Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A vallás mire jo meg az isten...

A vallás mire jo meg az isten minek van a képzeletükben?

Figyelt kérdés

De csak épp értelmes välaszokat kérek fanatikus hivök kiméljenek ateista vagyok

És nem kérek regényt se


2008. aug. 25. 08:37
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
85%

Szia!

Én erre azt tudom mondani,hogy szerintem az emberek úgy gondolják(legalábbis ismerőseim között,de persze vannak kivételek),hogyha valamilyen problémájuk van akkor kézenfekvő megoldásnak tűnik az,hogyha elmennek imádkozni és Istentől várják a segítséget,de konkrétan nem tesznek semmit,"csak" imádkoznak..

Én úgy gondolom,hogy ezek csak szavak

De egyébként én is vallásos vagyok,de már nem Istentől várom a megoldást,nem az ő segítségében hiszek,hanem magamban:)

egy ideig vártam aztán meguntam,és akkor tettem is az ügy érdekeében

meg én sokszor abba is belegondolok,hogyha Isten irányít mindent,és a jó ugyanúgy tőle származik mint a rossz(nekünk ezt tanították)akkor ha úgy akarta volna,nem kellet volna háborúknak lenniük,nem haltak volna meg annyian

de nem akarta úgy,így jött a szenvedés és a nyomor...

2008. aug. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
74%

Hát akkor milyen választ kérsz? Bennünket, hívőket kizársz a válaszadásból (akik szerint van valami jó a hitben). Akkor ki mondja meg neked, hogy mi a jó benne? Azok, akik szerint mese az egész?


Vagy tulajdonképpen ez nem is egy kérdés akar lenni? Ha mégis, akkor mire vagy igazából kiváncsi?

2008. aug. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
76%
Én például nem hiszek Istenben, de az előttem szólónak igaza van. Ha olyanokat kérdezel, akik nem hiszen, éppen azok fognak válaszolni, akiknek fogalmuk sincs az egészről.
2008. aug. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
97%

Rövid leszek:


Nem vagyok hívő, de szeretnék az lenni, de sajnos ez nem kívánságműsor.


Anyu halála után, a hívő testvérei sokkal könnyebben dolgozták fel a halálát, mert a hit az egy REMÉNYSUGÁR, bármiben is hiszel. Míg én, aki "tudom" hogy ha a szív, az agy leáll, olyan mintha aludnánk, (nincs tudatnak hívom) ezzel vége a tudatos létnek.

2008. aug. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 A kérdező kommentje:

hüjék vagytok én nem azt irtam hogy hivők ne irjatok csak fanatikusak ne tudjátok mit jelent az ja meg elfogultak se irjatok

de még értelmes választ nem kaptam

2008. aug. 25. 11:17
 6/44 A kérdező kommentje:

az anyukád halálát persze hogy te nem ugytudod feldolgozni mint ők de ez nem hit kérdése

én sok ojat ismerek akik hivők és még most is azon rágódnak hogy pl meghalt a férjük 20 éve és mindig azt mondogatják ellenben aki testvére volt nem hivő éli tovább az életét nem szabad megállni

részvétem neked

2008. aug. 25. 11:21
 7/44 A kérdező kommentje:
és mért van az hogy a hivők és templomba járok akik hisznek istenbe azok nyomorultak szegények többnyire aki meg dolgozik éli életét az halad előre jo kocsija szép lakása van szép családja és azoknak is megvan mindenük a hivők meg csak várják a feltámadást és istent aki megsegiti őket de hogy esetleg egy betegséggel a tulvilágra mert ugylátom a templomba épp eszü ember neeem jár be
2008. aug. 25. 11:25
 8/44 anonim ***** válasza:
74%

mivel nem akartál regényt ezért nem érvelek kölönösebben, csak a lényeg.


A tarsadalmat a ma ismert formájában, a fontosnak tartott értékekkel a vallások, pontosabban egy felsőbb hatalomba vetett hit hozta létre. Mindazon értékek, melyeket manapság fontosnak tartunk, mint pl. az emberi jogok, mi a jó és mi a rossz, társas és párkapcsolat stb. nem levezethetőek, nem létrehozhatóak ateista/matarialista gondolkozással. Sőt, pontosan az ellenkezőjét kapjuk.


Sokszor szokták azt mondani, hogy a hit, a vallás a gyengék mentsvára, akik képtelenek szembenézni a valósággal. Pedig a dolog pont fordítva van. A hívőnek nagyobb, súlyosabb felelőlésge van, mint az ateistának. A hívők valamilyen célt szolgálnak életükben és a halálukkor szembe kell nézniük, számot kell vetniük azzal, hogy miként is élték le az életükte. Ezzel szemben az ateista csak kimúlik a világból, életének, életmódjának nincs következénye.

2008. aug. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
20%

van aki kocsmába jár van aki templomba mind a kettő elitélendő sztem nemtom mi van a templomba nem voltam még ott kocsmába már igen de oda többeen is járnak ugytom sztem a papok nem jol prédikálnak mert mint tartja a mondás

bort iszik vizet prédikál

én inkább egy cgánnyal haverkodom mert nála tudom mire számithatok de egy papal vagy hivővel lásd pándi andrás belgium de tudok pár nyomorult papot akik ijet tesznek pedofilok at is jo néhányat

2008. aug. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
97%
Szeretném ha nem magyaráznád meg a válaszomat, nem az volt a lényeg. Nem tudhatod éltem-e édesanyámmal, egyáltalán találkoztam-e vele stb... a lényeg nem ez volt, hanem a halál feldolgozása a HIT SZEMSZÖGÉBŐL. Remélem érted már, olvasd a válasz többi részét is.
2008. aug. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!