Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogy hihet valaki istenben...

Hogy hihet valaki istenben meg a bibliában?

Figyelt kérdés
Azé megkérdezném azt a sok pedo papot hogy ádám és éva meg a gyerekeik káin ábel hogy a bubánatban csinált gyereket. Meg nem is értem pl: Mel gibson nagy keresztén és utálja a zsidókat de könyörgöm az zsidóság az a biblia első fele vagy nem. nem vágok ilyen fasságokat. Kérdezik tőlem: keresztény vagy? mondom nem. mivel fehér vagyok egyből jön a másik kérdés. Akkor zsidó vagy. Miért kell minden áron hinni valami szarban. Nincs valami ultranacionális vallás ami azt jelenti, hogy az evolúcióban hiszek. ami bizonyított tény.
2011. jún. 14. 21:05
1 2 3 4 5 6 7
 21/69 anonim ***** válasza:

22:49

Hiszek a teremtőben.neki adok hálát.De nem fogom azonosítani a vallások Isteneivel,meg a Bibliai Istennel,csak azért mások azt mondják,hogy ezt kell elhinni.22:30

2011. jún. 15. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/69 anonim ***** válasza:
52%

Melyik hihetőbb? Isten hét nap alatt megteremtette a mennyet a földet, a vizet és mindazokat, kik ezekben vannak, hogy a bűn teljességére jutva mindaz, ki hitt egyszülött fia nevében, melynek nevének jelentése: szabadító, ki kifizetve az emberiség váltságát, hisznek benne, örök életük legyen az ő uralkodása alatt, mely uralkodás örökkön örökké tart. Vagy:


Őslevesből lett moszat, melyből lett ősapád majomból, így lettél te, ki meghalsz a semmibe veszel és tök értelmetlen az életed, mivel ha megszakadsz is, 500 év múlva a kutya sem fog emlékezni rád, de ha mégis, akkor az meg már téged miért érdekel. A világ a semmiből állt elő a semmi kedvéért, így lettünk mi a monitor előtt gépelő majomszármazékok, mely világ örökre kihűl, energiája x milliárd év múlva kiegynlítődve szinte nullára redukálja magát. De van remény, hiszen lehet, hogy újra összehúzódik, majd felrobban, és talán kezdődik minden előlről, de az már téged ne zavarjon, mert te meghalsz. De ha ismétlődik minden, akkor xy milliárd év múlva szintén itt ülsz a monitor előtt, mint ahogy yx milliárd évvel ezelőtt is itt ültél, már a rossebb tudja hanyadszor, de sz@rt sem érsz vele, mivel nem emlékszel senmmire sem.


Melyik a hihetőbb? A kitalációk, mely kitalációkra építed az életed, vagy a hit, hogy Isten megmutatta magát a prófétáin keresztűl, megmutatva szabadításának tervét, melyet végrehajt, mert ki állhat neki útjában?


Ha nem hiszel, meghalsz. Ne háborodj fel, hiszen ebben is hisztek, nem? Hogy úgyis elmúltok. Nem szívesen mondom, hogy legyen a ti hitetek szerint, hanem inkább, hogy térjetek meg és higyjetek.

2011. jún. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/69 anonim ***** válasza:
10%

A válasz írója 61%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 14:42


Látod épp ezért hisznek az emberek, mert nem akarják ezt elfogadni... Pedig ez a fájdalmas igazság...


Egyébként meg amiket felsoroltál arra bizony vannak kézzelfogható bizonyítékok. Szóval ne nevezd kitalációnak!

2011. jún. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/69 anonim ***** válasza:
52%

Kicsit többet is utána olvashatnátok! Figyelmesen!


Én még egy ilyen marhaságot nem "fogtam kézzel"!


Csak egy példát hoznék fel! Sok olyan dinoszaurusz van amelyikről a " tudosok" bebizonyították, hogy valójban nincs is , sőt nem is volt ilyen... mégis azt állítják, azt tanítják, hogy volt!


Ráadásul találtak egy disznó fogat amire ráfogták, hogy valamelyik ősember csontja,, aztán ebből még a feleségét is lerajzolták, egy fogból, amiről később kiderült, hogy egy disznónak a foga! ( ezt is még mindíg úgy tanítják, hogy az a bizonyos ősember élt...)


Ezek nektek a nagy tudományos bizonyítékok??? Én inkább úgy nevezném, hogy nagy átverések!!!


Olyan biztosra tudjátok, hogy mi volt x milliárd évvel ezelőtt??? Miért ott volt valaki?


A "valőszínű", "valószínűsíthető", "elképzelhető", "bizonyára"... és ehhez hasonló szavakkal spékelt bizonyítékként tálalt kitalációkat nem nevezném tényeknek!


És még sorolhatnám!

2011. jún. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/69 anonim ***** válasza:

kolléga! Létezik dns, radiocarbon kormeghatározás és számtálan módszer amit tanítanak. Ottvannak az ősrobbanás bizonyítékai mint pl a vöröseltolódás, vagy az univerzumban fellelhető anyagok felezési idejéből számított kora. Dinoszaurusz csontvázakra sem mondhatot hogy mind hazugság és kitaláció, persze voltak tévedések, de a főbb elméletek annyi helyről alá vannak támasztva. Az egy dolog hogy ezeket a dolgokat az emberek bizonyos százaléka nem érti, mert nem foglalkozik vele, meg utálta a fizikát, kémiát egész életében, de aki bizony figyelt a gimnáziumban az megérti ezeknek a folyamatoknak a működését, és bizony megérti azt amit lát!


Ezekben a dolgokban nem hinni kell, ezek tények. A fizika törvényei olyan dolgok, amik mindig teljesülnek, kivétel nélkül az egész univerzumban. Azért van számítógép, meg az egész modern technika is mert a kvantumfizika elvei alóban teljesülnek, és nem csak kitalációk. Te azt próbálod bebizonyítani hogy az egész tudomány hazugság, holott az egész világot amiben élsz az mozgatjta, te is egy számítógépről írsz nekem... Ne magyarázd meg hogy nem létezik, mert ottvan a kezedben a szemed előtt, ha aztmondod hogy nincs ott attólmég felbuksz benne ha átmész rajta, tehát ottvan.



Aztmondod hogy az egész tudományos fejlődés hazugság, és csak feltételezés, helyette pedig a világot Isten teremtette 7 nap alatt... Akkor kérdem én erre mi a bizonyíték?

És hogyan javul az életminőséged? Azzal ha elhiszed ezt, és nem gondolkodsz, nem kételkedsz, és azt várod hogy Isten segítségével emgoldódjanak a problémáid, vagy ha hiszel magadban, megoldod a problémáidat, és azon munkálkodsz, hogy az elődeid által elért fejlesztéseket még tovább vidd, és ezzel jelentősen javítva az életszínvonaladat, hogy ne vadászni emg gyűjtögetni kelljen, hanem egy traktor egy óra alatt megtermelje a napi betevődet, hogy legyen időd a hobbikra, stb.


És lehet hogy a halál után a nagy üresség van, de minden ember nyomot hagy a világban, és aki bizony az emberiségért munkálkodik, arra emlékezni is fognak!

2011. jún. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/69 Becevio ***** válasza:
67%
Javaslom, hogy kanyarodjatok vissza az eredeti kérdéshez! ;) Mindemellett kérnélek titeket, hogy egymás meggyőződéseit ne szapuljátok annak biztos ismerete nélkül, hogy a másik mit miért gondol így.
2011. jún. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/69 anonim ***** válasza:
A tudományból hiányzik mára már a metafizika, és az egyetemes, vaskalapos tomista filozófia. Sajnos.
2011. jún. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/69 anonim ***** válasza:
16%

Sokat erőlködnek rajta, kb mint Micimackó:

fogja a halántékát és mondogatja hogy "hisz, hisz, hiiisz!".

:D

Viccen kívül tényleg kell hozzá egy szándék h mostantól márpedig megváltozik a világképem.

Én ezt önagymosásnak tartom.

2011. jún. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/69 anonim ***** válasza:
70%

Hogy nem hihet valaki Istenben meg a Bibliában?

Kérdezem hívőként mert én ugyanúgy nem értem, hogy ami nekem olyan evidens és az életem része, azt más miért nem látja/érti.

Vitatkozni azonban nem fogok veled, mert mások már megtették előttem és nem látom értelmét, meg amúgy is:

"Vita sohasem az igazságért folyik, hanem a vitázók saját igazáért. Ha belátjátok, hogy mindig, mindenkinek, mindenben, bizonyos értelemben igaza van, akkor máris értelmetlenné válik a szeretetlenséget elmélyítő vita. Ne vitázz! Tedd, amit jónak látsz! Ez a megoldás!"

2011. jún. 16. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/69 anonim ***** válasza:
0%
Gondolj csak bele kedves utolsó: akinek kiskorában nem sulykolják ezt az egész dolgot, az másban fogja keresni a problémáira és kérdéseire a válaszokat. Ennyi az egész :)
2011. jún. 16. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!