Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A JT. Prédikátorainak ki van...

A JT. Prédikátorainak ki van adva, hogy a gyakori kérdések valláskritika és vallás oldalain is terjeszteni kell a "jó hírt"?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 1. 18:49
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
 121/803 Adonaielohim ***** válasza:
30%
Miért félrefordított a Károli fordítás?
2011. ápr. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/803 Adonaielohim ***** válasza:
21%

A XIX. századig bezárólag akkor minden ember kárhozott mert nem JT volt? Isten ilyen üdvtervet tervelt volna ki a népének? A héber nyelvjárásban sehol ismétlem sehol nem találtam és nem ejtik Jehova-nak Istent. YHWH ként írják, (magánhangzók híján) Jahweh ahogy nagy általánosságban ejtenék a héberek ha ki mernék mondani. Sehol a héber szövegekben nem írják vagy ejtik Jehovának. Egy fordítási hiba sajnos. Azt nem tudom, akkor, hogy a Károli fordítás ott helyes ahol Jehova van fordítva névnek és amikor más igéket "idézgetek" akkor meg félrefordított? Én úgy hallottam, (persze ez nem hiteles infó attól még), hogy JTi annyira más nézeteket vallanak, hogy új bibliát kellett, hogy írjanak maguknak az ő értelmezéseik szerint. Nekem ez nagyon arra hajaz mint az Iszlám amit ugye nagy mértékben keresztyén alapokra fektettek Kr. u. 600 körül. Az I. sz.-ban megíródtak az evangéliumok kb 80 körül befejeződött a könyvek írása. Ezek után már minden ami jö hamis tannak kell lennie, a lefektetett igéket megváltoztatni, kihagyni vagy hozzátenni halálos bűn Isten szerint. Még egyszer mondom, nem ismerem a JT tanításokat, innen tudtam meg azt is, hogy tagadják a pokol létezését is amit Isten nem embereknek teremtett.

Nem tudom még mik vannak amik a keresztyénségtől eltérő tanítások de biztosan akad még. Sőt szívesen elolvasnám őket ha válaszban megkaphatom egy JT-től. Egyébként Krisztus valóban minden dicsőséget az Atyának tartott fent, mert az Atya nevében jött nem pedig a maga nevében. Viszont az Atya Neki (a Fiúnak) adott minden hatalmat mennyen és földön amit Krisztus majd vissza fog adni az Atyának miután megítélte a földet és annak lakosait a második eljövetelekor. Minden hála, köszönet és dicsőség Istent illeti. De méltó a bárány (Jézus/Yeshua) is minden dícséretre.


"Kolossé 1:12.

Hálákat adván az Atyának, ki alkalmasakká tett minket a szentek örökségében való részvételre a világosságban;

13. A ki megszabadított minket a sötétség hatalmából, és általvitt az Ő szerelmes Fiának országába;

14. Kiben van a mi váltságunk az Ő vére által, bűneinknek bocsánata;

15. A ki képe a láthatatlan Istennek, minden teremtménynek előtte született;

16. Mert Ő benne teremtetett minden, a mi van a mennyekben és a földön, láthatók és láthatatlanok, akár királyi székek, akár uraságok, akár fejedelemségek, akár hatalmasságok; mindenek Ő általa és Ő reá nézve teremttettek;

17. És Ő előbb volt mindennél, és minden Ő benne áll fenn.

18. És Ő a feje a testnek, az egyháznak: a ki a kezdet, elsőszülött a halottak közül; hogy mindenekben Ő legyen az első;

19. Mert tetszett az Atyának, hogy Ő benne lakozzék az egész teljesség;

20. És hogy Ő általa békéltessen meg mindent Magával, békességet szerezvén az Ő keresztjének vére által; Ő általa mindent, a mi csak van, akár a földön, akár a mennyekben.

21. Titeket is, kik hajdan elidegenültek és ellenségek valátok gonosz cselekedetekben gyönyörködő értelmetek miatt, most mégis megbékéltetett.

22. Az Ő emberi testében a halál által, hogy mint szenteket, tisztákat és feddhetetleneket állasson titeket Ő maga elé:"


"Jelenések 5:11.

És látám, és hallám a királyiszék, a lelkes állatok, és a Vének körül sok angyalnak szavát; és az ő számuk tízezerszer tízezer és ezerszer ezer vala;

12.

Nagy szóval ezt mondván: Méltó a megöletett Bárány, hogy vegyen erőt és gazdagságot és bölcseséget és hatalmasságot és tisztességet és dicsőséget és áldást.

13.

Sőt hallám, hogy minden teremtett állat, a mely van a mennyben és a földön, és a föld alatt és a tengerben, és minden, a mi ezekben van, ezt mondja vala: A királyiszékben ülőnek és a Báránynak áldás és tisztesség és dicsőség és hatalom örökkön örökké.

14.

És a négy lelkes állat monda: Ámen. És a huszonnégy Vén leborult és imádá az örökkön örökké élőt."


Jézus (Yeshua) nem pusztán csak megváltó volt hanem a láthatatlan Isten képe/mása. Kijár neki a hatalom, a dicsóség, a tisztelet, a gazdagság a bölcsesség és az áldás. Ők ketten egyek mint a Szentírás testi és lelki része. Bár végülis hiába "idézgetek" a "hamis" bibliámból a tiétekben biztosan más van és a te vagy ti hitetek szerint az az igaz amit közel Krisztus után majd' 2000 évvel írtak... Valószínűleg 1800 évvel később már jobban tudták értelmezni az addig tévesen tanított, "kárhozatba vezető" eredeti írásokat. Tényleg igaz, hogy az Ószövetséggel nem is foglalkoztok, vagy, hogy csak 144 ezer ember üdvözül csak? Szívesen elolvasnék mást is tőletek, szeretném tudni miben és miért mások a JT tanításai. Előre is köszönöm a segítőkészséget!

Isten áldjon mindenkit.


Jézus nevének jelentése: Isten megszabadít.

YHWH jelentése: Aki Van.

Nevek, jelentéssel de Istennek nincs szüksége megkülönböztetésre mert nincs hozzá hasonló, nincs más Isten rajta kívül. Démonoknak, angyaloknak és embereknek kell a név.

2011. ápr. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/803 anonim ***** válasza:
17%

Kedves és drága Ildikó, mégegyszer kérem tőled, hogy ne minősíts senkit!!! Nem a mi tisztünk ítélni.


Nagyon buzgó vagy, ez dicséretes. A lendülettel nincs baj, de az elhamarkodott válaszokkal nem építesz, sok szügségtelen támadást eredményez, melyek enélkül is jönnek, hát még így!


A fordításokat pedig, ha összehasonlítjátok, nagyon sok érdekesség, sajátos értelmezés derül ki belőlük. Ez nem csoda, hiszen a fordítókat is befolyásolhatja a saját hitük. De az igazság is gyakran kiderül így!

2011. ápr. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/803 anonim ***** válasza:
46%

Kedves Ildikó!

Légy szi írrd már ki a bibliai hejeket ahol a tévtanításról van szó ,vagy ,hogy kik a hamis tanítók,vagy áll próféták. vagy ki a hazug és miről ismerhetőfel,mivel ezek benne vannak a bibliában ,neked tudnodkell,ha nem tudod a biblia sza vaival igazolni ,hogy kik a tévtanítók,hamis Krisztusok,állpróféták,akkor az aszt bizonyítja ,hogy te is és a kedves szervezeted,hamis tanításokat hírdetnek.

De mielőtt le írod az ige helyeket,vesd össze a ti tanításaitokkal.is nehogy ellentmondásba keveredj.

Sok sikert a Biblia tanulmányozáshoz.

Még annyit,hogy 2000 éve az új szövetségben élünk ,ha lehet az Új szövezséges részből keresd ki ,hogy ki a tévtanító.vagy más evangéliumot hírdető ,egyén vagy csoport.

Válaszod eleőreis köszi.

Gabi.

2011. ápr. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/803 anonim ***** válasza:
5%

Kedves Kérdező !

Sajnálom, de nem voltam gépnél,mert utaztam, meg dolgoztam, meg minden,..és még csak most olvastam amit írtál a bibliaolvasásról, és arról ,hogy a tesók felkerestek .

Nos előszöris arra részre válaszolnék, hogy mi csak az ún. Újszövetséget vesszük figyelembe. EZ NEM IGAZ.

II.Timótheusz 3:16 : A TELJES ÍRÁS ISTENTŐL IHLETETT ÉS HASZNOS.. "

Mi a teljes írást vesszük figyelembe, hiszen Jehova azért íratta le az ókori példákat mert - egyrészt tanuságos ( pl. Jób történte ) másrészt: abból következik a " második rész " , és úgy ÁLL ÖSSZE A KÉP egészében.

Az édeni lázadástól, armageddonig. A szövetségek - emberek és Isten között, a próféciák napjainkról ( pl. Dániel könyve ) és a munka, melyet végezni kell, mikorra eljön a vég: Máté: 24:14.

A testvérek nem tudtak KONKRÉT dátumot, és ha te mégis kiszámoltad: hidd el, nem hiteles.

" Azt a napot és órát pedig senki sem tudja, csak az Atya ".. . azonban az összetett jel, melyről Jézus prédikált már beteljesedett.

Figyelj !

Lehet, hogy te nagyon profi vagy, és okos, meg elmélkedsz meg minden.. de : JEHOVA szelleme nélkül a bibliai igazságokat NEM LEHET megérteni. Sok mindent meg lehet érteni belőle,de GLOBÁLISAN nem.

Jehova gondoskodott egy földi szervezetről napjainkban, akiknek megadta ezt a szellemi eledelt:

" Ki tehát a hű és bölcs rabszolga, akit ilyen munkában talál az ura, mikor visszatér? "

- fordítom: KI LESZ AZ A SZEMÉLY / CSOPORT, AKI ENGEM KERES ÉS AZ IGAZSÁGOT KUTATJA, MIKOR JÉZUS - mint az "Ura" VISSZATÉR?


Azt az időpontot, amikor Jézus az égiháborút megvivta és azt, hogy mikor kezdődik el a világrendszer befejezése: NEM TUDTA RUSSEL és a társulata, a nemzetközi bibliakutató csoport.

Azért kaptak MINDENEK FÖLÖTT ÁLLÓ ISMERETET, mert buzgón keresték Jehovát és az igazságot egy olyan történelmi időszakban, amikor a vallások a háborúval és a politikával foglalkoztak ( akárcsak napjainkban ).

NEM VOLT TISZTA INDÍTÉKÚ ember Russelen kívül.

Russel nem volt szuperhős, vagy sztár, sem küldetése nem volt, sem különleges nem volt: CSUPÁN ŐSZINTE INDÍTÉKA VOLT egy olyan világban, és egy olyan időszakban, amikor JÉZUS ÉPP VISSZATÉRT.

Mármint szellemi értelemben.

Jehova tanúi, így én is: SEMMIT NEM TUDNÉK, hacsak a szent szellem, amely OKTAT meg nem tanította volna.

A kiadványainkat ez a szellem felügyeli

Igen ! Jézus Krisztus az Őrtorony szellemi szerzője. A testvérek Brooklin-ban csupán szolgák, akik végzik a munkájukat.

Én más vallású családban nőttem fel.

Azonban SOSEM KAPTAM választ alapvető kérdésekre:

" ha van Isten, miért engedi meg a szenvedést?

mi történik velünk,ha meghalunk? "..stb,.

Amire leginkább nem kaptam választ az volt: " HA JÉZUS MEGHALT ÉRTÜNK, AKKOR MOST MIÉRT ROSSZABB MINDEN, MINT 2000 éve volt? "

Nekem mi hasznom abból, hogy Jézus meghalt értem?

Olcsóbb a kenyér? Nem betegszem meg? Nem fogok meghalni? ... bárkitől megkérdeztem: ezekere senki nem tudott választ adni.

Olyan válaszokat kaptam, amivel kitörölhettem.

" Majd megyek a menybe, öregasszonyok közé, a felhők fölé repkedni "-na köszönöm.

vagy megyek a piros kétszarvúhoz, aki vár a vasvillával és főzni fog egy üstben, örökké.

DE ÉN NEM AKARTAM MENNI egyik helyre sem. !!!

nekem ezek NEM TERMÉSZETES dolgok. Én a TERMÉSZET ISTENÉT kerestem. Azt az Istent, aki csicsergteti a madarakat, aki szökdellő delfineket teremtett a tengerbe, aki létrehozta a csillagos eget... aki ÉLETET adott, amit élvezni lehet. Ezt az Istent nem találtam meg a démonszagú templomban, ahol meredten néztek rám a bálványok és dögszag volt.

Menekültem onnan, amikorcsak elvittek

Jehova tanúja volt egyik kolléganőm, aki adott nekem egy olvasni való könyvecskét, melynek címe: Evolúció vagy teremtés? - és akkor Pesten dolgoztam, időm volt utazás közben olvasni a buszon.. MINDEN OLYAN VOLT, MINTHA HULLANA LE A LEPEL a szememről.

" ez az ! ez az igazság ! "


Velem sosem erőszakoskodtak a tanúk, kedvesen fogadtak..bár eleinte nem akartam járni semmilyen gyülekezetbe, mert sokáig kitartottam amellett, hogy SEMMILYEN EMBERI SZERVEZET-nek nincs köze az Istennel való kapcsolatomhoz.

Ezt sem erőltették. Csak miután már befejeztük a tanulmámyozást, megkeresztelkedtem..rájöttem: NEM FOGOK MÁSHOL TANULNI JEHOVÁTÓL, csak ott.


köszönöm a segítségedet, szívesen beszélgetek veled, bár úgyis inkább győzködés lesz - mindkét oldalról. De nekem szórakoztató. :)

Ha nincs ellenedre beszélgethetünk. :)

2011. ápr. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/803 A kérdező kommentje:

Kedves Ildikó!


Látod ez az írás, "hangnem" és megnyilvánulás illik hozzád.

Nem kell csípőből tüzelni.


Azért a lényeg felett elsiklottál. Ugyanis amit Máténál említesz (a jelek beteljesülése) az már évszázadokkal Jézus megszületése előtt elkezdődtek és ma is tartanak. Sőt Isten indította el az egészet az "átkával" és Bábelnél fejezte be, mikor szétszéledt (szétzavarodott) a nép.


Ha hisztek (és válaszodból az derül ki, hogy a jelenlegi "csonka Bibliát" komplett elfogadjátok) akkor Malakiás könyvében leírtakat is el kellene fogadnotok, mer a valóságot írta le.


Nevezetesen: 4.1-6. közül az 5.

"Ímé, én elküldöm néktek Illyést, a prófétát, mielőtt eljön az Úrnak nagy és félelmetes napja."


És ha igazat mondott az Úr és Malakiás pontosan jegyezte le, akkor addig nincs félelmetes nap, míg Illyést nem látom szemtől-szembe. Ezt nem is lehet kiszámolni - és én sem számoltam ki - de Illyést meg lehet ismerni. Illetve én úgy képzelem, hogy Illyés azért fog szólni az emberekhez (és ne vedd sértésnek, hogy JT testvéreinek biztos), valamit fog mondani és remélem meg is értjük.

Onnantól kezdve lehet készülni a félelmetes napra!


Azt írod, hogy csak Russel volt tiszta indítékú ember, abban az időben amikor Jézus visszatért szellemi értelemben. Konkrétabb bizonyíték (kézzel fogható) ezekre az állításaidra vannak? Ha leírod megköszönöm.


Ildikó engedj meg még egy idézetedet:

" Majd megyek a menybe, öregasszonyok közé, a felhők fölé repkedni "-na köszönöm.

vagy megyek a piros kétszarvúhoz, aki vár a vasvillával és főzni fog egy üstben, örökké.

DE ÉN NEM AKARTAM MENNI egyik helyre sem. !!!" -

és most már tudod, hogy mit akarsz és mi lesz veled?


Várom válaszod. Köszi.

2011. ápr. 7. 22:18
 127/803 Adonaielohim ***** válasza:
Én is hálás lennék ha megesne rajtam a szíved kedves Ildikó és leírnád milyen tanításokban különbözik az általatok kiadott Biblia és az énáltalam forgatott Károli kiadás között mert ez engem őszintén érdekelne. Figyelmedet és válaszodat előre is hálásan köszönöm!
2011. ápr. 7. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/803 anonim ***** válasza:
7%

Gyakori panasz az igaz vallásos tanok keresésénél, hogy több ezer felekezet, sok-sok tanítását egyszerűen nem lehet megismerni, mert egy élet nem lenne elég hozzá.

Csakhogy a névleges kereszténység többsége 3 fő tant hírdet: háromság, lélek halhatatlanság és a szó szerinti kínzóhely vagy állapot, a pokol(tüze) - és ezek nem bibliai tanítások. Nagyon könnyű ezek alapján azonosítani az igaz vallást

2011. ápr. 8. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 129/803 Adonaielohim ***** válasza:
46%

z én "hamis" és félrefordított bibliámban 22 igehely szól a pokolról.


"""1 4Móz 16,30

Ha pedig az Úr valami új dolgot cselekszik, és a föld megnyitja az ő száját, és elnyeli őket, és mindazt, a mi az övék, és elevenen szállanak alá pokolba: akkor megismeritek, hogy gyalázták ezek az emberek az Urat.

2. 4Móz 16,33

És alászállának azok és mindaz, a mi az övék, elevenen a pokolra: és befedezé őket a föld, és elveszének a község közül.

3. 2Sám 22,6

A pokol kötelei vettek körül,

S a halál tőrei estek reám.

4. Jób 24,19

Szárazság és hőség nyeli el a hó vizét, a pokol azokat, a kik vétkeznek.

5. Jób 28,22

A pokol és halál azt mondják: Csak hírét hallottuk füleinkkel!

6. Jób 31,12

Mert tűz volna ez, a mely pokolig emésztene, és minden jövedelmemet tövestől kiirtaná.

7. Zsolt 86,13

Mert nagy én rajtam a te kegyelmed, és kiszabadítottad lelkemet a mélységes pokolból.

8. Zsolt 116,3

Körülvettek engem a halál kötelei, és a pokol szorongattatásai támadtak meg engem; nyomorúságba és ínségbe jutottam.

9. Péld 9,18

És az nem tudja, hogy ott élet nélkül valók vannak; és a pokol mélyébe esnek az ő hivatalosai!

10. Péld 15,11

A sír és a pokol az Úr előtt vannak; mennyivel inkább az emberek szíve.

11. Péld 15,24

Az életnek úta felfelé van az értelmes ember számára, hogy eltávozzék a pokoltól, mely aláfelé van.

12. Péld 23,14

Te vesszővel vered meg őt: és az ő lelkét a pokolból ragadod ki.

13. Péld 27,20

Mint a sír és a pokol meg nem elégednek, úgy az embernek szemei meg nem elégednek.

14. Mt 11,23

Te is Kapernaum, a ki az égig felmagasztaltattál, a pokolig fogsz megaláztatni; mert ha Sodomában történnek vala azok a csodák, a melyek te benned lőnek, mind e mai napig megmaradt volna.

15. Mt 16,18

De én is mondom néked, hogy te Péter vagy, és ezen a kősziklán építem fel az én anyaszentegyházamat, és a pokol kapui sem vesznek rajta diadalmat.

16. Lk 10,15

És te Kapernaum, mely mind az égig felmagasztaltattál, a pokolig fogsz lealáztatni.

17. Lk 16,23

És a pokolban felemelé az ő szemeit, kínokban lévén, és látá Ábrahámot távol, és Lázárt annak kebelében.

18. 1Kor 15,55

Halál! hol a te fullánkod? Pokol! hol a te diadalmad?

19. Jel 1,18

És az Élő; pedig halott valék, és ímé élek örökkön örökké Ámen, és nálam vannak a pokolnak és a halálnak kulcsai.

20. Jel 6,8

És látám, és ímé egy sárgaszínű ló; és a ki rajta üle, annak a neve halál, és a pokol követi vala azt; és adaték azoknak hatalom a földnek negyedrészén, hogy öljenek fegyverrel és éhséggel és halállal és a földnek fenevadai által.

21. Jel 20,13

És a tenger kiadá a halottakat, a kik ő benne voltak; és a halál és a pokol is kiadá a halottakat, a kik ő nálok voltak; és megítéltetének mindnyájan az ő cselekedeteik szerint.

22. Jel 20,14

A pokol pedig és a halál vettetének a tűznek tavába. Ez a második halál, a tűznek tava."""


A halhatatlanság ígéretéről szintén van mit idemásolnom:


"""1. Péld 12,27

Az igazságnak útjában van élet; és az ő ösvényének úta halhatatlanság.

2. Rm 2,7

Azoknak, a kik a jó cselekedetben való állhatatossággal dicsőséget, tisztességet és halhatatlanságot keresnek, örök élettel;

3. 1Kor 15,53

Mert szükség, hogy ez a romlandó test romolhatatlanságot öltsön magára, és e halandó test halhatatlanságot öltsön magára.

4. 1Kor 15,54

Mikor pedig ez a romlandó test romolhatatlanságba öltözik, és e halandó halhatatlanságba öltözik, akkor beteljesül amaz ige, mely meg vagyon írva: Elnyeletett a halál diadalra.

5. 2Tim 1,10

Megjelentetett pedig most a mi Megtartónknak, Jézus Krisztusnak megjelenése által, a ki eltörölte a halált, világosságra hozta pedig az életet és halhatatlanságot az evangyéliom által,"""


A szentháromságról pedig ollózni fogok:


A Szentháromság három személyből áll: 1 Mózes 1:1; 1:26; 3:22; 11:7; Ézsaiás 6:8; 48:16; 61:1; Máté 3:16-17; 28:19; 2 Korinthus 13:14. Az ószövetségi részekben a héber nyelv ismerete segítséget jelent. Az 1 Mózes 1:1-ben a többesz számú “Elohim” van használva. Az 1 Mózes 1:26; 3:22; 11:7 és Ézsaiás 6:8 pedig a többes számú “mi” –t használja. Ez az “Elohim” és “mi” KÉTSÉGTELENÜL több, mint két személyre vonatkozik. Az angolban vagy a magyarban csak két forma van: egyes és többes szám. A héberben három forma van: egyes, kettes és többes szám. A kettes szám KIZÁRÓLAG kettőt jelent. Általában a héber páros dolgokra használja, mint a szem, a fül, a kéz. Az “Elohim” és a “mi” szavak többes számúak – több, mint kettősek – tehát biztosan három vagy több személyre utalnak (Atya, Fiú, Szentlélek).


A Szentháromság minden tagja Isten: Az Atya is Isten: János 6:27; Róma 1:7; 1 Péter 1:2. A Fiú is Isten: János 1:1, 14; Róma 9:5; Kolossé 2:9; Zsidók 1:8; 1 János 5:20. A Szentlélek is Isten: Apostolok Cselekedetei 5:3-4; 1 Korinthus 3:16 (Megtelni Szentlélekkel – Róma 8:9; János 14:16-17; Apostolok Cselekedetei 2:1-4).


Az Atya, Fiú és Szentlélek nem Isten részei, hanem ők Isten. A víz példája már jobb, de még mindig nem írja le tökéletesen a Szentháromságot. A folyadék, a légnemű gőz és a szilárd jég mind a víz formái. Az Atya, Fiú és Szentlélek nem Isten formái, hanem mindegyikük maga Isten. Tehát ezek az illusztrációk adnak egy képet a Szentháromságról, de ez nem pontos. Egy végtelen Isten nem ábrázolható véges módon. A Szentháromságra koncentrálás helyett az a tény a fontos, hogy Isten nagysága és végtelensége egy magasabbrendű természet, mint a miénk. “Ó, Isten gazdagságának, bölcsességének és ismeretének mélysége! Milyen megfoghatatlanok az ő ítéletei, és milyen kikutathatatlanok az ő útjai!” (Róma 11:33-34)


Kezd egyre jobban érdekelni a JT biblia mert ha ezek nincsenek benne akkor nyilvánvalóan teljesen eltérő, más fordítás mint a Károli vagy a King James amik szinte szóról szóra egyformák és mindkettő az eredeti héber és görög iratokból lettek fordítva... Jó lenne tudni más népek és nemzetek a King James vagy a Károli bibliákhoz hasonló fordításokat készítettek azoktól természetesen teljesen függetlenül, vagy pedig a Jehova Tanúihoz hasonló fordítású bibliájuk van természetesen attól is függetlenül?

2011. ápr. 8. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 130/803 anonim ***** válasza:
3%

(Péld 12:28) "Az igazságosság ösvényén élet van, és ösvényének útján nincs halál."

Ez lenne a lélek halhatatlanság bizonyítéka?


(Róma 2:7) "Örök élettel azoknak, akik dicsőséget, tisztességet és romolhatatlanságot keresnek a jó cselekvésében való kitartás által."


Vagyis a "romolhatatlanságot" keresni kell? Nem jön automatikusan? Persze hogy nem, hiszen itt sem a halhatatlan lélekről van szó.


(1Korintusz 15:53) "Mert ennek, ami romlandó, romlatlanságot kell felöltenie, és ennek, ami halandó, halhatatlanságot kell felöltenie."


Ebből viszont kiderül, hogy az égi reménységű hűséges keresztények ajándéka lesz a halhatatlanság, mivel ez a halhatatlanság az emberrel kapcsolatban csak itt (Jézustól) jelenik meg ígéretként. Addig ennek az ellenkezője volt minden zsidó számára a reménység, vagyis bizony a "visszatérsz a földbe" és a "feltámad majd az utolsó napon" ígéretei. Éppen ezért a halhatatlan lélek fogalma még itt sincs megemlítve, hiszen teljesen másról szól.


(1Korintusz 15:54) "Mikor pedig e romlandó romlatlanságot ölt fel, és e halandó halhatatlanságot ölt fel, akkor meglesz az a beszéd, amely meg van írva: „Elnyeletett a halál örökre.”


Tehát csak akkor, nem addig is! Vagyis ez sem arról beszél, hogy a lélek halhatatlanság az emberrel veleszületett tulajdonság lenne.


(2Timóteusz 1:10) "most pedig világosan láthatóvá vált a mi Megmentőnknek, Krisztus Jézusnak a nyilvánvalóvá válása által, aki eltörölte a halált, világosságot bocsátott pedig az életre és a romlatlanságra a jó hír által,"


Itt ugyanaz van - a romolhatatlanság nem volt mindig, az a hűségesek ajándéka.

2011. ápr. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!