Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért hisznek istenben? Hogy...

Cakkcakk kérdése:

Miért hisznek istenben? Hogy képesek elhinni a bibliát? (lent)

Figyelt kérdés
Gondolom ezért a kérdésért sok kritikát kapok, de érdekel, hogy mivel magyarázzátok. Olvastam, utánajártam a kérdésnek, és azt találtam, hogy isten bűnnek tartja az ostobaságot. Na de kérdem, nem ostobaság-e elhinni valaminek a létezését, amit nem látunk, nem hallunk, nem tapasztalunk. És nekem ne adják be, hogy vannak isteni csodák, mert mindre van magyarázat. Logikus ember szerintem nem hisz benne, de akkor bűnösek akik hisznek?
2010. nov. 28. 16:30
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim ***** válasza:

11:28

Mi hívők ezt úgy éljük meg, hogy Isten fölé helyezted magad, és magadnak, és a teremtett természetnek a híve vagy!


Ez a te döntésed, és te is fogsz vele elszámolni Isten előtt. De mivel te nem hiszel Istenben úgy gondolod, hogy nem fogsz elszámolni ezzel, és nem kapsz büntetést ezért.


A végén minden kiderül!

2010. dec. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de ahogy én egyre jobban hiszek Istenben, bármit le tudok sz*rni az életben. Annyi idegesítő ember van és ezek az egyedek logikátlan, tökéletlen élethelyzeteket tudnak produkálni, hogy ép ésszel néha elviselhetetlen. De hittel magasról lehet tenni mindenre ami az élet, így maga hülyeség, ezen valóságát el lehet viselni.
2010. dec. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 anonim ***** válasza:

"Az ember akkor kezd el hinni valamiben szerintem amikor olyan problémákkal(kérdésekkel) szembesül amiket logikusan(tudományosan) nem tud megmagyarázni és talán nem is nagyon akar. Ilyenkor kiteszi magát adott vallások szellemi és érzelmi dominanciájának."


A válasz írója 69%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 12:03



Nem akartam eredetileg beleszólni, de ez egy nagyon gyakori tévképzet a nem hívők között, hogy a hívők többsége azért hinne Istenben, mert nem tud valamit (tudományosan, racionálisan) megmagyarázni.


Én nem ismerek ilyen hívőt, pedig ismerek egy párat.

Az ilyen dolgok maximum "elgondolkodtathatnak" valakit.


Akkor már inkább olyanokat ismerek, akik nem igazán mondhatók hívőnek vagy vallásosnak, de ha valaki rákérdez, azt mondják, "valaminek lennie kell", mert annyi minden van, amire nem tudjuk a magyarázatot...

De a Bibliában írtakban konkrétan nem ilyen indíttatásból szoktak hinni az emberek.


Aki "belenő" a keresztyénségbe, az inkább pont fordítva van vele, hogy megvan már a tudományos magyarázat, amire esetleg még a saját szüleinek a korában sem volt, és az azért minimum árnyal kicsit azon, amit gyermekként tanult...


Aki viszont nem "belenőtt", az - kívülről nézve - inkább azért választja, mert "működik", mint életforma. Ezt nem biztos, hogy valaki ilyen hideg fejjel gondolja végig, de végül is - ha azt a részt ignorálod, amikor azt mondják, hogy "Isten szólította meg őket", mert ezt egy megbízhatatlan állításnak tartod - ez áll mögötte.

2010. dec. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/57 A kérdező kommentje:
16:18 ez tipikusan amolyan keresztény féle "fenyegetés": maj istennél elszámolsz ezekkel...stb...stb...stb... Ezzel lehet az ostobákat hívővé tenni! Fenyítéssel! Mert nem azt fogják látni, hogy isten a jó, ő szereti az embereket, és csodákra képes, hanem hogyha nem hiszel, bűnhődsz!
2010. dec. 29. 10:58
 45/57 anonim ***** válasza:

Több csoportra lehet osztani hívőket , hogy ki miért hisz istenben:

1.Kis korától belenevelték (megfertőzték,nagyon nehéz aztán tőle szabadulni,ez a lehjobb módszer)

2.Magától jött rá , hogy valami "nem stimmel" , meg magyarázta magának az isten lehet hogy létezik.Lement egy gyülekezetbe és már meg is erősítették elképzelésében.(Ja majd lehet fizetni a 10-edet).

3.Sikerült vmelyik utcán térítő , házhoz járó illetőnek beijesztenie.

4.Pillanatnyi elmeprobléma (lelki , drogok hatása alatt)

során lát valamit , szerinte látta Jézust , megérintette isten , usgyi a legközelebbi gyülekezetbe , a többit már tudjuk.

5.Hívő kollégák lecsalják a gyülekezetükbe a célszemélyt , az mivel nem nagyon elmélkedik az ellentmondásokon (vagy egyszerűen észre se veszi,vagy ha észreveszi gyorsan "rávezetik" nincs itt semmi ellentmondás) , már be is vette a horgot damilostól , orsóstól , horgászbotostól.A továbbiakat ismerjük.

6.Halálos ágyán biztos ami biztos alapon megtér.


Miért is a Biblia? Nagyon jól összeállított könyv , kimondottan az egyház igényeire szabva.Minden megvan benne , ami a néphülyítéshez szükségeltetik.(Sci-fi , példázatok , életrajzok , UTASÍTÁSOK , no és persze a nemlétező ellentmondások:))

2011. jan. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 anonim ***** válasza:

kedves utolsó.


ez lenne mindegyik csoport?

S mi van azokkal, akik egyszerűen megértették a dolgot? akiknek mondjuk a szeme nyílt fel, és nem jártak semmilyen gyülekezetbe soha, tehát nem lett megerősítve az észrevételük(sőt meg lett, de nem a vallás, hanem a tudósok felfedezései által), utcán sem lettek leszólítva, vallási nevelést sem kaptak(sőt a templomtól nagy ívbe el voltak tiltva szülői részről, az általad felvezetett okok miatt), hallucinálni sem halluztak egyszer sem, és mégis hiszik és tudják Isten létét. Őket hova soroljuk?


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. jan. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 anonim ***** válasza:
Az lesz a 7. csoport.Szerintem ők vannak a legkevesebben.
2011. jan. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/57 anonim ***** válasza:

Még valami,majdnem elfelejtettem...

A tudomány egyre szűkíti a lyukakat , ahova be lehet gyömöszkölni szegény istent.Persze ahogy az emberfia meg tud magyarázni valamit rögtön jönnek az újabb kérdések , kihívások , van akit ez elriaszt,megőrjít és már jöhet is a legkényelmesebb verzió.Egyébként azért csak 6-os a lista,mert ezeket a típusokat ismertem meg (eddig).

2011. jan. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 A kérdező kommentje:
Tom83nál a pont! :D 100%ban igaza van, bár persze mindig vannak kivételek, de tökéletesen leírta a főbb hívő tipusokat!
2011. jan. 9. 15:07
 50/57 anonim ***** válasza:

Tom83.


No de a hetedik csoportról mi a véleményed? Teljesen értelmes emberek, lehet velük bármiről beszélgetni, nem tolakodóak, türelmesek, de mégis tudják és hiszik az a bizonyos Isten létét. Minek lehetne az ilyet nevezni, ha a többi a bolond, manipulált?


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. jan. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!