy munkamániást, egy bűnözőt, egy sima hitetlent, és engem, amit inkább hagyjunk. És nem én vagyok az egyetlen. A mai világban több hatalma van a gonosznak, és ez isten gyengesége. (Ezt tegyük feltételes módba, mert nem hiszek benne.)

2010. dec. 13. 22:06
 34/57 anonim ***** válasza:
2010. dec. 15. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/57 anonim ***** válasza:
Isten léte nem kérdés... csak az imádata!!! Erre figyelj oda! :)
2010. dec. 15. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/57 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: 12-05 10:11!


Én is magamban hiszek, mégsem vagyok önző! Ez a kettő nem függ össze, ugyanis a hit nem egyenlő a szeretettel, tehát én hiszek magamban, de nem szeretem önmagamat, ahogy egy hívő szereti Istent még akkor is, ha elviszi a feje fölül a házat. A magamban való hit azt jelenti, hogy én arra támaszkodok, amit saját erőmből képes vagyok véghez vinni. Nem egy felsőbb lénytől várom, hogy segítsen az államvizsgámon, hanem a saját képességeimtől. Ha tudom, hogy kettesnél többet képtelen leszek teljesíteni, mert nem értem az anyagot, nem fogok imádkozni, mert úgyse fogok 4-est kapni...

Annyira jó, hogy itt a gyk-n egy csomó kijelentésemre megkapom, hogy milyen önző vagyok, holott egy csomót jótékonykodom, vért adok, stb. és sokkal jobban szeretek adni, mint kapni. Csak mivel magamban hiszek, meg el akarok költözni külföldre egy pár évre, ezért önző disznó vagyok...hagyjuk már!

2010. dec. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/57 anonim ***** válasza:

A képességeid az Istentől kaptad! Ha képességeidet nem az Istentől származónak tartod, akkor Istennek tartod magad, mert azt hiszed, hogy a saját erődből teremtesz, ez pedig isteni képesség, vagyis magadat Isten felé helyezted, tehát bűn! Ha viszont Istentől származónak tekinted képességeid, akkor nem magadban hiszel, hanem az Istentől kapott képességeidben, és ez a helyes!


:)

2010. dec. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/57 anonim ***** válasza:

Ez a helyes szerinted. Mivel én nem hiszek Istenben, én úgy tartom, hogy az ember képességei kialakultak az agy fejlődésével, a felegyenesedéssel, a befelé fordítható hüvelykujj kialakulásával, stb. Tehát én a képességeimet a természettől kaptam, mert én az evolúcióban hiszek, és nem Isten teremtő erejében.

Nem helyezem magam Isten fölé, egyszerűen nem hiszek benne és kész, szerintem pedig ez így helyes.


:)

2010. dec. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/57 anonim ***** válasza:

Az ember akkor kezd el hinni valamiben szerintem amikor olyan problémákkal(kérdésekkel) szembesül amiket logikusan(tudományosan) nem tud megmagyarázni és talán nem is nagyon akar. Ilyenkor kiteszi magát adott vallások szellemi és érzelmi dominanciájának.

Vannak olyan személyiség típusok akik szeretik(elfogadják) ha dominálnak rajtuk és megmondják nekik mit tegyenek. Ezzel megóvják magukat sok kellemetlenségtől, gondolkodástól .Mert mert járt utakon jár és mert jó tartozni valahova(csapatba , egyházhoz , családhoz, párthoz stb.) Lévén az ember társaslény és már rég rájött ,hogy csapatban eredményesebb, kényelmesebb.Az ilyen csapatokban vannak , szokásrendszerek , szabályok stb.Ezeket betartva ,dogmáikat átvéve és soha végig nem gondolva hisznek.


Hát nem ez a személyiség típus vitte előre a világot .


A vallás arra jó , hogy nagy kontrollálható csoportokba terelje a népet, olcsó mesékkel vigaszt nyújtson nekik a bajban.Néha fanatizálásra is használják ami elég nem szép dolog tőlük.

Amikor hívővé válsz a saját érdekeid ellen is teszel,de a saját érdekeben.Állítólag:)

Keresem Istent én is de folyton a józan (talán paraszti:)))ész korlátaiba ütközöm .Isten tetteivel kapcsolatban nagyon sok miértre nem kaptam még választ.Viszont Isten és Krisztus híveinek tetteivel viszont nagyon sokra van válasz és elég kiábrándítóak ezek a válaszok.

Látom a jóakarat felszínét és becsülöm is benne, de a mélyben nem mindig azt találom.

Csak emberek vagyunk az állatoknál néha különbek de még nagyon sokat kell fejlődnünk ahhoz az önzésen, kapzsiságon, mindenáron dominálni akaró és egyéb érzelmi silányságokon erőt vegyünk , önmagunk erejéből a vallás támasza nélkül.

Nekem eddig sikerült így is, de nem ítélem el azokat sem akiknek a kereszténység vagy bármelyik vallás feltétlen hívének kell lennie ahhoz ,hogy a normális emberi magatartás normáit betartsa.Addig míg nem kezdi erőszakosan rám tukmálni magát:))

2010. dec. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/57 anonim válasza:

Ha Istenbe nem is hiszel, higgy abban amit mondott/tett

Tucc mondani olyat az evangéliumokból ami szerinted hazugság v gyökérség?

2010. dec. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!