Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mit gondoltok János Pál...

Mit gondoltok János Pál szentté avatásáról? Ezzel az egyház nem csak lejáratja magát?

Figyelt kérdés
A "csodatételére" gondolok, valami apáca állítólag kigyógyult a parkinson kórból, mert hozzá imádkozott ( kezelőorvosa szerint nem is volt ilyen betegsége :D ).
2011. jan. 15. 17:48
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

Ja,és szerintem is pont nemérdekli,hogy szentté vagy boldoggá avatják-e vagy nem.

Peace

2011. jan. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
73%
Kezdjük ott, hogy nem kevés az, amit letett az asztalra. Az is tény, hogy hihetetlenül népszerű volt. Az pedig, hogy tett-e csodát vagy nem... Erre csak annyit mondok, hogy a csodák az emberek szívében történnek.
2011. jan. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

Én is kérdeznék valamit ha már a "lejáratásról" beszélünk....


Na szóval a "felvilágosult", egyáltalán "nemsötétközépkori" modern társadalom nem járatja le magát amikor hiteltelennek bélyegzi mondjuk azt, hogy valaki képes gyógyítani, de ugyanakkor egymást érik a tv-ben a kártyajósok, horoszkópok, spiritiszták, mágusok? ja az más tészta ugye...kétszínűség

2011. jan. 16. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
67%

Valóban, a konkrét kérdések elől nem illik a biblia szövegének idézgetésével elbújni, mert te mondasz egy idézetet, én ha nem tudok azonnal, akkor két óra alatt találok olyat ami az előzővel ellentétes, de nencsak vitatkozik vele, hanem 180 fokban állít mást.

Ügyes könyv ez, amit isz. 400-után ollózott össze Szent Iréneus, teljesen önkényesen döntve el, mi legyen benne és mi maradjon ki.Ha ő lehet szent, akkor 2. János Pál ezerszer inkább, mert tételesen NEM igaz, hogy a szenteknek csodákat kellett volna tenni, lehettek mártírok, hitvallók, remeték, rendalapítók, vértanúk, vallásuk révén életüket másokért adók,szegényekről-nyomorultakról gondoskodók, ülözöttek megóvói, az egyház fejlődésében, a hit terjesztésében kiemelkedők- és még lehetne folytatni. A volt Pápa a föntiek közül több kategóriát is betölt.

Régen az volt a hagyomány és a gyakorlat, hogy a nép közfelkiáltással tett szentté embereket, kinyilvánítva azt a meggyőződését amit 2. János-Pál temetésén-ravatalán megjelent 5 millió zarándok a SANCTO SUBITO! zászlók alatt megtett, nevezetesen, hogy lelkükben ez az ember csodát vitt végbe!

Nem az a kérdés, hogy az elhunyt mit "szól", h. szent lett, hanem mi emberek magunknak jelöljük ki őket világító iránymutató nyilaknak. Már régen szent.Ezt a Nagy Pápa megérdemli, pontosabban a hívők érdemlik meg, h. ott legyen, akik közé való, és imáikban közvetítését kérhessék.

Egy félig ateista,(vagy tán egészen az):)

2011. jan. 16. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
eddig kb. nem érkezett egy értelmes válasz sem, már bocs, de egyesek vagy full hülyeségeket kommentelnek be, vagy csak terelik a szót...
2011. jan. 16. 03:27
 16/26 anonim ***** válasza:

Pedig magyarul írtam, és kérdésed egyszerű, szándékosan provokatív stílusát figyelve igyekeztem a nehezebb, mellérendelt mondatokat kerülni.

Láss hozzá újra, meglesz az!

Nagyon idegesítő, hogy mindenféle szekták rászabadítják a provokátoraikat a valláskritikai fórumokra, de akkor legalább magyarul értenétek.

2011. jan. 16. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem kaptál értelmes választ, mert nem azt kaptad, amit hallani akartál?
2011. jan. 16. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
Más-más vallási irányzatú emberek írtak,szemszögükből mind értelmes választ.
2011. jan. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

"Pedig magyarul írtam, és kérdésed egyszerű, szándékosan provokatív stílusát figyelve igyekeztem a nehezebb, mellérendelt mondatokat kerülni. "


Bocs, a tiedet, így fél négykor, kocsmából hazatérve pont nem olvastam végig :)


De azért így visszaolvasva a többi kommentet, azért abban gondolom megegyezhetünk, hogy a legtöbben vagy kitérnek a válasz elől (lásd pl. melyik pápáról van szó?), vagy teljesen másra válaszolnak (pl. "János Pál már ott ahol van tojik arra, hogy" nem azt kérdeztem, hogy egy halott mire tojik ), vagy személyeskednek, vagy bibliai idézeteket copy-pastelnek. Nincs igazam? ;)

2011. jan. 16. 12:49
 20/26 anonim ***** válasza:
Külön bizottság foglalkozik a Vatikánban azzal, hogy vizsgálják egy lehetséges csodatétel valódiságát. Az nem úgy megy, hogy valaki ezt mondja, hogy csoda történt, és oké, elfogadják. Szakemberek segítségével vizsgálják, hogy nem valami más áll a hátterében, természetes folyamat, vagy esetleg átverés. Szóval elég komoly kritériumoknak kell megfelelni a szentté avatáshoz.
2011. jan. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!