Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mit szóltok ahoz hogy növekedi...

Mit szóltok ahoz hogy növekedik az ateisták és az agnosztikusok száma viágszerte? Ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
Amikor legutoljára olvastam már az Iszlámországokban is növekednek. (ezt úgyszámítjuk ,hogy a szabad akaratukból azok nem úgy mint É koreában vagy kínában.nemet és kort irjatok ha akartok.
2011. jún. 11. 19:06
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/151 anonim ***** válasza:
93%

Andalúzia nagyon szép, rengeteg mór emlék van. De amit a katolikusok még véghezvittek azóta, még jobban lélegzetelállító.


Lehet, hogy a középkor koszos, sötét, beteges volt. De nemcsak az araboknak köszönhetjük a jólétet. Tudtommal már az ókori Rómában a mai korhoz hasonló csatorna és vízhálózat kiépítése megoldott volt. A római utak a mai napig tökéletes állapotban fennmaradtak, és még manapság sem tudunk olyan utakat készíteni. Mindenki tiszta, ápolt volt. Ugyanez mondható el az ókori Görögországról is.

A legnagyobb hatalom, pedig Babilónia, ez sem tartozott éppen a muszlim valláshoz...Virágzott a kereskedelem, tisztaság, fejlett kertépítészet, építészet stb.

2011. jún. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/151 anonim ***** válasza:
0%

"De amit a katolikusok még véghezvittek azóta, még jobban lélegzetelállító."

Mert csak át kellet nevezni az utcákat, tereket, meg volt tudomány, amit hasznosíthattak. De ugyan akkor a szabad parasztoktól elvették a földjeiket, és jobbágyokat csináltak belőlük.


"Lehet, hogy a középkor koszos, sötét, beteges volt. De nemcsak az araboknak köszönhetjük a jólétet."

Persze hogy nem. De előrébb voltak, mint az európaiak.


"Tudtommal már az ókori Rómában a mai korhoz hasonló csatorna és vízhálózat kiépítése megoldott volt."

Meg nyilvános wc-k is voltak, amiket nem paravánozták el egymástól. Lehetett egymással, meg a járókelőkkel beszélgetni "menet" közben.

2011. jún. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/151 anonim ***** válasza:
75%

jé rájöttem hogy én agnosztikus vagyok. köszönöm! :D

hát azért van mert kinyílt a világ, az emberek nem csak azt látják hogy a kis közösségükben mindenkinek van A vallása és az a biztos és egyetlen igazság. szerintem ez jó dolog.

2011. jún. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/151 anonim ***** válasza:
75%
előző: 20/L
2011. jún. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/151 anonim ***** válasza:
90%
Azt senki nem tagadja, hogy az érett középkori muszlim kultúra hasznos és fejlett volt, azonban a legújabb kori, vallási fanatizmussal átitatott fajtája már káros és veszélyes. Ma a síita-szunnita szembenállással körülbelül ott tartanak, ahol a keresztény világ tartott a XVI. században, a vallási háborúk idején. Egy jó ötszáz évvel le vannak maradva. Amennyiben ez nem észrevehető, az csak is az európai kultúra fejlesztő hatásának (és pénzének, lsd. Szaúd-Arábia) köszönhető.
2011. jún. 13. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/151 anonim ***** válasza:
0%
Te miről beszélsz? Európróbában, még ma is robbangatják egymást a protestánsok, katolikusok(és ez nyugaton), annyit amit a síták, szunniták nem robbantottak soha!
2011. jún. 13. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/151 anonim ***** válasza:
66%
Az ír kérdésre gondolsz? :) Mert azon kívül én nem ismerek más, ilyen jellegű kérdést a XXI. században. Egyébként is, tájékozatlanságra vall az ír nacionalisták akcióit vallási töltetűnek beállítani manapság.
2011. jún. 13. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/151 anonim ***** válasza:
90%
*ilyen jellegű problémát
2011. jún. 13. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/151 anonim ***** válasza:
93%
Muszlim: Akkor linkeld a forrást, ha a keresztények is egymást robbantgatják! Biztos igazad van, de szerintem te csak az iszlámot akarod mosdatni.
2011. jún. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/151 anonim ***** válasza:
5%

Azt, hogy egyre több a sehonnai bitangember.

Hatott a libeláris nevelés, nincs értelme semminek, csak fogyasszatok. Taps a sokasodó bunkóknak!

2011. jún. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!