Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A JT. Prédikátorainak ki van...

A JT. Prédikátorainak ki van adva, hogy a gyakori kérdések valláskritika és vallás oldalain is terjeszteni kell a "jó hírt"?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 1. 18:49
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
 111/803 anonim ***** válasza:

Azt mondod, Ildikó, hogy értened a szép szóból a Tanúk. Nos, nekem is más a tapasztalatom. Egyetemi hallgató vagyok, és kb. két hete találkoztam egy buzgó JT-vel. Épp a tavasz első sugarait próbáltuk volna meg élvezni, egy parkban a lépcsőn üldögéltünk, és ittuk a napfényt. Alig telt el 5 perc, odajött hozzánk egy néni, azt állította, hogy összetévesztette a barátnőm az unokájával.... (aham... :P), és elnézést kért, hogy tévedett :) No, ez semmi, normális emberek odébb álltak volna, ha látják, hogy terhére vannak a másiknak. Ő mesélni kezdett, hogy itt meg amott járt már életében (és mintegy mellékesen megjegyezte, hogy minderre azért volt lehetősége, mert ő JT). Aztán folytatta a mesét... Mi kénytelen-kelletlen hallgattuk, de persze nem akartunk vele udvariatlanok lenni - lévén, hogy mégiscsak ő az idősebb -, de ő megkérdezte, milyen vallásúak vagyunk, majd mosolyogva elmondta, mennyire téved a közösségünk. De ez nyilván nem baj, hisz itt van ő meg a JT, akik pont miattunk léteznek :) Újra udvariaskodni próbáltunk, mondtuk neki, hogy most már sietnénk, hisz óránk lesz. Erre ő... (aki eddig csak állt mellettünk), leült mellém, és (!!!) megfogta a térdem - gyakorlatilag nem engedett felállni. "Nyugi, csak néhány perc, és befejezzük"-állította. Hiába próbáltam felállni a lépcsőről, ő visszatartott. Nem akarom most a "térítés" részleteivel untatni a vitázókat, de végül oda lyukadt ki a kedves néni, hogy meghívott vmi ünnepre, és megajándékozott minket két folyóirattal.


Senki se értse félre! Nekem is vannak JT ismerőseim, akikkel vita nélkül elfogadjuk egymás nézeteit, és jól megvagyunk, de szerintem pofátlanság az, ahogy a néni viselkedett. Nem akartunk vele udvariatlanok lenni, így ő volt udvariatlan és a nyakunkon lógott, ráadásul még az óráról is majdnem elkéstünk miatta. Ha viszont gorombáskodtunk volna vele, biztosan mi lettünk volna a "hitetlen farkasok" (már, hogy a megszokott metaforáknál maradjak...), akik becsmérlik Istent és szolgáit...


Csak ennyit akartam mondani... és nem a vitázó kedvem miatt, hanem mert én ezt tapasztaltam (bár nyilván nem vettem mobiltelefonnal videóra a nénit...)

2011. ápr. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/803 anonim ***** válasza:
12%

Honnan tudod, hogy a néni valóban Tanú? Honnan tudod, hogy még az, ha az is volt valaha? Honnan tudod, hogy már az, ha az akar lenni? Nem ezt tanuljuk és nem is ez a jellemző - ezt a legtöbben tudják akik találkoztak már velünk.

Lehet ilyen ellenőrizhetetlen példákat felhozni, de minek? Hacsak annak nem, hogy személyeskedő és lejárató szövegeket írjon valaki egy csoportról.

2011. ápr. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/803 anonim ***** válasza:
23%
Ha valaki kitart a jól megalapozott álláspontja mellett (ellentétben a gyakran elvtelen és opportunista világgal), attól még nem lesz fanatikus!
2011. ápr. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/803 anonim ***** válasza:
Onnan tudom, hogy a néni JT, hogy ő maga ezt állította magáról. És mondhatjátok, hogy ez egy ellenőrizetlen példa... Én voltam ott, én éreztem magam kellemetlenül, és nem más... Tudom én azt, hogy vannak más JT-k is, hiszen magam is ismerek ilyen meggyőződésű embereket. És egyébként meg.. minek adott volna Őrtornyot, ha nem JT? (nem beszélve arról, hogy a kis táskájában rengeteg ilyen és más folyóirat volt, amiket be is mutatott nekünk)
2011. ápr. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/803 anonim ***** válasza:

Kedves Ildikó!

Az hogy olvasod a Bibliát, és a társulatod is ,semmit nemjelent, mivel a zsidók már csak tudakozták az írásokat ,mégis elvetették a Messiást ,Isten Fiát.Ugyan abba a hibába estek ,mint a zsidók töbsége 2000 éve,Jézus korában.

Nemhitték el ,hogy Jézus az Atyában van,és az Atya Ő benne.

Meghaltak a bűneikben,pedig tudták ,hogyan hívják Istent,hiszen az ő népérőlvan szó.

Napjainkban sok a hamísítás ,hamísítvány , sajnos a tanúk ,és persze te is ijet követsz ,de ha megtérsz,és elfogadod megváltódnak Jézust, teis ott leszel a Királyságban.Ha megmaradtsz a Jehova név mögött,maga Jézus fog elitélni a hitedlenséged miatt.

Nézdmeg mit kínál Jézus az Új szövetségben.

De valószínű annyira elfogúltvagy ,a saját hitedben,hogy még Jézus sem tudna ,csak nehezen ,meggyőzni arról ,hogy Ő fog itélni élőket és holtakat.Na de erről is megvan a saját magyarázásotok.Úgyhogy nem is fárasztalak tovább.

2011. ápr. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/803 A kérdező kommentje:

Kedves Ildikó !


"Amiben biztos vagyok, hogy ...." a Tanúk között kezdő vagy. Nem kellene felhúznod magad és első kézből reagálni, mert így nem éred el a Felvigyázói szintet (talán nő létedre nem is érheted el).


Még nem tudod, de leírom, hogy én úgy kerültem a Bibliai könyvekkel kapcsolatba, hogy hittársaid megkerestek évekkel ezelőtt. Már akkor is azzal állítottak be, hogy mit szólok a közelgő világ végéhez? Meglepődtem és visszakérdeztem, hogy mikor lesz. Ők sem tudták, mindössze annyit mondtak, hogy hamarosan.


Ez adta a "löketet" és ragadtam kézbe a Bibliát, valamint színes filc kihúzókat. Közben egy füzetben raktam logikai sorrendbe az olvasáskor felmerülő gondolataimat.

Pirossal színeztem ki, amikor Isten a Földön az emberek között volt és beszélgetett velük. Sárgával Jézus családfáját Ádámtól. Nem akarlak untatni, de volt még néhány szempontom. Nem tudom, hogy ti milyen módszerrel csináljátok, de érdemes lenne az enyémből is átvenni a jó dolgokat.


Mikor testvéreid legközelebb eljöttek és a kérdés hasonló volt, akkor kapásból megmondtam nekik az igehelyet. Meglepődtek, azt hitték én is közétek tartozom.


Az igehely: Malakiás könyve 4.5!


Nem tartozom közétek, csak az ész alapján próbálom értelmezni az Ó,- és Újtestamentumot. Teljesen másképp látom, mintha csak a hitre alapoznám. És úgy tudom, hogy ti csak az Újtestamentumot tartjátok hitelesnek (ha nem így van léci javíts ki). Pedig az eleje sokkal érdekesebb és sokkal több értelmes rész van benne, ami az emberiségre vonatkozik.


Ha fejlődni akarsz vagy többet akarsz tudni a Bibliában leírtakból és nincs kellő időd, nagyon szívesen segítek, akár ezeken az oldalakon is.


Üdvözlettel.

2011. ápr. 6. 21:28
 117/803 anonim ***** válasza:
5%

Nem a kérdezőnek, hanem az előtte lévő írónak válaszolok:


Először is: rettenetesen buta vagy a Bibliai igazságot illetően. A kérdezőtől kezdve, majdnem mindenki megütött egy szintet az ismeretben, de te nagyon fertőzött elmével vagy felruházva.

ilyet írsz: " Jézus az Atyában van,és az Atya Ő benne. "

Miről is beszélünk még? Menthetetlen állapot ! 3-ság.

Jézus mindvégig az ATYJÁRÓL és annak Királyságáról beszélt, mi több az ún. mintaimát - a miatyánkot - is ezzel kezdte: " ATYÁNK, SZENTELTESSÉK MEG A TE NEVED "

Na itt jön a démoni nyomás, ami miatt egy teljesen logikus, egyszerű, világos mondatot olyan szintre süllyesztesz, hogy még üres filozófiának is gyenge.

Milyen atya benne jézusban?? Te benned van az apád? Maximum HASONLÍTASZ rá, és EGY AKARATON vagy vele, de NINCS BENNED , EMBER ! Szenteltessék meg a neve ! Tudod, a neve, ami " nem fontos ", a neve, amit nem kell használni, a név, ami: " Sehogy se hívják, mert nincs neki ".

Kettőnk közül ki a szürrealista? a "magasemtudja" mit beszél?

Én ezt a mondatot így értem: Jézus, mint Jehova első teremtménye, a Fia, földön létekor PRÉDIKÁLT AZ ELJÖVENDŐ királyságról, melyet Atyja, akinek neve Jehova rendelt el.


Jézus fog ítélni ! Így igaz, hogy Jehova neki adott minden hatalmat égen és földön, mert Ő az, aki JOGOSAN uralkodhat az élővilág felett, - nem Jehova felett, csak a teremtett világ felett, hiszen Ő váltotta ki az emberiséget a halál és bűn fogságából. Ő az, akivel együtt munkálkodott évezredeken át Jehova.. az Atya . ( Nem a 3- az 1-ben aktív tusfürdő ! ) Hanem az egyedüli igaz Isten !

Jézusról írkálsz itt mindenfélét ! Semmit nem tudsz Jézusról, és ha jól gondolom egy FEHÉR BŐRŰ, IJESZTŐ KÉK SZEMŰ,NYÚZOTT ÉSZAKI FICKÓNAK képzeled, ahogy neked bemutatták babiloni egyházad vezetői.

Jézus valójában TÖKÉLETES, zsidó származású ( tehát kreol ) férfi volt.

Én nem aggódom az ítélete miatt, mert ha Jehova megbízásából a végső ítéletkor úgy dönt, nem vagyok méltó az életre, akkor Jogos lesz tőle, hisz ők biztosan tudják ezt. De amíg élek, addig Őt és Jehovát képviselem.


Ja, és mint hívő személyek, tiszteljétek már meg azzal Jézust,hogy nem akarjátok Jehova székébe ültetni, mert undorodik ettől.

akárcsak a farizeusok, nem elég, hogy mártír halált halt, még ISTENKÁROMLÁS miatt ítélték el.

Ti ne tegyetek már olyat vele, hogy imádott Atyja helyett Őt mondjátok Istennek. SOSEM KÉRTE EZT, sőt azt hangsúlyozta: " Senki nem jó, csak az Atyám "

" Az Atya nagyobb nálam " " Semmit nem teszek, csak ahogy az Atyám mondta nekem "

"' Ez az én szeretett fiam, őt hallgassátok ! " - mondta Jehova az égből Jézus keresztelkedésekor.

Fenn is volt az égben,meg benne is volt Jézusban... hogy van ez?

Amíg Jézus Mária méhében volt ( 9 hónap ) A VILÁGEGYETEM ISTEN NÉLKÜL VOLT?

Hogyan lehet ilyen beteg gondolkodása emberek millióinak? - egyszerű a válasz: " Az ördög, aki az egész lakott földet: FÉLREVEZETI " - normális ember nem gondolna ilyet magától.

2011. ápr. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/803 Adonaielohim ***** válasza:
21%

Kedves Ildikó!


Hívő létedre sajnos ahogy látom nem szellemi a gondolkodásod hanem testi. Ne testben gondolkodj mikor az Újszövetséget olvasod hanem szellemiekben. Az Ószövetség Isten testi szövetsége volt népével az Újszövetség pedig egy lelki szövetség. Test és lélek a két könyv így egy és egész. A szellemi ember nem testből cselekszik, gondolkodik.


"János 10,38

Ha pedig azokat cselekszem, ha nékem nem hisztek is, higyjetek a cselekedeteknek: hogy megtudjátok és elhigyjétek, hogy az Atya én bennem van, és én ő benne vagyok."

"János 14,10

Nem hiszed-é, hogy én az Atyában vagyok, és az Atya én bennem van? A beszédeket, a melyeket én mondok néktek, nem magamtól mondom; hanem az Atya, a ki én bennem lakik, ő cselekszi e dolgokat."

"János 14,11

Higyjetek nékem, hogy én az Atyában vagyok, és az Atya én bennem van; ha pedig nem, magokért a cselekedetekért higyjetek nékem."


Az Atya szent lelke/szelleme az amiről Jézus beszél. Vele van betöltekezve az Atya lelkének erejével az van őbenne. Krisztus pedig az Atyában. Értheti arra, hogy az Atya szívében van Ő, vagy még esetleg a teremtett világ maga van az Atyában erre pontos választ én sem tudok de valami ilyesmi lehet. Itt mindenesetre nem testi hanem szellemi értelmezést kell alkalmazni. Azért mert nem értjük ezt attól még elfogadhatjuk csak mert mi nem találunk rá magyarázatot. Lehet ellene lázadni és okoskodni ez kb olyan amikor a saját gyermekünk lázad és okoskodik olyan dolgokban amit mi értünk ő pedig nem, csak hiszi, hogy igen. A fiam is így van ezzel, 4 éves korára hiába okos, mégsem eléggé érett gondolkodású, mondhatni korlátolt még az elméje egyes dolgok megértéséhez. Mi Isten gyermekei vagyunk, egyes dolgok megértéséhez hasonlóan korlátolt emberi elmével, mégis ha engedelmesek vagyunk Istennek és hisszük, hogy az amit mond igaz és a javunkat szolgálja, akkor hasonlóképpen lehet nekünk is jó dolgunk, mint annak a gyermeknek aki ugyan nagyon szeret szaladgálni gondtalanul, ám mégis engedelmes az édesapjának mikor az megtiltja neki az úttesten való rohangálást. A kisgyermek nem érti, talán fel sem fogja mi az, hogy meghalni vagy balesetet szenvedni, ő szeretne szaladgálni mert neki az a jó. Ám ha nem érti és úgy is engedelmes bizonyára jól lesz neki dolga. Erről szól a hit. Az Újszövetség hitről szól, aki hisz Isten egyszülött fiában az üdvözül aki pedig nem immár elkárhozott.


"János 3:18.

A ki hiszen ő benne, el nem kárhozik; a ki pedig nem hisz, immár elkárhozott, mivelhogy nem hitt az Isten egyszülött Fiának nevében."

Szeretettel.

2011. ápr. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/803 anonim ***** válasza:
48%
Jó hírt nem terjesztenek, csak rémhírt. :) Pl: csak 144 ezer ember üdvözül, ekkor meg akkor világvége, stb.
2011. ápr. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/803 anonim ***** válasza:
0%

A Jánostól idézgetett verseid az "egységről" szólnak a valóságban a görög 'hen' szócska alapján! Ezt a kifejezést Jézus és a bibliaírók is pontosan léírták, hogyan értik.

Jézus az imádatot mindig az általa is imádott Istenére irányította, arra az Istenre, akit nem csak a földön, hanem az égben is imádott hiszen a Biblia ott is "Istenének" hívja.


Egyoldalúan kiemelt versekkel, félrefordításokkal érvelsz. Mellesleg a Tanúk Megváltóként tisztelik Jézust, de szerinte sem Őt kell imádni!

2011. ápr. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!