Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mit gondoltok János Pál...

Mit gondoltok János Pál szentté avatásáról? Ezzel az egyház nem csak lejáratja magát?

Figyelt kérdés
A "csodatételére" gondolok, valami apáca állítólag kigyógyult a parkinson kórból, mert hozzá imádkozott ( kezelőorvosa szerint nem is volt ilyen betegsége :D ).
2011. jan. 15. 17:48
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
De egyébként is elég rossz statisztika. Milliárdnyian szenvednek a földön, és 1 embert kigyógyít a betegségből. Hát nem valami fényes statisztika, ezt el kell ismerni. :D
2011. jan. 15. 17:50
 2/26 anonim ***** válasza:
53%
boldoggá avatják, nem szentté, nem mindegy
2011. jan. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Statisztika??? Szerinted SZENT István, hány embert gyógyított meg? "csak" a hitet terjesztette ...
2011. jan. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán melyik János Pálról van szó? Az elsőről vagy a másodikról?
2011. jan. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

most "csak" boldoggá avatják, ha lesz még több ilyen hülye apáca is, akkor szentté.

Szent István: A hit terjesztése nem elég a szentté avatáshoz, ahhoz csodatételek kellenek.

HA ILYEN EGY CSODATÉTEL, akkor az egész biblia, Jézus feltámadása, stb. hiteltelen számomra.

2011. jan. 15. 18:33
 6/26 anonim ***** válasza:

Ez érdekes! Mármint szerintem Isten tehet valakit szentté!Apcs 9:32 Lőn pedig, hogy Péter, mikor mindnyájukat bejárá, leméne a Liddában lakozó SZENTEKHEZ is.


Apcs 9:41 És az kezét nyújtva neki, felemelé őt; és beszólítván a SZENTEKET és az özvegyasszonyokat, eleikbe állatá őt elevenen.


Apcs 26:10 Mit meg is cselekedtem Jeruzsálemben: és a szentek közül én sokat börtönbe vettettem, a főpapoktól való felhatalmazást megnyervén. Sőt mikor megölettetének, szavazatommal hozzájárultam.


Róm 1:7 Mindeneknek, akik Rómában vagytok, Isten szerelmeseinek, hivatalos SZENTEKNEK: Kegyelem néktek és békesség Istentől, a mi Atyánktól és az Úr Jézus Krisztustól.


Róm 12:13 A SZENTEK szükségeire adakozók [legyetek]; a vendégszeretetet gyakoroljátok.


Róm 15:25 Most pedig megyek Jeruzsálembe, szolgálván a SZENTEKNEK.

Róm 15:26 Mert tetszett Macedóniának és Akhájának, hogy a jeruzsálembeli SZENTEK szegényei részére némileg adakozzanak.


Szóval a biblia szerint a szentek azok a gyülekezet tagjai!


1Kor 7:14 Mert meg van szentelve a hitetlen férj az ő feleségében, és meg van szentelve a hitetlen asszony az ő férjében, mert különben a ti gyermekeitek tisztátalanok volnának, most pedig SZENTEK.


Ef 1:1 Pál, Jézus Krisztus apostola Isten akaratából, az Efézusban lévő és Krisztus Jézusban hívő szenteknek.



A SZENTSÉG NEM VALAMI OLYAN AMI VÁLASZTHATÓ?MERT:


Ef 4:12 A szentek tökéletesebbítése céljából szolgálat munkájára, a Krisztus testének építésére:

Ef 4:13 Míg eljutunk mindnyájan az Isten Fiában való hitnek és az Ő megismerésének egységére, érett férfiúságra, a Krisztus teljességével ékeskedő kornak mértékére


Tehát ha a szenteket lehet tökéletesíteni,akkor ez nem a tökéletesség.


PEACE

2011. jan. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

EGYÉBKÉNT AKI NEM SZENT?AZ NEM KERÜLHET A MENNYBE:


Zsid 12:14 Kövessétek mindenki irányában a békességet és a szentséget, amely nélkül senki sem látja meg az Urat:


1Thess 4:7 Mert nem tisztátalanságra, hanem szentségre hívott el minket az Isten.


Zsid 12:14 Kövessétek mindenki irányában a békességet és a szentséget, amely nélkül senki sem látja meg az Urat:


PEACE

2011. jan. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
50%

Előző: te mindenhova csak Bibliai idézeteket írsz, nem tudsz logikusan gondolkodni, csak ctrl-c, ctrl-v-ni? Mert ha nekem normális érveket mondanak, akkor azt meghallgatom, de ezek a szánalmas xy 16:25 tudomisén baromságok semmit sem bizonyítanak. Az lehet, hogy a Biblia egy jó könyv, de csak egy könyv és nem bizonyíték semmire.

A válasz a kérdésre pedig az, hogy az egyház folyamatosan lejáratja magát. Rájön, hogy amiket állít, az ma már a hülyeség kategóriába esik.

2011. jan. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem János Pál már ott ahol van tojik arra, hogy itt az emberek boldoggá avatják vagy mivé... Mit számit az egy halottnak? :)
2011. jan. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
56%

Ez nem a vallás kategória?

Téged tényleg jobban érdekel egy olyan ember véleménye,aki lehúzott itt pár évtizedet,mint pl. Jézus Krisztus véleménye,akinek a tanításai 2000 év után is milliók életére van hatással?

Egyébként a véleményem a biblia alapján formálom,mert hiszem hogy ez Isten beszéde,és ezáltal az Ő véleménye.

Ezzel szembenálló,illetve ellentétes vélemények éppen ezért hazugságok.Véleményem szerint.

:)

PEACE

2011. jan. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!