Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztények szerint minden...

A keresztények szerint minden és mindennek az ellenkezője is bűn?

Figyelt kérdés

Olvasgatom kíváncsiságból a vallás(kritika) kategóriát, és néha egyeseken el tudok képedni, hogy milyen dolgokat tudnak bűnnek tartani. Szóval, sorolnátok nekem olyan VILÁGI (nem egyházzal kapcsolatos) dolgokat, amelyek nem bűnök? Csak mert érdekelne, hogy egy keresztény mit csinálhat lelkifurdalás nélkül.


Egyébként ateista vagyok, van saját értékrendem (elég laza), csak érdekelne a "másik oldal" is.


2011. jún. 25. 16:56
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Nem cselekedetek alapján ítél az Isten, hogy ne dicsekedjen senki!

Talán ez a legfontosabb szabály. Látom sokan ezt hozzák fel, hogy mennyire segítenek embertársaikon.

A törvény megtartása (10 parancsolat) az ószövetség alapján a körülmetéltekre igaz. De mivel ők maguk sem tartják meg teljesen a törvényt, ezért törvényszegők és nem igazulhatnak meg.

Ezért is van mint


A megigazulás egyedül a hit által valósulhat meg! A Jézusba vetett hit. Miért halt meg akkor a keresztfán, ha továbbra is a bűnök elkerülését tartjuk a legfontosabbnak.


Hogy mikor is költözik beléd Jézus szelleme és sajnos ez kevés vallásosra igaz:

Galatáknak írt levél

"A Lélek gyümölcse viszont: szeretet, öröm, békesség, türelem, kedvesség,

Gal 5.23

jóság, hűség, szelídség, önmegtartóztatás. Ezek ellen nincs törvény.

Gal 5.24

Akik Krisztus Jézushoz tartoznak, keresztre feszítették testüket szenvedélyeikkel és kívánságaikkal együtt."


Nagyon kevés az igaz, lelki ember. A vallásosok is inkább testiek, semmivel nem különbek mástól.

"Gal 5.19

A test cselekedetei nyilvánvalók: kicsapongás, tisztátalanság, fajtalanság,

Gal 5.20

bálványimádás, babonaság, ellenségeskedés, viszálykodás, vetélkedés, harag, veszekedés, szakadás, pártoskodás, irigykedés,

Gal 5.21

gyilkosság, részegeskedés, tobzódás és ezekhez hasonlók. Mint már előbb mondtam, most ismét kijelentem: Akik ilyeneket művelnek, nem öröklik Isten országát."


Ugye mennyire ismerős a mostani világ az utóbbi alapján? Mennyi ellenségeskedés, vetélkedés a munkahelyen, ha csak arra gondolunk. Veszekedés, irigykedés, stb. Aki ilyen, mind testi ember.

Ha valaki így gondolkodik, hogyan költözik bele a Szentlélek?

2011. jún. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!