Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért gondolja minden vallás...

Miért gondolja minden vallás azt, hogy Isten nem csak mindenható és mindenttudó, hanem egyszerre jóindulatú is, vagyis "irgalmas"?

Figyelt kérdés
Egy "passzív", be nem avatkozó Isten miért elképzelhetetlen?
2011. máj. 20. 12:21
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:

Nade László.


Persze hogy hibázunk mindannyian, hiszen az "eredendő bűn" minket is terhel.

Az külön érdekes, és logikus, hogy éve ehetett volna az almából (egyébként nem is biztos, hogy alma volt).

Engem az zavar, hogy ha Isten mindenttudó, és tökéletes, valamint az ördög egy bukott angyal, akkor hogyan lehetséges, hogy Isten nem tudta, hogy Lucifer (fényhozó) nem tökéletes? Hiszen ha bűnbe esett ez az angyal, akkor nem lehetett tökélete. Egy tökéletes angyal nem fordult volna szembe az alkotójával.

Lucifer hibát követett el, tehát eleve nem volt tökéletes, ha hibázhatott. Isten mindenttudó, és mindenható, tehát előre tudta, és szándékosan alkotta hibásan Lucifert?

Ha így van, akkor miért bűntette az embert aki megint az ő tudtával hibás (mindenható)?

Hogyha mindenről eleve előre tud, és bármit megtehet, bármit megelőzhet, akkor miért az ördög, vagy az ember a hibás, a felelős?

Nem arról van szó, hogy ha semmi hiba nem történik, akkor nagyon unalmas lenne a világ, a Biblia pedig a teremtéstörténetre szorítkozó kis füzet lenne?

2011. máj. 22. 20:09
 22/23 anonim ***** válasza:

Némi féreértések vannak.

Előszőr is, nem alma volt. Mivel nincs ember, aki tudná, hogy mi volt, így nem is érdemes tippelgetni.

Másodszor: Ki mondta, hogy a sátán tökéletes volt? Ez hol van benne? Isten azt mondta, hogy minden igen jó.

Egyáltalán mi a tökéletes? Lehet, hogy ami nekünk tökéletesnek tűnik, az az Isten szemében nem az, vagy éppen fordítva...de ebbe most ne folyjunk bele.


Azt tudtad, hogy nincs benne a Bibliában az a szó, hogy Lucifer? NEM Lucifer a neve.

"Lucifer egy latin szóösszetétel a lux,lucis (fény) és fero (hozni) szavakból, jelentése így „fényhozó”. Legelőször görög és római költők használták a Vénusz bolygó jelzőjeként."

Ez nem igazán Biblikus, igaz?

De ezt csak érdekességnek szántam...

Ha Isten úgy alkotott volna meg téged is, hogy minden "félrelépésedről" tud, tehát azokat meg is akadályozná, azaz folyton korlátokat szabna, folyton az akaratod útjába állna, az tetszene? Isten nem robotokat teremtett, akik folyton lesik minden kívánságát, és folyton hajladoznak előtte. Sem az angyalok, sem az emberek nem ilyenek. Ezt szeretnéd? Mit gondolsz, mitől vagy te ember? Miért teremtett olyannak, amilyen vagy? Mert így volt kedves neki. Szerinted ha ilyen állapotból megtérsz, Krisztust követed, és hited által "kiérdemled" az üdvösséget az nem igazságosabb, mint egy árokban, melynek magas fala van, terelgetné nyáját?


Róm 9,20: "Sőt inkább kicsoda vagy te óh ember, hogy versengsz az Istennel? Avagy mondja-é a készítmény a készítőnek: Miért csináltál engem így?"

2011. máj. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:

Isten valóban nem mondta, hogy tökéletes, valóban azt mondta, hogy "igen jó".

Mindössze arra gondoltam, hogy amennyiben Isten tökéletes, úgy teremthetett volna tökélete teremtményeket is. Hogy nem ezt tette, erre nyilván jó oka volt.

Hogyha Isten mindenttudó, akkor tudnia kellett, hogy teremtménye fel fog lázadni, így nem is neheztelhetne rá.

Ugyanakkor Isten nyilván pontosan tudja előre, hogy melyik "bárány" fogja az üdvösséget kiérdemelni, és melyik nem. A bárányok szabadsága ezért egy illuzio. Sorsuk el van rendelve, csak úgy hiszik, hogy van döntési helyzetük.


Róm 9,20: "Sőt inkább kicsoda vagy te óh ember, hogy versengsz az Istennel? Avagy mondja-é a készítmény a készítőnek: Miért csináltál engem így?"


Versengeni? Nem. Arra azért kíváncsi lennék, hogy "Miért csinált engem így?"

2011. máj. 25. 23:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!