Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogy hihet valaki istenben...

Hogy hihet valaki istenben meg a bibliában?

Figyelt kérdés
Azé megkérdezném azt a sok pedo papot hogy ádám és éva meg a gyerekeik káin ábel hogy a bubánatban csinált gyereket. Meg nem is értem pl: Mel gibson nagy keresztén és utálja a zsidókat de könyörgöm az zsidóság az a biblia első fele vagy nem. nem vágok ilyen fasságokat. Kérdezik tőlem: keresztény vagy? mondom nem. mivel fehér vagyok egyből jön a másik kérdés. Akkor zsidó vagy. Miért kell minden áron hinni valami szarban. Nincs valami ultranacionális vallás ami azt jelenti, hogy az evolúcióban hiszek. ami bizonyított tény.
2011. jún. 14. 21:05
1 2 3 4 5 6 7
 51/69 anonim ***** válasza:
10%
Bizonyítsd be, hogy nincs igazam...
2011. jún. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/69 anonim ***** válasza:

Az első írásodból, az első szónál kiderül, hogy mennyire művelt vagy. Igazán egyedi eszmefuttatásaid vannak, fokozott képzelőerővel. Darwin is így kezdte el az evolúcióelméletet. Kár, hogy a mai kísérletek egyre jobban az ellenkezőjét bizonyítják.


A második írásod is csak a magad önfelett képzelgése, mert azon kívül, hogy trágárul öklendezel, azon kívül semmi valóságalappal nem szolgálsz.


A harmadik írás meg teljesen elárulja, hogy igazi szakértő vagy a témában, mert a hasonlatod a kamionnal sehogyan sem passzol bele. Ha látod, hogy jön a kamion, akkor azt már nem kell hinni, tehát rohadtul semmi összefüggés nincs.

2011. jún. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/69 Ozmium42 ***** válasza:

"Kár, hogy a mai kísérletek egyre jobban az ellenkezőjét bizonyítják. "


Milyen kísérletek?

2011. jún. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/69 anonim ***** válasza:
88%

Pl: Azok, amelyek azt bizonyítják, hogy az anyagok legkisebb alkotóelemeik egy oszthatatlan egységet alkotnak, amiket nem lehet tovább bontani, mert akkor egyböl a tökéletes semmit kapod. És ezek az anyagok milliónyi apró meghatározott pályán mozgó részekből állnak, és ha csak egyet kivesznek belőle, vagy hozzáadnak, megszűnik a működésük. Tehát az jellemzi ezt a legparányibb oszthatatlan, egész alkotóelemet, ami a sejteket alkotja, hogy képtelen a változásra, így az evolúció által felvázolt mutációk kizártak. Legalábbis abban a tekintetben, hogy egy meghatározott fajból, egy teljesen másik faj alakuljon ki.


De ezekről lehet olvasni, csak keresni kell.

2011. júl. 1. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/69 anonim ***** válasza:

A válasz írója 62%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 06:54


Az intelligens design téma már ki lett beszélve pár másik topikban, használd a keresőt.

2011. júl. 1. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/69 anonim ***** válasza:

" Az első írásodból, az első szónál kiderül, hogy mennyire művelt vagy. Igazán egyedi eszmefuttatásaid vannak, fokozott képzelőerővel. Darwin is így kezdte el az evolúcióelméletet. Kár, hogy a mai kísérletek egyre jobban az ellenkezőjét bizonyítják.


A második írásod is csak a magad önfelett képzelgése, mert azon kívül, hogy trágárul öklendezel, azon kívül semmi valóságalappal nem szolgálsz.


A harmadik írás meg teljesen elárulja, hogy igazi szakértő vagy a témában, mert a hasonlatod a kamionnal sehogyan sem passzol bele. Ha látod, hogy jön a kamion, akkor azt már nem kell hinni, tehát rohadtul semmi összefüggés nincs."



Az speciel pont nem érdekel, hogy te mennyire tartasz engem intelligensnek, nem is erről szólt a téma, hogy én győzködjelek téged.


1. bekezdésre válasz: A logika absoult helyes, mégha az egészen le is vagy egyszerűsítve. Tisztában vagyok azonban azzal, hogy a "képmás" != "másolattal", így az állítás helytelensége valóban igaz. ÁMDE, te ezt így nem voltál képes megfogalmazni, pedig ha ezt leírod elfogadom, hogy igazad van, de szándékosan ferdítettem kissé kíváncsi voltam a "gondolkodó" hívők reakciójára.


2. bekezdésre válasz: Olvasd el még 1x, majd ismételd ezt a cselekedetet, addig amíg meg nem érted, amit írtam. Amikor megértetted, akkor írj rá valami értelmeset. Jah és hol látsz te a 2. postomban trágár szót ember? Növesszél már szemet. Nem tudom mi a valóságalapja, amúgy a te "istenednek", az hogy valaki megírt régen 1 könyvet, ami azt állítja magáról, hogy ez isten műve? Ne nevettess már.


3. bekezdés: Lefordítom neked magyarra a hasonlatom, mert úgy látszik az én rendkívül primitív agyam egyszerű logikai eszmefuttatásai, úgy ltászik számodra túl bonyolultak. Namármost, az előbbi nagyon bonyolult hasonlatom, azt jelenti (csak hogy te is értsd), hogy minden a mellett szól amit érzékelsz a világból, hogy nincs isten, és semmi felsőbb erő, de te és az össze hívő ember mormolja, hogy van isten van isten, minden bizonyíték kamuuuuu... Mivel gondolom még mindig nem fog összeállni ez a rendkívül bonyolult hasonlat, ezért a kamion = "bizonyíték", a mormoló ember az út közepén, pedig te vagy aki mormolja magában a hülyeségét, csak hogy ne vegyen tudomást a világról, nehogy megvilágosodjon/bűnbe essen... Az egész hasonlat pedig egyben jelentette azt, hogy mennyire erősen akarod azt, hogy ne jusson el semmi a tudatodig.

2011. júl. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/69 anonim ***** válasza:
33%

Ezeket a hasonlatokat csak a magad fajta hülyék fogadják el, mint magyarázatot. Te nem érted, hogy mekkora baromságot írtál.


Kamiont veszed, mint Istent, akit látsz, hogy jön.

Ezzel csak az a baj, hogy a kamiont ismered, látod, mindent tudsz róla, és ha nem állsz félre, és még nem is fékez, akkor tényleg baj van.

Istent nem látod, nem ismered, mivel ha fel tudod fogni az Isten tulajdonságait, akkor ez eleve így egyértelmű, ahogy a bibliában is van. Mivel Istent általában nem látja senki, így nem kell félreugrani, mert elgázol.

Másrészt általában Isten nem egy gázoló kamion képében merül fel a hívőkben. Tehát összefüggéseid = 0.


1. A logikád továbbra is téves, mivel Isten a képmására teremtette az embert valóban, csakhogy ez nem jelenti azt autómatikusan, hogy minden tulajdonságát is megkapta. Mert a te logikád szerint ez az első mondat értelmesen így hangozna: Isten megteremtette saját képmására, a többi Istent. (nem embert)


2."biztos, hogy nem direkt teremtette az univerzumunkat, és szinte biztosra veszem, hogy nem tud a létezésünkről. "


Ez melyik kutatómunkádból derült ki??????????

Nekem egyszerű feltételezés, ami a te véleményed.

Rajtad kívül meg vannak még páran a világon, akik máshogy gondolják.


3.Aki meg olyanban hisz, hogy ha elképzeli, h nincs ott a kamion, és akkor nem lesz baja, az csak egy szektás barom lehet. Ott vannak ilyen jellegű hívők. Az én logikám csak egyszerűen az, hogy minden cselekedetet, minden alkotást, minden megteremtett dolgot, egy gondolat előz meg. A biblia alapja, hogy egy szellemi lénytől származunk, aki akarta, hogy a környezetünk, és mi magunk legyünk.

A gondolatot te is könnyen leellenőrízheted, hogy minden történés eleje. De olyant még senki sem bizónyított be, hogy az anyag kezdjen magától magasabb rendű élőlénnyé változni.


A hasonlatok, és logika terén még gyakorolj kicsit, talán kérhetnél egy segítőt, aki kontrolál, mert különben sok marhaságot fogsz még leírni.

2011. júl. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/69 anonim ***** válasza:
Kettőn között az a különbség, hogy téged az idegesít, hogy nem értenek veled egyet, engem pedig az, hogy szándékosan vagy véletlenül félreértelmezik amit írtam.
2011. júl. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/69 anonim ***** válasza:
Nem. engem az idegesít, hogy mennyi okoskodó hülye van a világon, akik azt sem veszik észre, hogy összeférhetetlenségeket beszélnek.
2011. júl. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/69 anonim ***** válasza:
Csak számodra összeférhetetlen, ha képes lennél elvonatkoztatni a belédsujkolt (vagy ly?) dogmáktól, akkor rájönnél, hogy nem csak fekete vagy fehér van... És arra is rájönnél, nem összeférhetetlen. De aki azt tanulta, hogy csak 1 isten van, 1 igazság 1 igaz hit van, csak jóról és gonoszról hall, az ilyen ember számára nem meglepő, hogy nincs köztes út.
2011. júl. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!