Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogy hihet valaki istenben...

Hogy hihet valaki istenben meg a bibliában?

Figyelt kérdés
Azé megkérdezném azt a sok pedo papot hogy ádám és éva meg a gyerekeik káin ábel hogy a bubánatban csinált gyereket. Meg nem is értem pl: Mel gibson nagy keresztén és utálja a zsidókat de könyörgöm az zsidóság az a biblia első fele vagy nem. nem vágok ilyen fasságokat. Kérdezik tőlem: keresztény vagy? mondom nem. mivel fehér vagyok egyből jön a másik kérdés. Akkor zsidó vagy. Miért kell minden áron hinni valami szarban. Nincs valami ultranacionális vallás ami azt jelenti, hogy az evolúcióban hiszek. ami bizonyított tény.
2011. jún. 14. 21:05
1 2 3 4 5 6 7
 11/69 anonim ***** válasza:
64%
Hát úgy,hogy Isten létezik és ami a Bibliában van leírva az a valóság!
2011. jún. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/69 anonim ***** válasza:
100%

22:30 "azt nem értem miért nem képesek az emberek csak élni,és élvezni az életet,elfogadni,és hálát adni,hogy egyszerűen van,és kész"


Te kinek adsz olyankor hálát????????

2011. jún. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/69 anonim ***** válasza:
Hát biztos nem neked.
2011. jún. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/69 Ozmium42 ***** válasza:
Én a trollokban hiszek, de nem etetem őket!
2011. jún. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/69 anonim ***** válasza:
21:57-es vagyok. Nem a pajtából, hanem a tehénistálló melléképületéből jöttem.
2011. jún. 14. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/69 Becevio ***** válasza:
80%

Szia! Nos, én hiszek Istenben. Nem csak azért, mert ezt hallottam kiskoromban és megszoktam vagy ilyesmi: én választottam a vallásomat. Mégpedig azért, mert TAPASZTALOM, hogy Isten létezik. Ő az, aki annyira szeret engem, hogy még az egyszülött fiát is odaadta értem. Ilyen egyszerűen lehet hinni. Nos, Ez a válasz a fő kérdésre, a továbbiakat pedig pontokba foglalnám.

1, "Azé megkérdezném azt a sok pedo papot"

Nem tudom, hogy te hány pedofil papot ismersz, én mindenesetre egyet sem. Ennek ellenére én sem díjazom, hogy a katolikusoknál cölibátus van, ez nem egy Bibliaalapú törvény. Mindenesetre ez nem jellemző az összes keresztény felekezetre, tudtommal kizárólag a katolikusokra.

2, "hogy ádám és éva meg a gyerekeik káin ábel hogy a bubánatban csinált gyereket"

Ádám, Éva, Káin illetve Ábel nagybetűvel írandók. Ha valakit nem szeretünk, akkor is illik megadni annyi tiszteletet, hogy a nevüket helyesen írjuk.

No most, az remélem nem kérdés, hogy Ádám és Éva hogy csinált gyereket.. :) Ábelt meg ugye meggyilkolta Káin, szóval neki esélye sem volt szaporodni. Ami pedig Káint illeti, idézném a Bibliát: "Káin megismerte feleségét, az fogant és Hénochot szülte" (Teremtés Könyve 4,17). Ezek szerint ugyebár volt felesége. Megoszlanak a vélemények, hogy a Bibliának ezen részét hogyan kell értelmezni. Vannak, akik szerint Ádám és Éva az első keresztény (!) emberek voltak, nem hívők voltak mások is. Másik álláspont, hogy nincs kikötve, hogy Ádámnak és Évának kizárólag a fent említett két gyermeke született.

3, "Mel gibson nagy keresztén és utálja a zsidókat"

Mel Gibsonnak bizony nem ártana elolvasni legalább a tízparancsolatot: "Szeresd felebarátodat, mint önmagadat". Teljesen egyetértek veled, hogy egy keresztény szájából ilyesminek nem szabad elhangoznia, de nagyon kérlek, ne egy ember alapján ítéld meg magát a vallást.

4, "Miért kell minden áron hinni valami szarban."

Kell? :) Szép is lenne, ha törvény írná elő! Semmi esetre sem kötelező hinni, egyszerűen csak erősen ajánlott. Engem személy szerint természetemnél fogva vonz a hitélet, és abból ítélve hogy ide írtál miatta, téged sem hagy hidegen. Helyes! :)

5, "az evolúcióban hiszek. ami bizonyított tény."

Ezen elgondolkodtam. Mi, személy szerint mivel tudjuk bizonyítani, hogy van evolúció? Dobálózhatunk olyanokkal, hogy ez a tudós azt mondta, az meg ezt találta.. De nem tudhatjuk biztosan, igazuk van-e, illetve nincs lehetőségünk kezünkben tartani azokat a leleteket, amiket bizonyítékként hoznak fel. Így aztán joggal kételkedhetünk akár abban is.

Remélem, hogy a válaszom elég kielégítő volt, ha van még kérdésed, tedd csak fel bátran! :)

2011. jún. 15. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/69 anonim ***** válasza:

"Én a trollokban hiszek, de nem etetem őket!"


Én nem hiszek a trollokba, mert a kérdező léte tudományosan bizonyította, hogy vannak trollok, tehát tudom.

Etetni pedig szoktam őket.

2011. jún. 15. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/69 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: ma 00:43


"De nem tudhatjuk biztosan, igazuk van-e, illetve nincs lehetőségünk kezünkben tartani azokat a leleteket, amiket bizonyítékként hoznak fel. Így aztán joggal kételkedhetünk akár abban is."


Azért amikor odarakják elém sorban a csontvázakat, amikről tudjuk hogy melyik mikori (radiocarbon-kormeghatározás) akkor azért az eléggé egyértelmű jele az evolúciónak. Akkor már miért hinnénk egy 1700 éves könyv másolatának, ha a saját szemünknek sem hiszünk. Ez nem vallási magyarázat, ez szimplán ostobaság. Aki kijárta az iskolákat, és figyelt a fizika, matematika, kémia órákon annak nem is csak elhinnie kell ezeket a dolgokat, hanem belátja a működésüket, létezésüket, magyarázatukat!


Én nem fogok veled azon vitatkozni, hogy Isten létezik-e, létezik-e a Teremtő, a biblia, vagy akármi, teljesen felesleges, úgysem tudnálak meggyőzni, de azért kérlek te sem próbálj meggyőzni arról hogy a saját szemem által megtapasztalt természeti törvényszerűségek csak átverések.


Az eszmékről pedig annyit, hogy az emberek nagyrésze mindig is hitt eszmékben, sajnos akit veszteség, igazságtalanság ér, annak szüksége van valami téveszmére, hogy feldolgozza azt.


A történelem során rengeteg eszmében hittek az emberek, voltak jók, és voltak kifejezetten károsak is. Az eszmékkel az ember azonosulni tud, segíti a mindennapjaiban.

A kereszténységnek is van rengeteg hasznos eszméje: a család, a szeretet, az őszinteség, stb

Viszont ami nagyon visszataszító benne, hogy emberek másokat taszítottak nyomorba, használtak ki, öltek meg e mögé az eszme mögé bújva. A középkor során az egész parasztságot az egyházi réteg nyomorban a tartotta a tizeddel, miközben ők fényűzően éltek (kivéve a szerzetesek, de ők adókat sem szedtek, lám mégis megéltek). Rengeteg háborút indított a kereszténység: pl keresztes háborúk. Ezek folyamán népirtások, családok megtörése, szétzilálása, országok kirablása történt.

Továbbá rengeteg tudóst gondolkodót egyszerűen az inkvizíció máglyán elégetett, holott találmányaikkal az emberek életszínvonálan javíthattak volna.


Számomra ez rendkívül visszataszító, továbbá érdemesnek tartom elgondolkozni azon, hogy a többi eszmét aminek hasonló öröksége volt(pl nemzetszocializmus, kommunizmus) betiltották.


Én csak annyit kérek tőled, tőletek, hogy ezeken gondolkozzatok el, és ha valami célotok van az életben, akkor ti magatok tegyetek érte, ha valami betegségetek van akkor menjetek el orvoshoz és ne csodát várjatok amibe belehalhattok, és ne hagyjátok, hogy bárkit is kihasználjanak valamilyen eszme mögé bújt emberek!

És higgyetek a szemeteknek!

2011. jún. 15. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/69 anonim ***** válasza:

Evolúció kapcsán:


[link]

2011. jún. 15. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/69 anonim ***** válasza:

Kedves 54%!


Amit mondasz, az mind túlzás. Elfogadom, hogy katolikus klérus esetében a késő középkorban (reneszánsz) lehettek ilyen atrocitások. A feudális anarchia idejében kiemelkedetten szükséges volt az, hogy az egyház hierarchikus szerkezete az adott országot egybetartsa. Másrészt ha a keresztes háborúk minden másnál "szörnyűségesek" lettek volna, akkor nem indítanak belőle tizennégyet. Az oka egyértelmű volt, és nem az, amit a marxista oktatás (amely máig standard) érezteti magán: A keleti keresztények rabszolgasorba mentek, és őket megbélyegezve a muszlimok irtottak őket. Micsoda pápa az, aki ezen nem háborodik fel!


A pápák mind bölcsek, tudósok voltak. A rémmesék a baptó protestánsok sajátja. A papok ismerték az ókori tudomány csinját-binját. Persze, hogy a "tudományújító" preilluminátusok véleménye, amelyet még nem bizonyítottak , nem igazolt semmit. Érdekes, hogy Kopernikuszt sem égették el és azokat a nagyszerű katolikus tudósokat sem (amelyet manapság kutyaszámba se vesznek), akik a tételeiket, ha nem sikerült bebizonyítani, akkor csupán hipotézisként hirdette. Még a legsötétebb pápaságok idején sem volt törvénytelen gyilkolászás.

2011. jún. 15. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!