Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mit szóltok ahoz hogy növekedi...

Mit szóltok ahoz hogy növekedik az ateisták és az agnosztikusok száma viágszerte? Ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
Amikor legutoljára olvastam már az Iszlámországokban is növekednek. (ezt úgyszámítjuk ,hogy a szabad akaratukból azok nem úgy mint É koreában vagy kínában.nemet és kort irjatok ha akartok.
2011. jún. 11. 19:06
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/151 anonim ***** válasza:
0%
Jah! Ezt nem gúnyolódásból írtam, hanem tényleg!
2011. jún. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/151 anonim ***** válasza:
82%

Nem pártolom az iszlámot, félreértés ne essék. De vagy féléve láttam egy dokumentumfilmet arról, hogy milyen tudományos értékeket köszönhetünk az arab világnak.

Konkrét eset: a keresztesháborúk idején Oroszlánszívű Richárd ágynak esett. Egy szaracén orvost hívtak hozzá. Az megvizsgálta, és elrendelte, hogy friss gyümölcsöt és zöldséget is egyen. Merthogy addig állítólag szinte csak finom husival tömte magát.

2011. jún. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/151 anonim ***** válasza:
85%
Mert a Bizánci Birodalom biztosan nem ismerte a fürdés művészetét... Az alsógatya (mi hoztuk be) és a higiénia nem-ismerete Nyugatra volt jellemző. De ne higgyétek, hogy a reneszánszkor után minden olyan jó volt, a dőzsölés, a gazdagság és az erkölcsileg megkérdőjelezhető atrocitások.
2011. jún. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/151 A kérdező kommentje:
A gyűlölet és a félelem nem old meg semmit csak további konfliktusokat okoz. Ha békét akarunk el kéne kezdeni elfogadni mások hitét vagy annak hiányát. Tisztelni kéne az élet értékét. Igen az arab világ főleg a mórok is nagyok voltak tudományban. De a tudomány nem vallás a vallás nem tudomány. De utalások lehetnek. És szerintem a Törvényes ölés sem helyes ölés. Mivel az állami törvényeket is az emberek írják. Semilyen jó tett nem ad okot rosszra. Ez az én véleményem.
2011. jún. 12. 21:39
 35/151 anonim ***** válasza:
79%
Ez csak a én véleményem, de szerintem régen (akár több 100 évvel ezelőtt) sem voltak kevesebben, csak kevesebben merték felvállalni. Talán fentebb írták, nem olvastam végig mind...
2011. jún. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/151 anonim ***** válasza:
95%

a nagy járványok idején a zsidók kevésbé pusztultak, mert ők tisztán tartották magukat és tisztán is étkeztek. Tehát ez nem csak az iszlám kiváltsága. A hinduk még egészségesebbek, mert ők vegák. Most akkor legyen mindenki hindu?


Európát a sötét középkorból az rántotta ki, hogy Luther hatására elkezdték lefordítani a bibliát nemzeti nyelvekre és az embereket többé már nem lehetett hitegetni, mert megismerték a saját vallásukat.

És az hogy az emberek elkezdtek gondolkodni. Ez az iszlámra egyelőre még nem jellemző....

2011. jún. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/151 anonim ***** válasza:
74%

Luther előtt 14 német bibliafordítás létezett:


I. Hochdeutsch-Bibel kiadások: 1. Mentel-féle (Strassburg, 1466) 2. Eggenstein-féle (Strassburg, 1470 körül, 3. Plfanzmann-féle (Augsburg, 1473 körül). 4. Zainer-féle (Augsburg, 1473 körül) 5. A svájci Biblia (Basel, 1474) 6. Újabb Zainer-féle (Augsburg, 1477) 7. A Sorg-féle (Augsburg, 1477) 8. Újabb Sorg-féle (1480) 9. Koburger-féle (Nürnberg, 1483) 10. Grüninger-féle (Strassburg, 1485) 11. Schönberger-féle (Augsburg, 1487) 12. Újabb Schönberger-féle (Augsburg, 1490) 13. H. Otmar-féle (Augsburg, 1507) 14. Újabb H. Otmar-féle (Augsburg, 1518)


II. Niederdeutsch-Bibliák: 1. és 2. a kölni Biblia, kiadója Quentel 1480 körül. 3. Lübecki Biblia (Arnte, 1494) 4. Halberstati Biblia (Trutebul, 1522)

2011. jún. 13. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/151 anonim ***** válasza:
10%

"Európát a sötét középkorból az rántotta ki, hogy Luther hatására elkezdték lefordítani a bibliát nemzeti nyelvekre és az embereket többé már nem lehetett hitegetni, mert megismerték a saját vallásukat."


Aha? És akkor a több tízezer akkori tanuló klerikus közt, akik folyékonyan beszélték a három szent nyelvet (ha nem is teljesen, de a latint biztosan), miért nem demonstráltak Róma előtt? A reneszánsz pont nem a sötét középkort reprezentálja, de mégis a tudományok előreterjedésével a pénzhajsza sokkal inkább megnövekedett, és ez az Egyházra is érvényes volt. Lutherből, Galileiből stb. manapság antikatolikus ikont csináltak, pedig Luther csak későbbi élete során, mikor a cölibátust megszegve feleséget vett el, kezdett el őrjöngeni a Biblia nem létező abszolút tekintélyével, és magát kezdte el önjelölt prófétának kikiáltani.


Persze benn volt a katolikus klérus akkori sznobsága is a dologban, de az egy másik dolog.

2011. jún. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/151 anonim ***** válasza:
76%

"Például megtanította nekik hogy fürdeni kell!"


Európát a reformáció húzta ki a sötét középkorból, nem az iszlám. A fürdést sem a muszlimoktól tanulták, egyszerűen a sötét középkorban nem volt szokás lemosni "Isten porát" (már ahol), az orvosokat pedig sokszor üldözték boszorkányság vádjával. Ezek pedig mind a reformáció hatására, nem pedig az iszlám hatására maradtak abba.

2011. jún. 13. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/151 anonim ***** válasza:
0%
Andalúziáról hallottál már?
2011. jún. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!