Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogy hihet valaki istenben...

Hogy hihet valaki istenben meg a bibliában?

Figyelt kérdés
Azé megkérdezném azt a sok pedo papot hogy ádám és éva meg a gyerekeik káin ábel hogy a bubánatban csinált gyereket. Meg nem is értem pl: Mel gibson nagy keresztén és utálja a zsidókat de könyörgöm az zsidóság az a biblia első fele vagy nem. nem vágok ilyen fasságokat. Kérdezik tőlem: keresztény vagy? mondom nem. mivel fehér vagyok egyből jön a másik kérdés. Akkor zsidó vagy. Miért kell minden áron hinni valami szarban. Nincs valami ultranacionális vallás ami azt jelenti, hogy az evolúcióban hiszek. ami bizonyított tény.
2011. jún. 14. 21:05
1 2 3 4 5 6 7
 31/69 anonim ***** válasza:
47%

A válasz megírásának időpontja: tegnap 07:39


Köszönöm a linket!

Valószínű, hogy az evolúcióhívők meg sem hallgatják az előadást. Túl hosszú, hogy időt pazaroljanak rá. Inkább hisznek egy téveszmében.

Ennyit az evolúcióról.

2011. jún. 16. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/69 anonim ***** válasza:
40%
Bírom, amikor egy nulla történelmi, vallástudományi és filozófiai műveltséggel rendelkező ember elkezdi osztani az észt, kedves Kérdező... mert nyilván egyik tudományos ágból sem rendelkezel doktori címmel, ha még a nagybetűt és az írásjeleket sem ismered.
2011. jún. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/69 anonim ***** válasza:
70%

"Gondolj csak bele kedves utolsó: akinek kiskorában nem sulykolják ezt az egész dolgot, az másban fogja keresni a problémáira és kérdéseire a válaszokat. Ennyi az egész :)"


Abszolút ateista családban nőttem fel, ahol gyermekkoromban szentfazéknak gúnyoltak mert érdekelt a vallás.

Nem a neveltetésen, vagy nem CSAK a neveltetésen múlik.

2011. jún. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/69 anonim válasza:
az egyház minden hite kezd megbukni pl: földközpontu világ egyetem, a föld csak 7000 éves. Lassan minden meg lesz cáfolva nincs értelme istenben hini. Az evulucio belet bizonyitva. Charles darwin ugy járt mint Nikolausz Kopernikusz az elején senki sem hit neki utána jönek az olyanok mint Galileo Galilei de még neki sem hisznek sokan. Az isten meg a termemtés elmélete ugy fog eltünni mint a föld központu világegyetem elmélete .
2011. jún. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/69 anonim válasza:
bocsánat amiket példának irtam azok már megbuktak
2011. jún. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/69 anonim ***** válasza:

Utolsónak.


Keress rá arra a linkre, amit ez alatt a cím alatt találsz: Evolúció kapcsán.

A 2. sorban lelsz rá, és ha képes vagy végighallgatni, talán te is rájössz, hogy az evolúcíóelmélet rég megvan cáfolva, csak nem adnak neki reklámot. Nem véletlen.

Ha mégsem lenne világos, hogy miért hazugság az evolúcióelmélet, akkor próbáld meg nekem leírni, hogy miért származol a Majomtól? Hátha meggyőzöl.

2011. jún. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/69 anonim válasza:
[link] isten talán neander völgyit teremtet volna? látod az evulucios fejlödést? Talán a megtalált leletek hazudnak ?És te tudos vagy? Mert a tudosok is elismerik az evuluciot? És látad már mi történik hogy hét kutyafajt keresztezünk. Létrejönn egy uj és már ez bizonyitja azt hogy az evulucio létezik.
2011. jún. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/69 anonim ***** válasza:
54%

Ember gondolkozzál már!


Hol láttál olyat, hogy 7 kutyát kereszteznek?

Nem egy anyja, és egy apja van?


Ha egy európai ember "keresztezi" egy néger afrikai emberrel magát, még ha mind az európai, mind az afrikai emberben különböző nemzetiségi vonalak is vannak, a közös gyermekük nem fog alkotni egy új fajt, az éppúgy ember lesz, legfeljebb kreol bőrű, turcsi orrú, szőke melák, de akkor is ember és nem egy új faj.


Dugott egyet a Csita majom Csitanével, hopp, lett egy majom, megint dugott, hopp lett még egy, addig, addig dugogatott, míg megszületett Pistike, aki innentől fogva Csitané-vel volt kénytelen dugni, egészen addig, míg megszületett Rozália is, így most már Pistikének nem kellett Csitáékkal dugnia, ott volt neki Rozália is, így alapozva meg egy szép új faj kialakulását. És ímé lett az ember.


Ha keresztezem a majmot a tevével, úgy, hogy a közelben van egy kanári, akkor nem születik meg strucc.


Szerinted ha az embert kereszteznél egy majommal, mi lenne belőle? Nem akarlak elkeseríteni, ha ez lenne a szándékod, de nyílván te is tudod, hogy eleve nem sikerűlne, de az emberből sem tudsz majmot csinálni, és a majomból sem embert.

2011. jún. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/69 anonim ***** válasza:

Nem érted az evolúciót és a genetikát azért írsz ilyen baromságokat. Az evolúció lényege az hogy mindig az él túl és szaporodik, amelyik a legjobban alkalmazkodik az adott körülményekhez.


Tehát a legerősebb, leggyorsabb, legellenállób stb génjei öröklődnek tovább. De mutációra mindig van esély. A mutáns vagy hibrid egyed már bizonyos dologokban különbözik a szülőktől. Ha az adott területen olyan körülmények alakulnak ki, hogy a mutáns egyed előnyhöz jut fajtársaival szemben, akkor már ő lesz a legerősebb aki sazporodik, így a mutáns gének fognak továbböröklődni. Az evolúcióban hatalmas szerepe van a véletlennek, és valóban nehéz elképzelni, hogy apró véletlen mutációkból ennyi különböző faj alakult ki, de mégis, az évmilliók során bizony volt ideje erre a természetnek.


illusztrálom egy példával is. Mondjuk volt egy őskontinens, ahol voltegy bizonyos kutyaféle, ami jól tűrte a meleget. Eztán szétszakadt ez a kontinens és egy darabja északra került. Ott ennek a jószágnakmár hideg volt, de amikor apró mutációk során hosszabb szőrű egyedek születtek, akkor azok erősebbek voltak a társaiknál, mert a felvett táplálékból az izomzatuk épült, nem pedig testük fűtésére használták el a kalóriákat, mert fűtött a szőrük. Így mindig a nagyobb szörűek szaporodtak, mert mindig azok voltak az erősebbek, és mindig a nagyszörű génmutációk öröklődtek tovább. Így kialakult egy hosszúszőrű farkasszerű lény ami mondjuk jelentősen különbözik a dingótól.


Szerintem ezek az elméletek sokkal helytállóbbak, mint az hogy Isten 6000 évvel ezelőtt lerakta a Föld bolygót, meg dobott rá x ezer álaltot. Főleg hogy a tárgyi leletek is ezt bizonyítják, továbbá a radiocarbon és egyéb radioaktív földtörténeti kormeghatározások is. Ugyanis nem csak azt tudjuk hogy voltak leletek a bizonyos fajok fejlődése során a különböző szintekről, hanem azt is, hogy a különböző leletek mikoriak (rc kormeghatározás pl), továbbá a dns szál is mutatja a fejlődést.


Szerintem érdemes ezeken a dolgokon is elgondolkodni, és nem csak dogmatikusan hinni abban amit valakik tanítottak neked, akkor leszel bölcs, ha megérted a másik álláspontját is.


Egyébként hogyha nincs evolúció és aztmondod hogy minden ember egyforma, (az előbb azt mondtad) akkor miért van az hogy az eszkimó jobban bírja a hideget, a néger a meleget, az európai a szeszt, a japán kisebb egy fejjel az átlagnál, a néger és a fehér a fizikai munkát jobban bírja, az etióp sokkal jobban fut, a rézbőrű nem bírja az alkoholt, és fizikailag is angyon hamar elfárad. Ezek a különbségek miből adódnak ha nem az ellenkező körülményekből, amikhez evolúciósan alkalmazkodott az emberi faj is?


Kérlek gondold át ezeket, és járj utána mielőtt nekem támadnál, hogy ez márpedig nem így van mert a pap nem ezt mondta, vagy mert itt valaki feltett egy linket, ami valami összeesküvéselmélet, mert érdekes 7 milliárd emberrel nem közölték csaka weblap írójával, és aszerint minden bizonyíték hamis. Bárki írhat ilyet, legfeljebb kiröhögik.


Tisztelettel: Pé

2011. jún. 19. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/69 anonim ***** válasza:
70%

21:45


A kép tényleg szemléletes, valóban így képzelegnek róla az evolúcíóhívők, csak sajnos a mai napig nincs rá bizonyítás.


"Talán a megtalált leletek hazudnak ?És te tudos vagy? Mert a tudosok is elismerik az evuluciot?"


A megtalált leletek, sorra buknak meg, mert az egyik nap azt mondják az ember ősét találták meg, 10 év múlva belátják, hogy mégis csak egy majom csontvázat találtak.

És nem vagyok tudós, csak többfelől olvasok erről.

A tudósok elismerik az evolúcíóelméletet. Már amelyik elismeri. A mai kutatások eredményei egyre tökéletesebben cáfolják az evolúcióelmélet hitelességét, csak nem kap nyilvánosságot.



"És látad már mi történik hogy hét kutyafajt keresztezünk. Létrejönn egy uj és már ez bizonyitja azt hogy az evulucio létezik."


Na amit fent idéztem tőled, az akkora hatalmas melléfogás, hogy nem is vagyok benne biztos, hogy te magad érted e. De példának viszont elég jó ahoz, hogy kiderüljön, mi kell ahoz, hogy valóban egy új "fajta" szülessen.


Láttam mi történik, amikor 2 kutyafajt kereszteznek.

Létrejön egy méretre, vagy színezetre más kutya, de a faj, az továbbra is kutya marad. Ezeket a külső különbségeket nevezte el az ember más néven, amit fajtáknak hívunk. De egytől egyig kutyák.

És azt is tudom, hogy a fajták az ember beavatkozásával jöttek létre, (ezzel kapcsolatban hallgattam is előadást)és az ember szabta meg az átalakulásuk irányát. Pl: mindig a legkisebb egyedeket párosították. Ha nincs emberi beavatkozás, akkor a bizonyos evolúció nem hagyta volna, hogy ilyen gyenge egyedek is továbbörökítsék a génjeiket. Mindig a legerősebb örökít. Valószínű egy csivava nehezen küzdött volna meg egy Farkas méretű társával. És mi ennek a lényege? Az, hogy a természet "evolúcó" a meglévő egyedből nem hoz létre új fajt, ahoz felső beavatkozásra van szükség, de akkor is csak fajta fog születni, nem pedig új faj. Keresztezték a tigrist is az oroszlánnal, elég elcseszettek lettek. A Grizlik is párosodtak már a Jeges Medvével, de még mindig Medve utódok születnek, nem Sárkányok.


De van egy közelebbi példa is.

Fekete meber fehérrel házasodik. Lehet lesz egy gyönyörű barnabőrű lányuk. Aki véletlenül még mindig ember lesz.

2011. jún. 19. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!