Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A JT. Prédikátorainak ki van...

A JT. Prédikátorainak ki van adva, hogy a gyakori kérdések valláskritika és vallás oldalain is terjeszteni kell a "jó hírt"?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 1. 18:49
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/803 anonim válasza:

lemming:

Mindig megmosolygom picit a tanúkat. (: mindig olyan harciasan belelovalják magukat, és önmagukból kikelve hirdetik az egy igaz istent... és feláldozzák az idejüket és magukat, hogy egy MÁSIK világban jó legyen nekik. Első amit annak idején észrevettem, hogy amit csinálnak, az az egyik legnagyobb önzés. Hiszen végülis a saját megváltásukért "szerveznek" be másokat... pont, mint egy piramis üzlet, csak itt nem a pénz, hanem a megváltás a cél. Közben pedig egyikük se veszi észre, hogy egy tökéletes replikátornak áldozza az életét, egy gondolatnak, egy mémnek, amit egyetlen dolog éltet, ők maguk, akik terjesztik, és egyetlen célja van, fennmaradni és szaporodni! És pont azt a dolgot utasítják el, ami az "istenüket" létrehozta, az evolúciót. És most eretneknek és szörnyetegnek fognak titulálni a legtöbben, és szerintük a pokol tüzében elégő szörnyű ember vagyok, aki kárhozatra született. Nos igen, orvos leszek, ha megérem és embereket fogok menteni. Bűnös tudatlan embereket, akik pokolra valók. Szörnyeteg vagyok. c :

2011. ápr. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/803 anonim ***** válasza:
21%
Révai Ildikóval teljesen egyetértek. Jehova Tanúi rendes,normális emberek akik segíteni próbálnak,ha nem érdekel akkor sem kell ajtót csapkodni,értenek a szóból!Mindíg örülök ha találkozok velük,hiszen annyi "birka" és rosszindulatú ember van!Jó látni őket,én szeretem őket.:D
2011. ápr. 5. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/803 anonim ***** válasza:
10%

Kedves Lemming!

örömmel látom, hogy ön "mosolyog "testvéreim fáradozásán, akik NEM MAGUK, hanem MÁSOK megmentéséért mennek, és miután Jézus rendelkezett e felől a munka felől, így aztán őt mosolyogja ki.

Feláldozzuk az időnket és magunkat, hogy egy MÁSIK világban jobb legyen nekünk? - írja.

Én mosolygom meg Önt, aki ebbe a mulandó, temészetellenes démoni világban értelmet lát. Az ön ideje és energiája, bármit tesz is, és bármennyit tanul is HIÁBAVALÓSÁG, mert semmit nem fog elvinni innen, úgy ahogy ide sem hozott semmit.

Az evolucióban hisz, a nagy bummban, az ősrobbanásban. Ehhez kell aztán képzelő erő, ehhez kell igazán csak a hit, hogy el tudja képzeni, EGY KÖNYVTÁR FELROBBANÁSÁBÓL LEXIKON KÖTEGEK ALAKULNAK KI.

:) -melyikünk a szürrealista?

"Az egyetlen cél:fennmaradni és szaporodni "-mármint nekünk. Ha mi ezt óhajtanánk - noha ez volt az első emberpár feladata, hogy töltse be a földet - akkor nem MÁSOKÉRT élnénk, és Jehova nevének megszentelése lenne életünk elsődleges célja.

"eretneknek és szörnyetegenek fogjuk tartani, aki a pokoltüzében fog sinylődni ". Drága uram! mi nem használunk ilyen és hasonló szavakat, mi több a pokol tüzének tanítását elvetjük , hisz NEM BIBLIAI hanem démoni tanítás ! - mielőtt nagyokat mosolyog rajtunk , ilyenekről tájékozódjon azért.

Látom, nagyon el van szállva attól, hogy ön egyszer orvos lesz- ha megéri. Mit szól hozzá, hogy nem estem hasra, mert rengeteg orvos testvérünk van, mitöbb a ORVOSI ÖSSZEKÖTŐ bizottságunk is van minden államban. Ha jól értem, ön azon próbálkozásokat képviseli majd- mint orvos - amiket az ókori egyiptomiak kezdtek, mikoris életelixíreket próbáltak alkotni az örök élet lehetőségéért, ill ürülékkel és vizelettel igyekeztek gyógyítani a sebeket, melyekkel több kárt csináltak, mint hasznot. JEHOVA előtt bolondság e világ bölcsessége, és ki vitázhat az élővilág alkotójával? Az ön tudása előtt maximum azok esnek hasra, akik nem ismerik a VALÓDI ÉLETET és annak LÉTREHOZÓJÁT. Ma már természetesen nem ürülékkel gyógyítanak, hanem CEMOTERÁPIÁVAL...sugárral, ill. cérnával varrnak, és ollóval vágnak szöveteket. Micsoda előrehaladás! azt mondja, "szörnyeteg vagyok "... Jehova gyógyításához képest mindenképp !

azért imádkozom, ha betegség ér, csak kórházba ne kerüljek, mert azt a megaláztatást és szakbarbárságot, ami ott végbemegy nem kívánja egy porcikám sem. Ennek ellenére nagyon sok orvost tisztelek és valóban vannak életmentő beavatkozások, a munkájukat értékesnek tartom. Az is megfigyelhető, hogy olyan személyek, akik IGAZÁN OKOSAK ÉS SOKAT TANULTAK AZ ÉLETRŐL - akár mikro-atom parányi szinten, akár csillagászati mértékekben- általában ISTENT ELISMERŐKKÉ VÁLNAK. Mert látják, hogy milyen matematikai pontosság és milyen automatikus rend uralkodik a teljes élővilágban.

ha ön evolúcióban hisz és mosolyog Jehova küldöttjein, akkor nem tanult eleget, vagy sosem fogja meglátni az igazi lényegét annak, amit olyan eltökélten képvisel.

2011. ápr. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/803 anonim ***** válasza:
14%

Kedves Kérdező !


A kommentre válaszolnék:

Russel valóban adventista családban született posztókereskedőként, aki rendkívül gazdag volt .

Azonban nem a világvége időpontjának csalódása miatt,hanem őszinte kíváncsiság miatt kezdte el tanulmányozni az írásokat,és ellentmondást vélt felfedezni az egyházak ( így az övé is ) illetve a bibliai igazságok között.Ezért kedzte el néhány társával tüzetesebben kutatni a bibliai igazságot, így lett a nevük: bibliakutatói csoport.

ELADTA MINDEN VAGYONÁT- ami tetemes összeg volt - és a - jelenleg - Őrtorony néven ismert folyóiratok gyártásába és terjesztésébe kezdett. Önkéntesen ! nem anyagi haszonszerzés céljából !

az a probléma az internetes bemutatással, hogy alapvetően ROSSZ irányban elfogult a szervezetünkkel kapcsolatban, így aztán torzít.

Ami még fontos, hogy nem az a lényeg, HOGYAN alakul a kereszténység...tárgyilagos összefoglalással el lehet mondani Jézusról is, amit mondott is sok vallási vezető: " Az ács, József fia "... na ezek nem értették meg soha ki is valójában Jézus.

Az ördög a részletekben rejlik. - mondja egy régi mondás. Igen, ember volt Russel,nem angyal és nem ufó, így aztán volt családja, volt életkörülmény ahonnan elindult, de ez nem változtat azon, hogy Ő ÉS TÁRSAI KAPTÁK MEG AZT A SZENT SZELLEMET, AMIVEL KÉPESEK VOLTAK FELTÁRNI A BIBLIA TELJES IGAZSÁGÁT ! Megértve a próféciákat, a történelmet, a szövetségeket Isten és emberek között és sok óriási nagy tanítást ,melyekbe angyalok kívántak betekintést nyerni.

Lenyűgöz ma is, hogy milyen kikutathatatlan módon rejti el Jehova ezt az ismeretet azoktól,akik nem őszintén keresik őt.

2011. ápr. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/803 anonim ***** válasza:

"mi több a pokol tüzének tanítását elvetjük , hisz NEM BIBLIAI hanem démoni tanítás ! - mielőtt nagyokat mosolyog rajtunk , ilyenekről tájékozódjon azért. "


Azért erről írnál egy kis összefoglalót? Mármint úgy értem, elmondanád, hogy a Tanúknál hogy is van a végső ítéletről való tanítás?

Mert valahogy egy olyan benyomásom támadt, hogy nálatok vannak, akik „mennek a levese”, és ha meghaltak, akkor ott a vége, és vannak, akiket Isten megjutalmaz.

De ha ez így van, akkor tényleg lényegtelen dolog lenne a halálon túli dolgokon gondolkozni, mert vannak, akiknek elég a földi élet jósága, és ha a vége a teljes megsemmisülés, már az is win-win szituáció.

2011. ápr. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/803 Adonaielohim ***** válasza:
81%

Kedves Lemming!


Gratulálok előre is az orvosi pályádhoz és szívből remélem, hogy önzetlen, segítőkész és nagyszerű orvos leszel hazánkban! Annyit szeretnék csak mondani neked, hogy az evolúciós elmélet sem tudományos, annyiban hasonlít a teremtés elmélethez, hogy hit kell ahhoz, hogy elfogadjuk. Az evolúció többet is jelent, mint, hogy a békából királyfi lesz ahogyan ezt ugye az evolúció állítja. Ez hihetetlennek tűnik de van két hatékony varázsszó az: "évmilliárdok alatt". Így már természetesen könnyebben emészthető, hogy békából királyfi lesz csak éppen ugye nem tudományos. Van mikro, makro evolúció, csillagok evolúciója stb. Fizikai törvény, hogy az anyagot sem létrehozni, sem elpusztítani nem lehet. A semmiből senki sem képes anyagot teremteni (Istenen kívül) sem pedig elpusztítani a már teremtett anyagot. Az evolúció szerint a galaxis minden anyaga önmagát hozta létre a semmiből. A teremtés szerint Isten teremtette. Hit kérdése ki mit gondol. Az evolúció szerint a tudatlan anyag véletlenül létrehozta magát, és kialakult véletlenül az ember és az állatok, véletlenül lelkünk is lett, véletlenül tudunk szeretni és gyűlölni. Ez az evolúció egy óriási véletlen Isten nélkül. Az is törvény, hogy az anyagok rendezetlenség felé törekednek inkább, nem a nagyobb rendezettségre (káosz elmélet). Vagyis az élettelen atomok ezrei, egy véletlen pillanatban vagy "évmilliárdok alatt", összeálltak egy kifejlett, szaporodni, a külvilágot minimálisan érzékelni tudó, anyagcserével és egy komplett hihetetlenül bonyolult dns-el rendelkező egysejtűvé? Ráadásul ennek az élettelen és rendkívül rendezetten összeállt atomhalmaznak ami képmása volt egy anyagcserével rendelkező, szaporodni képes egysejtűnek (a mostani űrhajóknál vagy szuperkomputereknél is bonyolultabb), valahogy "életre" is kelt véletlenül?

Én ezt a mesét nem tudom bevenni. Azt látom, hogy minden amit Isten teremtett rendkívül jó és nagyszerű, és nekünk adta és használhatjuk. Minden ami van az Övé és Tőle van nem a miénk. Nem magától van véletlenül. 1966 ban Anton LaVey alapított egy teljesen legális és elfogadott sátánista vallást angliában és amerikában. Ha megnézed a tanításait amiben többek közt az önmagadba vetett hit is szerepel, rögtön viszonláthatod ezeket a "bölcsességeket" a hollywoodi és egyéb filmekben, sőt ártatlannak tűnő gyermekmesék tömkelegében is. Azt gondolom ez nem véletlen és nem emberi, hanem egy természetfeletti terv, ami már évezredek óta halad a kiteljesedés felé. Rengeteg ember állítja azt magáról ő csak önmagában hisz, nincs Isten. Pedig sosem hallottak LaVey-ről sem sátáni tanairól. Ezek az emberek azt hiszik a saját gondolatuk többek közt az önmagukba vetett hitük, és közben nem veszi észre, hogy a világ és a média formálta ki benne hitetlenségét és önmagába vetett hitét ami egy legális sátánista vallás egyik alaptana. Szentül hiszi, hogy őt senki sem manipulálja és a gondolatai a sajátjai, valamint a hívők ostobák és beképzeltek meg félrevezetett gyenge emberek. Az igazság és a valóság szerencsére enbnek a fordítottja. Amit mesének állít be nekünk a világ az a valóság és amit most valóságnak hisznek az emberek az kőkemény hitetés, becsapás és mese. Isten létéről/nem létéről beszélek. Ha nincs Isten mit válaszolsz mi célból élsz? Nincs különösebb cél. Érezd jól magad csak ez a lényeg. Ha szereted Istent pedig Őérte élsz, azért a célért amit megígért nekünk, ráadásul már itt a földön is boldogan, szeretetben testvérek közt teheted.

Csak arra szeretnék rávilágítani, hogy az élet eredete tisztázatlan, az evolúció is az, fajtákon belüli változások vannak bizonyos határokig. De egy faj sohasem alakul át másik fajjá. Fajta és faj két külön fogalom. Egy békából sohasem lesz ember vagy citromfa és ez fordítva is így van. Továbbá ha az osztódás remekül bevált, miért lett a legtöbb faj kétnemű? Mi szükség volt rá? Hirtelen történt vagy évmilliárdok alatt? És közben melyik volt az elsődleges születési forma míg teljesen át nem állt a kétneműségre a természet? Nem egysejtűből, amőbából és békából és nem a majomból lett az ember. A sátán nevetségessé akarja tenni Isten nagyszerű teremtését mely Isten mércéjével is igen jó. Minden téren. Az emberek egyre babonásabbak és okkultizmusban, jósokban, varázslókban meg ilyenekben bíznak Isten helyett, erre nevel a világ. Ezt nem teszi nevetségessé de Istent már igen. Isten léte butaság de az, hogy egyre több "sztár" fordul jövendőmondókhoz, meg fehér mágusokhoz és szellemidézőkhöz az nem nevetséges hanem követendő példa a média szerint. Isten egyenesen óvott ezektől. Isten élettel kapcsolatos törvényeit kutatják a tudósok és sokmindennek a miértjére és hogyanjára rájönnek. De ez nem zárja ki Isten létezését. Isten nem tagadja a tudományt hanem a tudomány szeretné letagadni Isten létezését. Higyj önmagadban, Isten nem létezik, csak érezd jól magad, legyél ösztönlény, nem számít semmi. Carpe diem, élj a mának. Az evolúciós mesehabos történet Isten létezésének a tagadása, a teremtésből való kizárása. Ráadásul még közröhej tárgyává is teszi ezt a Sátán. Minden ember eldöntheti szabad akaratából miben hisz és el is dönti élete folyamán és a döntése az övé lesz. Nagy súlyú döntés, olyan amit a bölcs ember előbb minden oldalról megvizsgál mielőtt egy életre szóló döntést hozna és nem csak az egyik oldal állításaira alapoz mert az kényelmes neki. El lehet dönteni, hogy Istennel élek vagy nélküle. Nélküle élek egy életet, ahol az a fontos, hogy én jól érezzem magam, nem számít semmi, bármit megtehetek és ha nem jön rá senki mert olyanhoz volt kedvem még meg is úszom a büntetést. Vagy élek Istennel egy szintén boldog, tiszta és becsületes életet, határozott értkékrendekkel, az Ő bölcsessége szerint, Neki munkálkodva békességben Vele a családunkal és hittestvéreinkel valamint általában az emberekkel szeretetben. Amiben tisztelem a feleségem és szeretem, szövetségben élek vele is úgy mint Istennel és nem pedig elárulom, megcsalom elhagyom őt mint rengeteg hitetlen akik sokszor kérkednek is ezekkel a dolgokkal, tisztelet a kivételnek. Tudjátok ha nem létezik Isten akkor egyikünknek sincs semmi félnivalója, gondja, meghalunk és kész, filmszakadás. De ha Isten létezik, akkor míg a hívőknek akkor sincs semmi félnivalójuk, addig az Istent tagadó hitetlen embereknek akik elutasították őt egész földi életükben nagyon is van. Mert oda kerülnek amit Isten nem embereknek, hanem a sátánnak és bukott angyalainak készített. Ő kinyújtja a kezét minden embernek de ha a szabad akaratunkból ezt elutasítjuk, senkit sem hibáztathatunk érte majd csak önmagunkat akiben hittünk...

Szívből kívánom, hogy legyen látásotok a mondanivalómra, alaposan vizsgáljátok meg minden oldalról a teremtés és evolúciós elméletet, olvassátok el az Újszövetség evangéliumait, lássátok meg ki és miért uralkodik jelenleg a világunkban és, hogy Krisztus az egyetlen aki ebből kiutat jelent a számunkra. Nézzetek utána történelmi dolgoknak is, szabadkőművesek, illuminátusok, milyen okkult beavatásaik vannak, mik a céljaik és, hogy a világ miért halad "véletlenül" az általuk kitűzött céljaik felé. Milyen multicégek és hogyan kapcsolódnak össze okkultizmissal, illuminátusokkal, szabadkőművesekkel, kabbalizmussal. Érdek nélkül mondom ezt el nektek, minden felekezettől függetlenül, sem pénzt nem kérek senkitől sem senkit semmilyen felekezethez nem hívok. Azt mondom csak keressétek Istent, olvassátok el az Ő igéjét mielőtt más dezinformációk alapján megvizsgálás nélkül véleményt alakítotok Róla és térjetek meg. Mert nincs más valóság Istenen kívül.


Dicsőség Istennek!

2011. ápr. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/803 anonim ***** válasza:
65%

Kedves Ildikó!


Hadd osszak meg veled egy történetet. A kislányaim 8 és 10 évesek, s minthogy én wicca vallású vagyok - az én időmben ez még nem tinilányok divatvallása volt, és már nem spiritiszta hülyeség -, ők is ebben a nézetben nevelkednek. Ami azt jelenti, hogy bizony ismernek más vallásokat is, templomban is jártak és amikor a nagyobbik osztályában hittanóra indult, megkérdeztem, akar-e járni ( a mi vallásunk szerint alapvetően mindenki ugyanabban hisz, mert a vallások istenei az Istennő és az Isten különböző aspektusai). Szóval, az én kislányaim is wiccák, már amennyire érdekli őket a vallás, de nyilván még nem abban a korban vannak, hogy nagyon mélyen megértsék a hit lényegét.


Na mármost nemrégiben odajött hozzánk néhány Jehova tanú az utcán. Nem hajtottam el őket, végül is napozni mentünk ki egy melegebb délutánon, ráértünk, hallgassuk meg őket, hadd okuljanak aznap is valamit a lányok.

Az asszony - két férfival volt - elmondta szépen a magáét, az egyik pasi meg kis térítős füzetecskéket osztott nekünk. Jól van, megnéztük és meghallgattuk, hogy ha nem úgy cselekszünk, ahogy a Biblia mondja, akkor a végső időkben el fogunk pusztulni, mert a Sátán gonoszsága mételyezi a szívünket és miegyéb...

Kaptak azon, hogy olyan türelmesek voltunk és nyomban meghívtak minket valami Jehovás találkozóra. Mondom "nem". Körülbelül háromszor mondtam nemet, mire ők mindig rákezdtek, hogy nem csatlakozhatunk Krisztushoz s mennyben meg hasonlók, kárhozottak vagyunk... basszus, a 8 éves gyerekemnek próbálta bemagyarázni, hogy milyen szörnyűség vár rá, ha nem hisz Jehovában...


Erre megszólalt a nagyobbik lányom, hogy: "De az Istennő és az Isten azt nézi, hogy valaki jóember-e, nem azt, hogy miben hisz." Na, a jehovások elsápadtak és tovább magyaráztak, hogy ez hazugság, pogányság és bűn. Csak azért tudtam lerázni őket, mert kijelentettem, hogy megyünk....


Nos, ez aztán fantasztikus közlése a jó hírnek... és még az én lányomat nézik hülyének, amiért az emberi jóságban hisz, nem pedig a válogatásban...

2011. ápr. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/803 anonim ***** válasza:
18%

Jó volna ha vennétek a fáradtságot,és olvasnátok a Bibliát is ,és meglátnátok hogy Jézus Krisztus mondja ,hogy tanúim lesztek,Jeruzsálemben,egész Júdeában és Samáriában,sőt egészen a föld végső határáig.Ap.csel.1rész-ben.

Eleve a nevüksem jó a J.T.inak ,a tanításuk meg hogyan lenne jó ,ha nem jó az alap?A szándékuk talán még jó is volna,csak az evangéliumot másképpen hírdetik mint a Biblia ,vagy Pál ,vagy Péter,vagy maga az Úr Jézus.

Kezdjétek el olvasni az Apcselt,és lássátok meg mit hírdettek az evangélisták!És ahoz tartcsátok magatokat.

Mert aki más evangéliumot hírdet : az átkozott!!! Galata lev.Attol még ,hogy aranyosak,segítőkézségük megvan,és jó embereknek tartják őket ,attól még tévtanítók.De ezt csak az tudja felismerni aki ismeri az igazságot,amit a Biblia tanít,és nem azt amit a tanúk tanítanak.

2011. ápr. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/803 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kislányait nevelő anyuka !

amit leírtál arra kapásból azt mondom, hogy NEM IGAZ, és rágalmazod Jehova tanúit, mert az a tanítás, melyre hivatkozol NEM JEHOVA TANÚI TANÍTÁSA.

Konkrétan, hogy ha nem jössz el a rendezvényre, akkor TE kárhozott szívü vagy, és jól meg leszel büntetve.

ez amit te mondasz, a legjobb esetben is sarkítás, de ami valószínűbb hazugság.

Ami 2 dologból fakadhat: az egyik, hogy nagyon utálsz minket- ami általános az embereknél, a másik: nem figyeltél oda a nagy napozásban arra, amit mondtak neked.

Megbocsájs, nem tudom mi az a wicca vallás, már a neve is gáz kicsit, ne haragudj, de ezen mosolyognom kell.

Hogy te nem hajtottad el a tanúkat, az igazán megtisztelő számunkra,mert minden vágyam személyszerint nekem is, hogy egyszer egy wicca-vallásúval hozzon össze az élet.

Pfuuuu.

2011. ápr. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/803 anonim ***** válasza:
5%

Kedves - "olvassátok a Bibliát " hozzászóló !

Köszönjük a tanácsot ! Én naponta olvasom, a társulatunk pedig 200 éve lassan.

:) Köszönjük mégegyszer a tanácsot.

2011. ápr. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!