Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztények szerint minden...

A keresztények szerint minden és mindennek az ellenkezője is bűn?

Figyelt kérdés

Olvasgatom kíváncsiságból a vallás(kritika) kategóriát, és néha egyeseken el tudok képedni, hogy milyen dolgokat tudnak bűnnek tartani. Szóval, sorolnátok nekem olyan VILÁGI (nem egyházzal kapcsolatos) dolgokat, amelyek nem bűnök? Csak mert érdekelne, hogy egy keresztény mit csinálhat lelkifurdalás nélkül.


Egyébként ateista vagyok, van saját értékrendem (elég laza), csak érdekelne a "másik oldal" is.


2011. jún. 25. 16:56
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
81%

Egy keresztény számára csak az lehet bűn, ami Krisztus szemében bűn. A keresztény szó jelentése Krisztust követő, Krisztusi. Az, hogy emberek által alkotott szervezeteken belűl (katolikus, református, hit gyülekezetes, adventista, Jehova tanúi...) mit kreálnak bűnnek, az más kérdés, de hogy a keresztény számára mi bűn, azt pontosan megmondja Isten igéje.


Üdv: én lászló

2011. jún. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
69%

A 10 parancsolatban felsoroltak kivételével nincs olyan, ami alapból bün.

Egyes esetekben vannak megszoritások, pl. szexuális élet csak házasságban megengedett, vagy böjti idöszaban nem szabad hús enni, de a legtöbb dolog MÉRTÉKKEL megengedett. Ha valaki sokat iszik vagy eszik, akkor az elitélendö, de nemcsak a vallásban, hanem minden kulturember tudja, hogy ilyet nem szokás csinálni.

Szabad - csak néhány dolog a teljesség igénye nélkül - olvasni, szinházba járni, táncolni, enni-inni mértékkel, szexelni (házastárssal), utazgatni, sportolni, és me´g sok minden, ennyi jutott hirtelen eszembe.


Nem tudom, TE mit hallottál, amire a kérdésed vonatkozna, légy szives, kicsit fejtsd ki.

2011. jún. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
22%

Csak érdekesség képen: ha krumplit pucolsz, akkor bántasz egy élőlényt és ez bűn, és meg is vághatod magad, ami szintén bűn. Érdekes nem?

És, ha valakik szexelnek de nem jön össze a gyerek, akkor az csak örömszerzés volt, nem? Az meg bűn... Érdekes.

Ja, és dezodort sem használhatsz, mert ha nem izzadsz, akkor is csak magadnak ártasz, mert nem hiába izzadunk.

Én már tényleg nem értem ezt a Keresztény vallást.

Én még olyan gazdag embert nem láttam, aki elutasította volna az anyagiakat. Csak a szegényebb emberek jönnek azzal, hogy a földi javak nem számítanak.

Ha egy keresztet vagy Krisztus szobrot akasztotok ki/hordotok magatoknál, akkor bálványt imádtok, és ez bűn.

Aki azt gondolja, hogy az ember jobb, mint az állat, az beképzelt és az bűn. Tehát, ha eltaposol egy hangyát, akkor bántod fele barátodat. Tehát nem járhatsz. Az ételben is vannak baktériumok, és ha megeszed őket, akkor nagyon sok meghal, tehát ez is bűn.

És még sorolhatnám, de akkor már szinte mindent ide lehetne sorolni, mert az alap bűnöket szinte mindenre ki lehet terjeszteni.

Szóval az nem nevezheti magát igazi Kereszténynek, aki eszik, iszik lélegzik, járkál, és csinál valamit. Ha lélegzet visszatartva mozdulatlanul ülsz, talán még akkor is elkövetsz valami bűnt, de akkor már legalább mondhatod, hogy megpróbáltad.

Szóval nem, szerintem nincs olyan dolog, ami ne lenne bűn.


További szép napot!

2011. jún. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Hát igen, a GYIK-et olvasgatva nekem is az jön át, mint az utolsónak... A többieknek is köszi a választ.
2011. jún. 25. 17:26
 5/21 krameri ***** válasza:
69%

17:19es nem tudom, Te milyen vallásról beszélsz, de itt a kereszténységről van szó, ha nem tűnt volna fel.

Ha arra vonatkozóan írtad ezeket, akkor inkább nézz utána a dolgoknak, mielőtt ekkora hülyeségeket irkálsz, mivel csak magadat járatod le azzal, hogy idejössz okoskodni arról, hogy mi mit gondolunk, miközben nyilvánvalóan fingod sincs a kereszténységről.

2011. jún. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
76%

"A keresztények szerint minden és mindennek az ellenkezője is bűn?"-NEM. A Tízparancsolatot csak háromszázhatvanötféle módon lehet megszegni. Sokan vannak akik lusták ennek megértésért végigolvasni az Ó- és Újszövetséget. Te sem értheted meg, ha nem állsz neki művelődni.

"Szóval, sorolnátok nekem olyan VILÁGI (nem egyházzal kapcsolatos) dolgokat, amelyek nem bűnök?"-Nem bűn gyönyörködni a cseresznyevirágzásban, kedvesnek lenni az emberekhez,stb és ezerszer ezer ilyen van.

2011. jún. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
50%

"17:19es nem tudom, Te milyen vallásról beszélsz, de itt a kereszténységről van szó, ha nem tűnt volna fel.

Ha arra vonatkozóan írtad ezeket, akkor inkább nézz utána a dolgoknak, mielőtt ekkora hülyeségeket irkálsz, mivel csak magadat járatod le azzal, hogy idejössz okoskodni arról, hogy mi mit gondolunk, miközben nyilvánvalóan fingod sincs a kereszténységről.

"

Igen? Nekem nincs fingom se róla? Én egy választ írtam a kérdésre, te pedig egy választ írtál egy válaszra. Szóval ne gyere ide és ne járasd le magad, azzal, hogy azt hiszed, hogy tudod hogyan kell egy kérdésre válaszolni. Mert nem tudod. És akik lepontoztak azoknak üzenném, hogy ez nem like/ddislike gomb, hanem azt lehet eldönteni, hogy a kommentem a kérdésre jó választ adott-e vagy nem. Mivel egy jó választ adtam ezért nem pontozhattok le, mivel még a kérdező is egyetértett velem. Inkább válaszoljatok, ahelyett, hogy pontozgattok. Ez is tipikus Keresztény mentalitás. Mindenkit útálunk, aki nem olyan, mint mi. Hát tessék, pontozzatok le újfent, de ezzel csak magatokat járatjátok le.

A kérdésre a válasz pedig: a Keresztény vallásban minden bűn, mivel a Bibliát nem szó szerint kell értelmezni, és mivel én így értelmezem, ezért szerintem minden bűn, és mivel ez egy jó válasz a kérdésre, ezért nem pontozhattok le. Megkerülni a dolgokat igen egyszerű dolog...

2011. jún. 25. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
És szeretném megtudni, hogy azt a kommentemet miért pontoztátok le? Mi nem igaz benne? Várom a válaszokat.
2011. jún. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
50%

17:19

Vannak,akik szabályok betartatásával akarnak hatalmat gyakorolni mások fölött.ebben szerepet játszik az irigység,és a félelem is.egyszerűen erről van szó.az eszkimóknál sértés,ha vendégségben nem fekszel le a feleséggel,a kereszténység meg elítéli a házasság előtti szexet.az a rossz,amit az ember egyénileg rossznak ítél.

2011. jún. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Utolsóval egyet kell értenem, hogy mindenkinek az a helyes, amit helyesnek gondol. Hogy milyen értékrend alapján, az már mindegy. Köszi a "bennfentes" válaszokat. A harmadik válaszolót én nem pontoztam le, végül is hasznos volt, hogy vitaindító hozzászólást írt.

Igen, azt alátámasztom, hogy Bibliából nem vagyok jó. Lehet, hogyha a kereszténységről véleményt akarok alkotni, akkor inkább abban kellene kutakodnom, nem a GYIK-en, mert hát itt elég sok fura ember van, és ez vezet a fals kép kialakulásához.

2011. jún. 25. 19:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!