Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A JT. Prédikátorainak ki van...

A JT. Prédikátorainak ki van adva, hogy a gyakori kérdések valláskritika és vallás oldalain is terjeszteni kell a "jó hírt"?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 1. 18:49
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
 101/803 A kérdező kommentje:

Kedves Ildikó!


Látod a ti honlapotok meg sem említi a posztókereskedőt, pedig ha valóban Isten tévedhetetlen hírnökei vagytok akkor ezt kellett volna tudnotok és leírni a valóságot. Nagyon könnyen ráfogod másra, hogy hazudik, pedig nekem úgy tűnik, hogy te is ebbe a sorba tartozol., Vagy csak tudatlanságodat leplezed?


Korábban írtad a világvége eljövetelének időpontjára, hogy azt csak az Isten ismeri. Akkor forgasd egy kicsit többet a Bibliádat (esetleg kérdezd meg társaidat), mert én találtam rá utalást illetve szimbolikus megjelenítést. Nagyon örülnék, ha te is megtalálnád és megírnád nekem ezt az igehelyet. Meg tudod csinálni? Nagyon nagy kérés?

(Előre is köszönöm.)

2011. ápr. 5. 18:38
 102/803 anonim ***** válasza:
18%

Kedves Kérdező !


A honlapunkat összekevertem a telepített programmal, de azért nem kellene "elítélni", mert sosem állítottam, hogy tévedhetetlen vagyok. bár tudom, hogy te a lehetetlent várod el a tanúktól, mert vadászol a pillanatra, hogy hol tudj valamivel odavágni, mégha az ilyen balga tévedés akkor is olyan örömet okoz, mintha lelepleztél volna egy hamis tanítást. Jó szórakozás ez neked, azonban én nem akarok interneten ilyen szinten gonosz emberekkel VITÁZNI, mert ez már rég nem építő beszélgetés, esetleg érvelés, hanem haszontalan vitatkozás.

Leckét pedig úgy próbálsz nekem feladni, mintha épp a kivégzésem függene attól, hogy megfejtsem a gondolataid.

Te gondoltál valamire, én pedig szálljak be a ringbe.

Nem bibliai ismeretről van szó,hanem arról hogy kitaláljam a te agyad misztikus játékának megoldását.

Ebben nem óhajtok részt venni, mert méltatlan. Jehovához nem fog közelebb vinni, sem téged, sem engem.

Így aztán: hiábavalóság.

2011. ápr. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/803 A kérdező kommentje:

Kedves Ildikó!


Látod te is tudsz "engedékenyebben " írni. Vesd össze a mostani válaszodat korábbi leírásaiddal és rögtön megállapíthatod mennyit fejlődtél jó irányban, előnyödre.


Válaszaidat én egyrészt kihívásnak, másrészt okosításnak fogtam fel és nem sértődtem meg. Ha valamit nem tudtam és rávezettél, megköszöntem.


Utána néztem korábbi leírásaidnak és nevezetesen a végső idő eljövetelének - a Bibliából. Amit kérdeztem (szerinted agyszüleményem, de akkor Bibliai) az a végső időt szimbolikusan megjelenítő igehely lett volna. Azt hittem, hogy ti valóban lelkes Biblia kutatók vagytok és ahogyan én ráakadtam azt ti már tudjátok.


Talán tisztességesebb lett volna agyszülemény helyett töredelmesen bevallanod, hogy nem tudod. Ha jelzed, hogy kíváncsi vagy rá, akkor leírtam volna ezt is. Kéred? Nagyon szívesen megteszem, szeretetből.

2011. ápr. 5. 19:24
 104/803 anonim ***** válasza:
50%

Kedves 17:18!


Némi elégtétel a hozzászólásod, mert akár hiszed, akár nem, ez bizony így történt. És igen, szerintük mi elkárhozottak vagyunk, még akkor is, ha a kárhozat a Jehováknál nem tüzes Poklot jelent, tehát nekem, aki ott volt, ne akard bemagyarázni, hogy nem így történt :)


Mellesleg, ne egy olyan nézzen hülyének, aki más vallásokat a nevükből véleményez.... nagy értelmi szintre utal.

2011. ápr. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/803 anonim ***** válasza:
0%

"mire ők mindig rákezdtek, hogy nem csatlakozhatunk Krisztushoz s mennyben meg hasonlók, kárhozottak vagyunk..."


"Szerintük mi elkárhozottak vagyunk"


Na, ezekből a mondatokból és a kifejezésekből világosan kiderül, hogy a történeted 1. vagy NEM IGAZ, 2. erősen torzított és kiszínezett - de én is határozottan hajlok az elsőre!


Jehova Tanúi tudni illik, nem beszélnek így, nem használnak ilyen szavakat stb... Mi elég pontosan megismerjük azt, ha valaki nem Tanúként akar közülünk valónak mutatkozni, vagy olyan szövegeket ad a Tanúk szájába, amit sohasem mondunk.

2011. ápr. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/803 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 17, 18 ! - vagy tudomis én, mert nincs név írva.. így aztán bármit lehet mondani.

Nem vitázok veled, mert tudom, hogy Jehova tanúi MIT és HOGYAN beszélnek. Egy ún. "tiszta nyelvet ", mely egységes, tehát bármennyiszer leírhatod a kárhozott és pokoltüze szavakat, ÉN TUDOM és Jehova is tudja, de még azok is tudják, akik csak ISMERNEK valamennyire minket, hogy ILYEN SZAVAK NÁLUNK NEM HASZNÁLATOSAK.

Szerintem valami wicca-okkultizmusban hallottad, valamelyik istennődtől.,és most ránk aggatod ezt a jelzőt, névtelenül egy blogon.

Jellemedről sokat elárul az, hogy teljesen inkognitóban vagy, ráadásul kitartasz a böszmeséged mellett.

2011. ápr. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/803 anonim ***** válasza:
13%

Kedves Kérdező !

Amiben biztos vagyok, hogy férfi vagy.

Továbbá megköszönöm , hogy engedékenyebbnek neveztél.

Nem olvasom vissza írásaimat,mert tudom, hogy MINDIG ELSŐ KÉZBŐL REAGÁLOK és olyan szinten felhúzom maqam sok rágalmon, és mocskolódáson, hogy válaszaim indulattal vannak fűszerezve. Azt hiszem már ezért egyszer elnézést kértem, de ha nem :megteszem,hisz Jehova sem arra tanít, hogy "indulattal " prédikáljak.

azonban ezek a blogok sok esetben nem a jó hír hirdetésére, hanem annak MEGVÉDELMEZÉSÉRE szolgál,mert tényleg MINDEKI , mindenfélét írhat rólunk.

motoszka est, tömeges öngyilkosság, agressziv térítés, és hát... ilyenkor levágnám a fülüket,mint Péter a római katonának. :) - ezt poénnak szántam.

Mindig vele vigasztalódom, hogy heves természetű volt, mi több megtagadta Jézust és mégis HATALMAS kiváltságokat kapott. :)

2011. ápr. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/803 anonim ***** válasza:
A fanatizmus veszélyes is lehet.
2011. ápr. 6. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/803 anonim válasza:
Hát én nem akarok beleszólni a vitába, csak apró kérdésem lenne. Az, hogy a JT honnan veszik hogy Jézus nem kereszten halt meg meg hasonlók, meg honnan tudnak ennyi mindent, amikor az egész vallást 1880körül találták ki.Akkor inkább a katolikus, esetleg református vallás, azok kicsit jobb "háttérrel" rendelkeznek...
2011. ápr. 6. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/803 anonim ***** válasza:
10%

:) Jobb háttérrel?? Valóban. A biblia helyett, bibliakritikát tanulnak, a tanításaik mind babilonból erednek. Hogy honnan vesszük Jézus OSZLOPON TÖRTÉNŐ halálát? A történelemi bizonyítékokból. Nézz meg egy dokumentumfilmet az akkori kivégzésekről.

Honnan veszik a kereszt-et? A Tammuz isten imádatból, mely a T bető követkeményeként kereszt lett.

TANULNAK Jehova tanúi,mert TUDNI AKARJÁK MI AZ IGAZSÁG. Meg is tudták mindenben.

Ja. és nem vagyok fanatikus, hanem KIEGYENSÚLYOZOTT és REÁLIS.

2011. ápr. 6. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!